Skocz do zawartości

dodatki do paliw?


Gość PawelKRZ

Rekomendowane odpowiedzi

witam, miałem bardzo pozytywne doświadczenia z formuła STP do czyszczenia wtrysków oraz formułą do paliwa w silnikach benzynowych.. (przez wiele lat tylko benzyna) do tego stopnia że przy robieniu czegoś przy silniku mechanicy stwierdzili, że przytykają się wtryski (silnik szarpał przy przyśpieszaniu) i polecili kilkukrotne wlanie dodatku.. po trzecim zastosowaniu problem ustąpił, natomiast przy następnym rozbieraniu silnika Ci sami mechanicy potwierdzili, że wtryski są w bardzo dobrym stanie.. i ponoć żadne inne środki ogólnodostępne nie dają rady, tylko STP..

natomiast teraz mam pierwszego diesla (Z19DTH) w dodatku z systemem CR, i zastanawiam się czy te dodatki STP do silników diesla nadają się również do silników z CR? na butelce pisze tylko, że do diesla..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Nie zaszkodzi mu wlanie TYCH PIK STOPOW :) ale napewno nie pomoze to sa srodki ktore zapobiegaja a nie eliminuja Jesli masz wode w paliwie to tylko serwis A jesli jej niechcesz miec a wiem ze tak jest po tej zimie nie tylko ople ale iinne marki szczegolnie reno cytryny i peugoty wtryski padaja ,czytalem tu na forum stary post ze wylancza silnik podczas jazdy szarpanie ciezej pali rozgrzany trzesie silnikiem Takie objawy sa To do wszystkich kupcie po flaszce denaturatu zatankujcie tak zeby bylo z 30 litrow w zbiorniku i wlejcie ta dykte to wyciagnie skroplona wode po zimie wraz z paliwem a nastepnie sprint do sklepu lub warsztatu i Wymiana filtra paliwa OBOWIAZKOWO!:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Kol. Byniek - już się słomy do butów na zimę nie wkłada :) Technika poszła do przodu - Niektórzy tego nie zauważają a potem się dziwią jak się coś popsuje bo przecież do Ursusa lali i było ok!

 

Ja ze swojej strony polecę Kleen-flo smar do silnika diesla - wyciąga wodę i co najważniejsze (jego główne działanie) polepsza smarność ropy. Nie paskudzi filtra paliwa.

http://moto.allegro.pl/item913032628_smar_do_silnikow_diesla_kleen_flo.html

Można go stosować do zasilania common rail.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

To do wszystkich kupcie po flaszce denaturatu zatankujcie tak zeby bylo z 30 litrow w zbiorniku i wlejcie ta dykte to wyciagnie skroplona wode po zimie wraz z paliwem a nastepnie sprint do sklepu lub warsztatu i Wymiana filtra paliwa OBOWIAZKOWO!:)

Dykte do CR?To jeszcze bym doliczyl wymiane pompy wysokiego cisnienia,o kosztach nie wspomne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Panowie Mariusz i Zbyszek czasami trzeba wsadzic slome do butow zeby bylo cieplej a i zatym idzie ze mozg troche odmarznie .kup sobie kleen_flo dertin mixt albo inne smieci nawet moto doktorka ale przeczytaj z czego sie sklada , opakowania i nakleiki sie zmieniaja a wsrodku jest to samo co w butelce w chemicznym . Pompa i wtryski nie ucierpia ,tylko po zuzyciu tego paliwa w zbiorniku trzeba wymienic filtr , bedzie to tansze i bezpieczne Tu nie chodzi o to co sie leje o to by bylo skuteczne Ale wam wstyd do tego sie przyznac bo kazdy z was tankuje na shelu i dykte ma lac. Macie mechanikow pompiarzy zapytajcie Jesli bedziecie mieli odwage napiszcie co powiedzieli

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Ale wam wstyd do tego sie przyznac bo kazdy z was tankuje na shelu i dykte ma lac.

Dziwne bo jakoś środków żadnych nie używałem do ropy a problemow z paliwem nie miałem,wystarczy przestrzegać kilku zasad i będzie ok.Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hej. Jestem tu nowy, ale z wielki zaciekawieniem przeczytałem ten temat, gdyż szukam rozwiązania mojego problemu. A wygląda on następująco: mam Aśkę 1.6 (1995 rok, silnik X16SZ, hatchback, benzynka + LPG) która ostatnio marudzi na paliwie. Mianowicie dławi się, ksztusi w ogóle zadyszkę łapie straszną. Dziś rano ledwo ją odpaliłem z benzyny. Jak daję gazu na 1 czy 2 to mam lekkiego "kangura", na wyższych biegach się to nie zdarza i autko lata przyjemnie. Na gazie śmiga jak szalona. Pompa paliwa zmieniana w styczniu, filtr paliwa dwa tygodnie temu. Zresztą wymieniłem ten nieszczęsny filterek, gdyż, to właśnie go posądzałem o owy "sabotaż". Po wymianie było przez dwa tygodnie ok, autko na zimny silniku trochę szarpało, ale w sumie miało tak odkąd je kupiłem, więc nie przejąłem. Po dwóch tygodniach to samo, krztusi, dusi, czka. Mój ojciec który jest mechanikiem (ale niestety zajmuje się dieselami i to ciężarówkami) mówi, że mi się zalągł jakiś syf w zbiorniku, prawdopodobnie "ruda" mnie odwiedziła. Chciałem zmienić cały zbiornik, ale widzę, że za pomocą specyfiku powyżej mógłbym zaoszczędzić i czas i pieniądze.

 

Tylko właśnie jak myślicie pomoże? I ile trzeba na tym przejechać? I czy mogę wlać to coś do baku, jak mam już zalane ponad 25 litrów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie "ruda" mnie odwiedziła.

na to specyfik nie pomoże,bo niby jak?

rdzy i syfu nie rozpuszczą i przepalą w garach

kangury miałem na benzynie średnio co kwartał i tutaj bym się doszukiwał syfu na EGR-ze,krokowcu

nic nie czysciłem,tylko Shell Power Racing i but z 10 km na 3-ce ,4-ce i max obroty,sam się wyleczył

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krokowiec wymieniany też w zimę i to nówka sztuka, więc to nie to. Wczoraj wlałem czerwone STP. Przejechałem 60 km i szczerze pisząc pomogło. Jednak ostateczną opinię wydam dziś, po odpaleniu autka, jak dalej będą takie jajca, to lecę do ojca na warsztat czyścić bak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności