Skocz do zawartości

dodatki do paliw?


Gość PawelKRZ

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Mam pytanie czy ktoś z was uzywa takich specyfików? Ostatnio widziałem w markecie preparat STP formuła do diesla czyszcząca wtryski wytrącająca parafinę , +7% mocy bla bla bla. Zastanawiałem się czy kupić bo niedrogie to to. Ale czy to nie jest ściema tak jak wszelkiej maści magnetyzery?? Dlatego się wstrzymałem i pytam o opinie a jeśli ktoś może polecić konkretną firmę , konkretny specyfik to bardzo proszę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

ja używałem czerwone stp do noPb do czyszczenia wtryskiwaczy i u mnie pomogło troszke, ale jak masz wszystko w silniku sprawne to nic nie odczujesz. Niektórzy używają profilaktycznie co jakiś czas. Z tego co wiem to warte polecenia są produkty stp i valvolina

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W przeciwieństwie do magnetyzerów i pigułek na zmniejszenie spalania, produkty STP posiadają naukowe uzasadnienie działania :P

 

Możesz spokojnie lać. Na pewno nie zaszkodzi, a często pomaga i działa jak napisali. Słyszałem same dobre opinie.

 

dopisałem brakujące litery,zibi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mialem wczesniej maxime V6, w pewnym momencie zaczela mi palic na 5 garow, po sprawdzeniu swiec okazalo sie ze sa w tragicznym stanie no to wymienilem wszystkie a on dalej na 5 garow palil, chociaz iskra byla jak marzenie, tylko czasami lapal na 6, zalalem go stp do czyszczenia wtryskow po 20km (dosyc szybko przejechanych i na wysokich obrotach) problem zniknal i juz sie nie pojawil.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki za odpowiedzi panowie widać że chyba faktycznie działąja. Zaleję stp, który dodatkowo jest w miarę tani. Trochę profilaktyki za małą cenę nie zaszkodzi zwłaszcza, że kupiłem używany wózek i nie wiem jakiej jakości paliwo lał poprzedni właściciel. Małe czyszczenie z syfu się przyda. pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możecie napisać który dokładnie preparat warto użyć ?

Szukałem i jest kilka rodzajów:

 

1. FORMUŁA DO DIESLA

 

Dodatek do oleju napędowego. Usuwa nagary, osady oraz wilgoć z układów paliwowych wszystkich rodzajów silników Diesla. Przywraca osiągi silnika, redukuje zużycie paliwa. Zawiera dodatki poprawiające zapłon mieszanki w niskiej temperaturze. Jedna butelka wystarcza na 40-50 litrów.

 

2. FORMUŁA DO DIESLA Z ANTYŻELEM

 

Dodatek do oleju napędowego zapobiegający wytrącaniu się parafiny. Specjalna formuła do usuwania osadów i szlamów oraz wypierania wody z układu paliwowego silników Diesla. Zawiera składniki zapobiegające osłabieniu mocy silnika, korozji i nadmiernemu zużyciu paliwa. Stosowany regularnie: przedłuża żywotność silnika, poprawia parametry paliwa, zapobiega wytrącaniu się parafiny, ułatwia rozruch przy niskich temperaturach, przywraca moc i poprawia osiągi silnika, zmniejsza dymienie i hałas, zapobiega zapychaniu układu paliwowego. Opakowanie na 50 litrów paliwa.

 

3. FORMUŁA DO WTRYSKIWACZY DIESLA

 

Silnie skoncentrowana, o dużej mocy działania Formuła do usuwania osadów i nagarów z układu wtryskowego Diesla. Jednorazowe zastosowanie skutecznie usuwa zanieczyszczenia i odblokowuje wtryskiwacze, zapobiega spadkowi mocy, gwarantuje dobre przyspieszenie. Bezpieczna dla katalizatorów spalin. Używana regularnie: przywraca utraconą moc i przyspieszenie, redukuje zużycie paliwa, czyści i utrzymuje w czystości wtryskiwacze i przewody paliwowe, ułatwia rozruch w zimie, zmniejsza toksyczność spalin. Opakowanie na 60 litrów paliwa.

 

Czy to o tym ostatnim preparacie toczy się dyskusja ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak polecacie już to zapodajcie dokładnie produkt STP czy też Valvoline !!! żebym wiedział co zakupić ??? Bo na tym też się nie znam więc, wolałbym nie ryzykować :P, a sprzedawcy nie zawsze trzeba wierzyć ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja uzywalem STP do czyszczenia ukladu wtryskowego (pojazdow benzynowych) i sam bylem w szoku, ze zadzialal. Valvoline nie znam wiec nie moge sie wypowiedziec, wiem ze olej maxlife jest bardzo dobry ale na tym sie konczy moja wiedza na temat produkow tej marki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja mam ciekawostkę związaną z STP:

jakieś 20 albo więcej lat temu robiło się coś takiego: wysyłało się jakieś tam podziękowania i inne bla bla bla na adresy różnych firm zagranicznych a oni za to przysyłali naklejki, prospekty i takie tam :D. Do dziś mam gdzieś naklejki STP - wtedy nawet nie wiedziałem co ta firma robi.

 

STP to lider w produkcji dodatków do paliw, stosuję i polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności