Skocz do zawartości

Oleista maź w zbiorniczku, pytanie??


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

To trochę irytujący problem ja od kupna fury zrobiłem 15 tys, na liczniku jest 161 tys. wskazówka ani razu nie przekroczyła 100 stopni, auto nie dymi na biało, nie bierze oleju ani płynu. Tak na prawdę nie wiadomo kiedy się zacząć martwić :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć Wszystkim.

Jestem tutaj nowy więc zanim się wyrobię to trochę pewnie czasu minie, więc proszę wszystkich o wyrozumiałość. Oleista maź przypominająca olej, czy coś podobnego jest też u mnie w zbiorniku wyrównawczym z płynu chłodzącego. Nie wiem tylko od kiedy (może już 3 lata odkąd kupiłem moją Astrę). Zobaczyłem to w październiku 2008 wymieniłem płyn i zapomniałem o sprawie (auto sprawuje się bez zarzutu, tak jak zresztą wcześniej), aż wczoraj mnie pokusiło by zajrzeć do zbiorniczka i widzę, że mam ten sam problem. Decydując się na wymianę płynu myślałem, że jest po prostu stary. Ale teraz widzę, że nie w tym problem, chyba? Jak sprawdzić tą chłodnicę oleju, gdzie się znajduje i czy jest to jeden typ tej chłodnicy, bo znalazłem na stronie gościa od rzekomo oryginalnych części GM za 429 zł, a wyczytałem na forum jakieś 800 zł? Dziękuję z góry za jakiekolwiek podpowiedzi. Z wyrazami wdzieczności Radek K.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem tu nowy, dopiero dzisiaj założyłem konto:) Zmusiła mnie do tego moja Astra :D

 

Od 3 tygodni jestem posiadaczem Astry 2001 rok 1,7 DTI i zauważyłem ze mam taki sam problem jak osoby które się tu wypowiadają. Dzisiaj rano zajrzałem do zbiorniczka wyrównawczego a tam... czarno od oleju :D Aż sie boje jechać do mechanika bo pewnie mnie naciągnie krętacz, ale cóż zrobić trzeba to naprawić.

 

Jeśli ktoś miał podobny problem i go rozwiązał to bede wdzieczny jeśli podzielicie się swoimi doswiadczeniami dotyczacymi naprawy tego problemu.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem przez tel z mechanikeim (7 lat serwisie opla pracował), powiedział ze najpierw by wymienił chłodniczke oleju bo to mniej bedzie kosztować niż uszczelka pod głowicą. A jeśli to ani jedno ani drugie? Troche dziwi mnie to że nawet nie zajrzał pod mache a już wie co wymieniać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pisałem juz jak to było u mnie. Przyczyn moze byc kilka. Najpierw to nalezy zdjagnozowac czy to jest olej czy spaliny w układzie chłodzenia. Jak olej to jak najbardziej przyczyn nalezy szukac na poczatku w chłodniczce oleju , potem w uszczelce pod głowica i głowicy ewentualnie bloku.. Jak sapliny to przyczyn szuakmy w uszczelce i w samej głowicy. Olej widać bo sa to plamy w płynie jak w rosole , spaliny to czarna maz. Tak to wygladało u mnie. Jezeli o pytanie co było przyczyną u mnie to odpowiem głowica. W głowicy są obsady wtryskiwaczy które uszczelniane sa za pomoca gumowych oringów. I teraz powiem wiecej jak juz wyciagnie sie te obsady to koniecznoscia jest wsadzenie nowych nadwymiarowych a nie starych z nowymi uszczelkami. Przerabiałem to u siebie bo chciałem zaoszczedzic co w efekcie skonczyło sie znowu zdejmowaniem głowicy. Obsady wtryskiwaczy uszczelniają tymi oringami komore saplania od komory z płynem chłodniczym w głowicy i od góry od oleju.

Te głowice tez sa g.... warte. W niektórych specyfikacjach pisze ze nie mozna wogóle szlifowac a w niektórych ze tylko 0,4. Wszystko zalezy od tego ile wystaja tłoki z bloku.

Wiec nalezy naprawde udac sie do kogos kto robił te silniki i ma o tym pojecie. Nie bede tutaj nikogo proponował poniewaz ja byłem zadowolony a kolega nie do końca .Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności