Skocz do zawartości

biegi corsa B


ja37

Rekomendowane odpowiedzi

grezur, a skrzynia Ci nie szumi?

Nie wiem dokładnie co mam przez to rozumieć? :lol: Wybacz jestem bardziej obeznany w elektryce niż mechanice. Podczas jazdy nic szczególnego nie słychać oprócz niekulturalnej pracy słynnego 3-cylindrowca no i szumu raczej pochodzącego od opon. Uniosłem przód auta, wrzuciłem 3 i puściłem sprzęgło - koła się kręciły a w skrzyni nic nie szumiało. Jak wszedłem pod samochód i poszarpałem za element nad którym na rysunku jest część nr 6 to tam był dość spory luz - to całe chwieje się na boki. Tylko musiałbym sobie wydrukować ten schemat i jeszcze raz zajrzeć pod auto bo nie do końca pamiętam jak to wszystko wyglądało. Czy na rysunku element pod częścią nr 6 to ten sam co między częściami 11,12,13 ? Bo na rysunku różnią się trochę od siebie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość MALATURCZYNKA

witam. mam pytanie podczas jazdy corsa w pewnym momencie drazek zmiany biegow zrobil sie luzny tzn. mam wbity bieg a drazek lata na prawo i lewo jakby byl na luzie. prosze o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

a mozna cos w przyblizeniu z tych kilku rzeczy???

Zobacz na pierwszą stronę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da się.

Jak nie zobaczysz, to wlozysz nawet 1kPLN i poprawy nie będzie.

Najpierw oględziny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Bifrost14

Witam ponownie. Ostatnio w Corshe żony podczas jazdy nie daje się wrzucić 3. 1 - ruszam, 2 przyspieszam, 3- nie wchodzi, rozpędzam się na 2, 4- auto hamuje silnikiem, więc wnioskuje, że nie weszła 4 tylko znowu 2. Jaka może być przyczyna?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ci się przestawiło.

Obejrzyj dobrze "koszyczki" i inne ruchme elementy.

Ustaw od nowa biegi, może śruba którą się ściska drążek puściła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bifrost14

Jak na razie miałem możliwość zerknąć od strony samej skrzyni pod maską i tam wydaje się być wszystko jak należy. Nie ma żadnych luzów ani nic. Podczas jazdy bywa tak, że nie mogę wrzucić biegu, popuszczę sprzęgło, wcisnę jeszcze raz i bieg wchodzi. Poza tym sprzęgło łapie mi tuż przy samej podłodze - ale nie wiem czy ma to jakiś wpływ na mój problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności