Skocz do zawartości

Ile wam palą wasze autka


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm moja Astra na ok 25 l paliwka (jeszcze coś rezerwy zostało :wesoly: ) przejechała po mieście 360 km, czyli wychodzi jakieś 6,9l, myślę że w lecie trochę mniej by spaliło jednak zapalam rano jak zimno etc. w Trasie pali ok 6 jak liczyłem z ostatnich wyjazdów. Oczywiście mowa cały czas o benzynce :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 514
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ostatnio podliczyłem ostatnie baki i przy proporcjach 70% trasa 30% miasto - moja 1.7 DTI pożarła średnio 5.2l/100. Bardzo miło mnie to zaskoczyło, choć z drugiej strony rzadko kiedy przekraczałem 100-120, jeśli już to na krótkich odcinkach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Astra G X16XEV pali podobnie jak inne z tym samym silnikiem z tego co widzę, uściślając:

Trasa: od 5 - 5,5 litra to baardzo spokojna jazda po autostradzie, maks 100 km/h i żadnych przystanków

6,5 - 7 litra to normalna jazda na trasie

do 8 - 9 litrów to szybka i bardzo szybka jazda po autostradzie

 

100 % miasta (Kraków=dużo korków): od 8 litrów (bardzo spokojnie, mało klimy)

8,3 - 8,7 to spokojna jazda, troche klimy i pare sprintów :mrgreen:

 

Najczęściej jeżdże w trybie mieszanym, właściwie pół na pół dojazd na uczelnie i do pracy.

Spokojnie w lecie 7 litrów

Spokojnie w zimie 7,5 litra

Normalnie w zimie 8 - 8,5 litra

 

Ogólnie nie mam powodów do narzekania, auto nigdy nie spaliło mi więcej niż 8,7 na całym baku, ale przecież chyba nikomu nie zdarza się przejeździć 45 litrów cały czas pociskając po gazie... Bardzo zadowolony również byłem z wyniku 6,7 litra na 540 km trasy (spokojnie) i 250 km po Wrocławiu. Zawsze na paliwie shell 95. Teraz pierwszy raz od bardzo dawna zalałem orlen i sam jestem ciekawy jak to wyjdzie.

 

Jeśli chodzi o ciekawostki, kiedyś jechałem służbowo Astrą G 1.4 16v (bez Twinportu) na trasie Citroen/Suzuki w Dąbrowie Górniczej, przez A4 do Lotniska w Balicach. Bardzo mi się spieszyło i praktycznie cały czas trzymałem but w podłodze. Na 75 km spaliła 13 litrów :lol: Czas przejazdu od bramki do bramki 16 min 30 sec :idea: To chyba i tak niezły wynik...

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noto ja mam chyb ajakiegos pecha moja asterka pali ok 10.2 /100km (krotkie odcinki miasto) niestety to jest niezadowalajacy wynik co moze byc przyczyna dodam ze jerzdze bardzo spokojnie gora 2,5 k i zmian biegu

 

astra f C14NZ Caravan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noto ja mam chyb ajakiegos pecha moja asterka pali ok 10.2 /100km (krotkie odcinki miasto) niestety to jest niezadowalajacy wynik co moze byc przyczyna dodam ze jerzdze bardzo spokojnie gora 2,5 k i zmian biegu

 

astra f C14NZ Caravan

 

Odpowiedź na spalanie sam sobie napisałeś.........krótkie odcinki....silnik nie zdąży się nagrzać i spala niezłe ilości paliwa wtedy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy odcinki 15-20 km to sa krotkie odcinki ?

z tego co widze np na tym watku to samochody nawet z wieksza ppjemnoscia pala mnej np ok 7 l ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chester,mialem taki silnik w astrze,mul straszny ale cykl mieszany 5.5 max 6.5 l/100.ale juz przy 5stopniach chlodu ,zastawialem w 80%wlot powietrza.zostawiajac tylko grill,dawalo to szybsze nagrzewanie silnika na krotkich trasach.moze to metoda rodem z fso 125p ale literek oszczednosci byl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności