Skocz do zawartości

biegi corsa B


ja37

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

7 - Pierścień dźwigni zmiany biegów,

po numeracji szukaj - 90250175 lub 738789

np tu:

http://www.sklep.szpot.pl/p/pl/90250175/pierscien+gumowy+0738789.html

 

 

wielkie dzieki za nr. choc narazie nic nie znalazlem na allegro :/ jeszcze poszukam jutro gdzies w sklepach. A stronka u mnie sie nie otwiera niestety ;/

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Posiadam Corse B 1.0 i mam problem z wrzucaniem biegów... Przebrnąłem przez cały temat i zastanawiam się czy to nie jest czasem sprzęgło, ponieważ na zgaszonym aucie biegi wchodzą bez najmniejszego problemu, natomiast jak odpalę to wsteczny w ogóle już nie wchodzi (jeden wielki zgrzyt) a 1, 2, 3, 4 bardzo ciężko po kilku próbach z wciskaniem pedału i wbijaniu biegu i musi być odpowiednia prędkość... W całym temacie nikt nie wspomniał o tym. Z tego jak ja to rozumiem, to jakby był problem z samym mechanizmem to na zgaszonym aucie problem także by występował na chłopski rozum?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i Ja odświeże :D

 

U mnie w Kadeciku czasem sobie jakiś bieg zgrzytnie, no ale to przez to że mam zajechane sprzęgło. Ale nie mam zamiaru go robić, bo silnik i tak za 20 tysięcy death a nie opłaca mi się go remontować, bo planuje wyremontować komorę silnika i 2.0 władować.

 

W każdym razie, gdy silnik się rozgrzeje, to przy ruszaniu na 1 biegu, rzuca mi lewarkiem jak orangutan małpą po klatce gdy nie wkręce go na wysokie obroty...

Czasem przy zimnym silniku też tak mam, jedynym ratunkiem jest mocne trzymanie lewarka i dociąganiem go do 1 by nie latał, ale czuć straszne drgania przenoszone ze skrzyni na lewarek jakby ta skrzynia chciała mi wybiec spod auta :D Czy to wina tego bolca na wybieraku? :> Jak wstawię tam śrubę M8 i zrobię porządną kontre, to coś to pomoże, jak myślicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam. Gdzie wy dostaliście część nr 15 mechanizmu zmiany biegów ? Pytałem w serwisie opla, sklepach i albo całość za 400 zł albo jakieś zestawy naprawcze za 100 zł. Mi wypadł ten plastikowy łącznik z 'metalowej kulki' na jednym końcu, jak go nakładam to wypada więc chyba jakiś zatrzask poszedł. Nie wiem teraz czy nowy po prostu ładnie wskoczy na miejsce czy coś trzeba jeszcze dokupić ?

 

W necie znalazłem cały mechanizm za o dziwo 97 zł. Czy opłaca się taki kupować ?

Kolejne pytanie czy podpora tego mechanizmu, przykręcona do zawieszania obok maglownicy ma być sztywna ? Moja lata góra dół na 3 cm.

 

 

ps. podpiąłem się też pod inny temat, który znalazłem wcześniej niż ten więc proszę o wyrozumiałość ... :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie wy dostaliście część nr 15 mechanizmu zmiany biegów

choćby na portalach znajdziesz - rusz trochę głową

http://allegro.pl/listing.php/search?string=%C5%82%C4%85cznik+wybieraka+opel&category=50863&description=1

http://allegro.pl/listing.php/search?string=%C5%82%C4%85cznik+wybieraka+daewoo&category=0&description=1

przynajmniej niektóre poszczególne elementy pasują i z daewoo

 

Nie wiem teraz czy nowy po prostu ładnie wskoczy na miejsce czy coś trzeba jeszcze dokupić ?

sam łącznik nie wchodzi ciężko

gorzej z zatrzaskami

ale i to nie sprawia problemów

 

ps. podpiąłem się też pod inny temat, który znalazłem wcześniej niż ten więc proszę o wyrozumiałość ...

nie dubluj postów

bo będą kasowane wszystkie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam od jakiegoś czasu mam problem z ciężko wchodząca jedynka na zimnym silniku, dodam że radzę sobie z tym tak iż wrzucam najpierw z wyczuciem wsteczny i jedynka wchodzi jak ta lala, czym zimniej tym gorzej! ! Pomorzecie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności