Skocz do zawartości

Oleista maź w zbiorniczku, pytanie??


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość asterix27

mam pytanie czy taka czarna powłoka w zbiorniku na płyn chłodniczy to olej ? bo zauważyłem to jakieś 5-6 dni temu i mam pytanie czy to jest od uszczelki pod głowicą prosze o info jak to coś pomoze to astra g 2000 rok

Wygląda na uszczelkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Poszukaj na forum pełno tego typu tematów. Jeśli olej z niczym Ci sie nie miesza to masz raczej chłodniczkę oleju rozszczelnioną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy26shm,

Po 1. wypadało by zajrzeć tu http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=23972&start=0

Po 2. użyć tego http://forum.opel24.com/search.php wpisać co szukasz i proszę :

http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=35589

 

Wtedy zgodnie z regulaminem nie zakładamy nowego tematu tylko podpinamy się pod już istniejący .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

mam pytanie czy taka czarna powłoka w zbiorniku na płyn chłodniczy to olej ? bo zauważyłem to jakieś 5-6 dni temu i mam pytanie czy to jest od uszczelki pod głowicą prosze o info jak to coś pomoze to astra g 2000 rok

Ja mam to samo i narazie nic z tym nie robię, czytałem troche na forum i ogólnie trzeba szukać bo na 100% nikt odrazu nie określi skąd ta maź na ściakach zbiorniczka. Ten typ tak ma... ja dzis w nocy jadę dłóższą w trase około 1024km i zobacze co się będzie działo, mam nadzieję,że nic!!!Auto jeździ normalnie tylko czasami puści troche czarnego dymka przy redukcji ale nic na to juz nie poradzę!! :( Tobie proponuję narazie nic z tym nie robić i co kilka dni sprawdzić czy sie coś nie dzieje, czy nie przybywa oleju i czy płyn nie zrobił sie czarny jak smoła no i wypatrywac w lusterku białego dymu, który mam nadzieję się nie mojawi również u mnie!!!

pozdr...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam. U mnie w 2.0 DTL w zbiorniczku było bardzo dużo oleju więc została wymieniona uszczelka pod głowicą. Na szczęście robiłem to u Wuja więc koszty uszczelki ze zniżkami to 150 zł;) Reszta za free!! Ale niestety nic to nie dało ;p . Zacząłem więc szukać czegoś na tej fajnej stronce i znalazłem. Przypuszczenia padły na chłodniczkę oleju. Zrobiłem jej obejście i wypłukałem układ i troche pojeździłem i woda czysta. Jutro zamawiam chłodniczkę na allegro i zmieniam ??? Dobrze że tak wyszło bo już miałem zamawiać goły silnik i zmieniać :wink: Pozdrawiam i radzę się dwa razy zastanowić nim się zacznie coś robić jak ja z tą uszczelką, i oczywiście trochę poczytać bo warto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam,

chciałem się tylko pochwalić, że wróciłem właśnie z Niemiec, zrobiłem 2250km i samochód sprawował się bez zarzutów!! :beer: nic się nie stało i dalej jeździ!!! Twarda bestia!!! :beer::beer:

 

pozdrawiam Wszystkich posiadaczy Astry 1.7DTI!! ???:beer:

 

wojt320

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

chciałem się tylko pochwalić, że wróciłem właśnie z Niemiec, zrobiłem 2250km i samochód sprawował się bez zarzutów!! :) nic się nie stało i dalej jeździ!!! Twarda bestia!!! :????

 

pozdrawiam Wszystkich posiadaczy Astry 1.7DTI!! :lol::P

 

wojt320

następny dowod na to że jak nic sie nie dzieje to lepiej z tym nic nie robić......

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm to ja też sie podepne. od dłóższego czasu ubywa mi plynu raz na 2 tygodnie dolewam ok 0.5l(prawdopodobnie uszczelka) ale dopiero teraz pojawił sie olej w zbiorniku a przedwczoraj po dłuższej trasie w Polske 400 km i nastepnie jezdzeniu po miescie w upale(na krótkich odcinkach w korkach, auto było cały czas zapalane i gaszone) rano nastepnego dnia miałem sacharek w zbiorniku puściutko. Silnik sie nie zagrzał temp nie wzrosła powyżej 93 stp. Czy ten olej w zbiorniku który pojawił sie niedawno to oznacza pekniecie w uszczelce zrobiło sie większe czy moze mam sie szykowac na wymiane głowicy. Wiem ze dopoki sie nie rozberze to nie bedzie widac no ale moze ktos z wlasnego doswiadczenia wie. dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności