Skocz do zawartości

Astra G 98 2.0 DL16v 82 km łożysko oporowe wymiana


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

łożysko tak łatwo się nie rozsypie

w omedze szumiało mi przez 100.000km i sprzedalem auto z takim łozyskiem, z tego co wiem jeździ do dziś i ma się dobrze

W astrze F wyło oporowe, gdy auto kupił wujek - jakieś 10 lat temu przy przebiegu 80 tys. 110 tys przejechał on, potem ok 15tys ja i potem jeszcze troche kolejny właściciel. Nic sie nie stało, cały czas wyło.. może sie jeszcze teraz wstrzymam... chociaż do wiosny.

 

nie wiem czy przypadkiem nie opłaci się lepiej kupić używaną skrzynię za 200-250 zł i przerzucić

tutaj rozbieram skrzynie i widze co mam.. a kupie używke.. to s sumie nic pewnego.. wiadomo zdania bedą podzielone.. ale ja jestem zwolennikiem bardziej regeneracji i jakiejś tam gwarancji niż niewiadomej używki.. to samo alternator czy rozrusznik.. no chyba, że nówka no to inna sprawa.

 

Dzieki bardzo za pomoc! Jeżeli jest gdzieś taka opcja jak przyznawanie punkcików za pomoc jak na innych forach,. chetnie skorzystam ale teraz tego nie widze :wink:

 

jeszcze prosiłbym, o wyjaśnienie czy Di 82km ma dwumase?

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo za pomoc! Jeżeli jest gdzieś taka opcja jak przyznawanie punkcików za pomoc jak na innych forach,. chetnie skorzystam ale teraz tego nie widze :wink:

trzeba do admina pisać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ferek90 jakbyś to robił to daj znać ile zapłaciłeś, ok?

Bo ja mam coś podobnego, ale nie objawia się to wtedy kiedy sprzęgło jest wciśnięte całkiem, albo spuszczone, ale w pewnym momencie jego puszczania i to nie za każdym razem..

A dźwięk jest całkiem dla mnie podobny jak ten opisywany przez Ciebie. Można to jakoś sprawdzić? Myślicie, że to to samo co u kolegi wyżej?

 

Zapraszam jeszcze do tematu: http://forum.opel24.com/20di-16v-cos-piszczy-hamulce-vt42895.htm, bo niestety odzewu nie było :beer: PS opisywany tutaj dźwięk dotyczy czego innego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ferek90 jakbyś to robił to daj znać ile zapłaciłeś, ok?

jak coś to napisze w tym temacie o kosztach.. ale tak jak przewiduje... solidne łożysko nie bedzie kosztować dużo ale zwalenie skrzyni biegów i elementów z tym związanych... hmm sam pomyśl czy podjąłbyś sie tego za mniej niż 300 PLN? Nie sądze.. Póki co jezdze.

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna wyciagnac lozysko i je nasmarowac topojezdzi jeszcze bardzo dlugo. Dwumasy nie ma w oplu w AG- napewno nie w silnikach 2.0 DTL czy w autach sprzed konca produkcji czyli do 2003 roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwumasy nie ma w oplu

w AG- napewno nie w silnikach

2.0 DTL czy w autach sprzed konca produkcji czyli do 2003 roku.

to gitara :D

 

Mozna wyciagnac lozysko i je nasmarowac topojezdzi jeszcze bardzo dlugo

Skoro miałbym to już wyciągnięte to nie kombinowałbym z używka, tylko kupiłbym solidne nowe... W tym przypadku problemem jest zrzucenie skrzyni z silnika :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe oryginalne cos kolo 500 zl

wyciskowe owszem.. tyle trzeba zapłacić.. ale czy na pewno tyle też za to na wałku sprzęgłowym.. nie wiem jak to w oplu wygląda ale nie powinno być jakieś dziwaczne tylko zwykłe.. chyba że się myle. Oby 8)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe oryginalne cos kolo 500 zl

wyciskowe owszem.. tyle trzeba zapłacić.. ale czy na pewno tyle też za to na wałku sprzęgłowym.. nie wiem jak to w oplu wygląda ale nie powinno być jakieś dziwaczne tylko zwykłe.. chyba że się myle. Oby 8)

Jesli stanowi calosc to tak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli stanowi calosc to tak.

nie bardzo wiem o co chodzi? mówisz o tym, że łożysko oporowe może być jednocześnie łożyskiem wałka sprzęgłowego?

 

Tak sobie jakoś to próbuje tłumaczyć.. hmmm ono jest jakieś hydrauliczne, jakby dwuczęściowe.. więc to by sie kleiło jakoś do siebie to co piszesz..

 

A może jest ktoś kto robił to już w tym silniku i mnie oświeci?

 

aha i jeszcze jedna ważna rzecz co musze już wiedzieć.. mianowicie jaki olej do skrzyni bo dzisiaj po południu bede sprawdzał i chciałbym wiedzieć czego ewentualnie dolać ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności