Skocz do zawartości

kilka pytan o wymianę silnika


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

nie

tylko tarcze są takie same, ale docisk do garnkowego koła jest inny i trochę droższy od docisku do płaskiego koła

wszystko ma swoje plusy i minusy - garnkowe cholernie ciężkie (coś koło 14kg) ale za to zapewnia lepszą stabilizację obrotów na jałowym

na płaskim silnik lepiej się wkręca na obroty i szybciej z nich schodzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

więc tak ta omega A ma klimę i szeroki pasek chyba ;)? piszecie ze czeka mnie wymiana koła zamachowego i skrzynia nie będzie dobra więc moze poszukac innego c20 ne bo taki siedzi w mojej calineczce ? bo skrzynę mam po remoncie łozyska olej 400 na to poszło szkoda

 

[ Dodano: Czw Cze 25, 2009 15:11 ]

a takie małe pytanko jaki silnik polecacie zeby obyło się bez przeróbek poprostu wyjmuje stary i wsadzam nowy logiczne ze taki sam ale czy jakis jeszcze tak zeby skrzynka pasowała

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopie skrzynia od omy nie bedzie pasowac

bo nie ma na nia miesca

inne rodzaje napedu wykluczaja montaz skrzyni z omegi do calibry

wiec po co Ci skrzynia z omegi ??

zes sie jej uczepil jak rzep psiego ogona

skup sie na samym silniku

ma byc w dobrym stanie

a czy z omy czy z innego opla to juz jeden pies

i tak bedziesz przekladal wszystko ze swojego silnika

lacznie z miska oleju i mocowaniami silnika

i cala reszta

Ciebie interesuje goly silnik c20ne

blok i glowica z pokrywa zaworow

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze pytanko do ArKosa, w omie, z której brałem silnik, nie było garnkowego koła, było płaskie, i po prostu grubsze, garnek ma chyba wytoczone miejsce na tarczę sprzęgła?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, xev może mieć garnek.

Ja miałem z c20ne i wygląda z obu stron identycznie jak płaskie z na przykład astry, tyle, że grube na jakieś 5cm jest.

Mam nadzieję, że widać różnicę przy porównaniu kół

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

nie rozumiemy sie skrzynię te po remoncie mam teraz przy tym silniku który chce wymienic na ten z vectry A wiem ze oznaczenie silnika jest inne ale 2.o 8v i dlatego pytam czy zawracac sobie głowę tym silnikiem z vectry czy szukac takiego co mam czyli c20 ne. i pytam czego moge sie spodziewac jakich niespodzianek bo osprzęt i tak przekładany bedzie z mego silnika ale szkrzynia musi zostac bo jes idealna i czy przypasuje do silnika z vectry A dodam ze silnik z niemiec nie zagazowany z bitka ma 112 tysi przelotu i ksiązke serwisową i gwarancje na 4miesiące i tani jest 580 bo znajomego szwagier jezdzi po częsci do niemiec ale czy przypasi do reszty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To my się nie rozumiemy???

jaka jest róznica pomiędzy c20ne, a 2,0 8V?

Może nam to wyjaśnisz??

 

 

Obojęt6ne, czy kupisz c20ne, 20ne, 20seh, 20se, c20nef, c20nej.

Każdy będzie chodził z twoją skrzynią i na twojej elektronice.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojęt6ne, czy kupisz c20ne, 20ne, 20seh, 20se, c20nef, c20nej.

Każdy będzie chodził z twoją skrzynią i na twojej elektronice.

do tego co Grzesiek napisał dodałbym jeszcze:

C20XE

20XE

X20XEV

C18XE

X18XEV

C25XE

X25XE

X30XE

C20GET

i wieeeeeeeeele innych będzie do tej skrzyni pasować... tyle że wymienione przeze mnie to nie 2,0 8v za wyjątkiem ostatniego

 

w sumie już zbaraniałem, czy kolega chce 2,0 8v czy silnik pasujący do posiadanej skrzyni biegów :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności