Skocz do zawartości

dodatki do paliw?


Gość PawelKRZ

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedzi panowie widać że chyba faktycznie działąja. Zaleję stp, który dodatkowo jest w miarę tani. Trochę profilaktyki za małą cenę nie zaszkodzi zwłaszcza, że kupiłem używany wózek i nie wiem jakiej jakości paliwo lał poprzedni właściciel. Małe czyszczenie z syfu się przyda. pozdro

Tak bym właśnie radził po kupnie używanej asterki, tylko najpierw zalej czarnym do czyszczenia wtryskiwaczy potem wymianka oleju i filtrów następnie na pełen bak butelkę czerwonego STP'a (i co jakiś czas profilaktycznie czerwony) i wózek będzie chodził jak marzenie bez rozkręcania czego kolwiek, ja tak zrobiłem w swoim X16XEL 1,6 16V i zero szarpania jak to było zaraz po kupnie furacza :D . STP polecam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kiedy jeździliśmy jeszcze Polonezem (1.4) to co jakiś czas, tak co 5 000km wlewaliśmy STP do czyszczenia wtrysków. Według zasady - tankuję pełen bak i wlewam środek. Nigdy, przez cztery lata używania, nie mieliśmy żadnych problemów z wtryskami. Myślę, że to działa. Dodam jeszcze, że w silniku jest zawsze najlepszy olej. Tak przy okazji Polonez jest na sprzedaż...

 

I naszej nowej/starej Astrze zrobiliśmy tak samo - tankujemy do pełna i pół butelki środka do diesli. Niestety nie pomogło, bo okazało się, że mamy zapaskudzony filtr paliwa i padnięty przekaźnik pompy, ale myślałem, że pomoże.

 

Generalnie uważam, że nie zaszkodzi używać, ale wtedy, kiedy cały układ paliwowy jest sprawny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał B, tak na przyszłość najpierw wlewa się STP a potem leje paliwa. A nie na odwrót.

Ponieważ w takiej kolejności następuje dobre wymieszanie środka z paliwem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie uzywalem STP , ale kupuje zawsze jakies inne wzbogacacze do ropy, obecnie mam litrowa butelke (na 50l leje 500 ml) starcza na bardzo dlugo - zalewam co tankowanie profilaktycznie, niektorzy uzywaja tylko zima ja uzywam caly rok, produkt uszlachetnia rope jak i czysci wtryski :/.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie mam litrowa butelke (na 50l leje 500 ml) starcza na bardzo dlugo - zalewam co tankowanie profilaktycznie

albo jeździsz bardzo mało i jeden zbiornik starcza Ci na bardzo długo, albo pomyliłeś proporcje. litrowa butelka po odlaniu połowy jej zawartości starcza na....dwa tankowania. Jeżeli nie jeździsz na STP to jak nazywa się to co Ty wlewasz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja wlałem stp do czyszczenia wtrysków. Wlałem cały pojemnik na pełen zbiornik. Przy okazji zmieniłem też filtr powietrza bo już był czas. I teraz moje spostrzeżenia:

Auto wcześniej dymiło już od 3tys. obr., teraz dopiero przy 4,5 puszcza lekkiego dymka (jechał za mną znajomy przed i po i powiedział że różnica ogromną. Zresztą później sam wlał do passata). Astra zaczęła się żwawiej wkręcać na obroty.

Myślę, że warto raz na jakiś czas wlać ten specyfik. Sprawdziłem i polecam! :/

PS. Oczywiście te zmiany nie były od razu :?: Przez jakieś 300 km ostro przegoniłem asię :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Anonymous

Czy ktoś testował dodatek STP czarny na silniku diesla z comon rail. Tak mnie korci żeby przetestować ale boję się co bym na diabła nie narobił :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Używam produktów marki STP już dość długo mogę powiedzieć ,że są dobre. Dwa tygodnie temu zalaliśmy do audi 80 mojego brata preparat STP formułę do czyszczenia całego układu paliwowego silników benzynowych i efekt był zadowalający równiejsza praca na benzynie ogólnie auto zaczęło pracować lepiej. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności