Skocz do zawartości

dodatki do paliw?


Gość PawelKRZ

Rekomendowane odpowiedzi

MIXOL

niema nic lepszego do diesla,dlaczego? czyści,smaruje

Nie wiem czy Kolega bbk66, nie przesadził z "czyszczeniem".

Miałem kiedyś (dawne czasy) motor ETZ 250 i wystarczyło rozkręcić

tłumik i zobaczyć czy Mixol spala się całkowicie, ja twierdzę że nie,

a jeżeli nie spala się całkowicie to nie ma mowy o właściwościach

czyszczących. A po drugie przy nowoczesnych wtryskiwaczach

poprzez notoryczne lanie Mixolu mogą się one po zapiekać.

Nie twierdzę żeby nie dolewać do ON jakiegoś oleju smarującego

ale myślę tu bardziej o takim środku:

Smar do silników Diesla (Diesel Lubricant)

http://www.auto-chemia.pl/index.php?p276,kleen-flo-diesel-lubricant

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

cóż nie przesadziłem,powiem tak o ile się orientujesz to to był silnik dwusuwowy,całkiem inna para kaloszy,na czym to polega nie będę się wywodził bo 20 lat temu miałem to na egzaminach na mechanika a tu proponuję tzw 50tke na zbiornik,i odpowiedz dlaczego taksówki maja po 400,500tyś i nadal jeżdżą a przyjeżdżają do mnie na warsztat z powodu innych rzeczy a nie z powodu remontu silnika(wtrysków),ja po prostu powiem tak-kolego samo życie,a co Ty Se tam wlejesz ,aaa to już twoja sprawa i twoja kasa,wiedząc co w trawie piszczy daje sugestie,i chyba najtańszą,i tu nasuną się następny dowód,jak będziesz widział przy tankowaniu jaką wiekową ciężarówkę podjedz i zapytaj się co sądzi o oleju do diesla,pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Przemoc86

Pracując w sklepie z olejami oraz właśnie tego typu produktami mogę stwierdzić, iż wielu klientów chwali produkty STP. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się m. in. produkty do czyszczenia wtrysków - wiele osób twierdzi, że produkt ten pomaga (a na pewno nie zaszkodzi :D )

 

Również ja, jeżeli ktoś pyta mogę śmiało polecić tego typu produkty z tej firmy ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do MIXOL-u dolewanego do diesla. Do nowych silników z CR itd nie polecam, lepiej dwa razy częściej wymieniać filtry paliwowe. Przy starszych silnikach, z komorą wirową czy bezpośrednim wtryskiem nie widzę problemu, tu jedna uwaga, raz na jakiś czas warto też zalać nafty do paliwa. To nie żart, takie zalecenia można przeczytać w fabrycznej instrukcji obsługi MB W123 i W124 ;-) Co do pozostałości olejowych w tłumiku ETZ, to inna bajka, w dwusuwie olej służy do smarowania silnika, a głównie, łożysk wału, które nie są cierne (jak panewki) a rolkowe. I dlatego oleju w paliwie musi być więcej i część się nie spala i zostaje w formie osadów/nagaru w tłumiku. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 10 lat później...

czy ma ktoś doświadczenie z formula dodatkiem do paliwa ON np STP Diesel . Czy faktycznie poprawia rozruch silnika i oprawia kulturę pracy ? Mechanik polecił mi taki zabieg że może coś pomoże  w okresie zimowym

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli o rozruch zimowy chodzi - to raczej depresatory są wskazane... nie wiem czy ten dodatek ma takie działanie...

w zamierzchłych czasach do Z17DTH używałem KleenFlo /czy jakoś tak.../, ale lepsze efekty przy niskich temperaturach dawał "arktyczny" ON z dawnego Statoila tankowany np. 50/50 ze zwykłym dieslem;

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności