Skocz do zawartości

Ile wam palą wasze autka


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 514
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Mi asterka hb c16nz paliła 13,5l/100km :D po wymianie filterka gazu i wyregulowaniu według opisu dostępnego w downloadzie pali 10l/100km lpg. Głównie jeżdże na krótkich odcinkach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
czyli dalej podtrzymuję, że u opla benzyna lepsza od dizla. Samo spalanie to nie wszystko.

 

 

Hmmm na których wynikach to opierasz???Bo jak by porównywać pojemnościami to dizel byłby lepszy ale jak się poruwnuje nawet 1.4 16v z dizlem 2.0 DI czy DTI to przy narmalnej jeździe w miescie spalą koło 7 litrów a napewno nie wiecej jak 8 chyba że na krutkich odcinkach a na trasie zejscie do 5 litrów na 100 jest jak najbardziej osiągalne co potwierdziła nie jedna już osoba na tym forum w innych tematach.A takiego spalanie na trasie myśle że nie osiągnie nawet 1.2 16v z astry G.Co prawda zeby osiągnąc takie spalanie nie przekracza się 120kmh ale jazda juz z wieksza predkoscią nawet do 160 kmh nie podnosi drastycznie spalania a raptem o litr do dwóch.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ok, zgoda, ale chodzi mi bardziej o koszt całej eksploatacji, a nie tylko samego spalania. Dolicz w dizlu częstsze wymiany droższego oleju, regulację wtrysku minimum na zimę, częstsze wymiany filtrów, stosowanie różnych dodatków rozpuczszających parafinę, i jeszcze kilka innych. Dodatkowo w razie awarii, części do dizla są znacznie droższe i koszt naprawy też. Sumarycznie w ciągu roku koszty się wyrównują, a przy zakupie auta cena dizla jest wyższa. Jeszcze, wiadomo, że oplowskie dizle nie są zbyt udane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Hmm olej leje minralny po 11 zł za litr a że tak tanio i ze wzgledu na turbine wymieniam go co 8 tyś.Co do zapłonu to są od tego srerowniki w tym sterownik od sterowania wtryskiem.A dodatek żeby wody nie było w zbiorniku zimą do beni też musisz lać:D A zgodze się natomiast z tym że naprawy i częsci są droższe bo bardziej skomplikowane :D Co prawda nie twierdze tez ze benzyna opla jest zła a pozatym 2.5 v6 przerabiałem heh, wrecz przeciwnie poza pamietaniu o paskach i o padających egr jest wszystko ok.A zwłaczsza jak już pisałem w jakimś poscie silniki 2.0 8v i 1.6 8v sa niezniszczalne :D i bardzo tanie w naprawach bo to proste silniki w porównaniu do 1.4 16v czy 2.0 16v

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Moja Astra F 1.4 8V spala dobre 8 / 100 w miescie teraz w "zimie" :). Sporo, ale biorąc pod uwagę, że jeżdżę sporo na zimnym silniku (małe odległości) to wynik raczej normalny...

 

Może pokuszę się i zmienię przewody WN niebawem, bo tylko to mi zostało z ewentualnych rzeczy do zrobienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności