Skocz do zawartości

Pasek rozrządu


Gość maciek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Mam jeszcze jedno pytanie: Ile powinien skasować mnie mechanik za wymianę paska rozrządu, napinacza, rolek, pompy wody i paska klinowego?

 

Mam zaufanego mechanika, który jest solidny, jednak nie chciałbym być zrobiony w bambuko odnośnie kosztów :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość michael75

panowie doradzcie jaki kpl. rozrząd kupić:

http://www.allegro.pl/item871031745_rozrzad_kpl_pompa_wody_opel_astra_corsa_vectra.html

 

http://www.allegro.pl/item870418101_rozrzad_kpl_pompa_wody_opel_astra_corsa_vectra.html

 

w pierwszym linku napinacz i pompa wody jest firmy GPR, słyszał ktoś coś o niej?

a w drugim napinacz jest firmy LITENS Made in Canada, a pompa wody Korea z logo GM/Daewoo.

http://www.allegro.pl/item864107612_simering_uszczelniacz_walka_rozrzadu_opel_35x48.html

taki uszczelniacz wałka będzie dobry?

Termostat już wiem że najlepszy wahler. Który kpl. wybrać?

Dzięki z góry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj z pompą - np. skf, ruville, dolz, kwp, valeo

uszczelniacz wałka rozrządu - np erling (702.269 - 35/48/4), goetze (50-319161-00)

termostat - np behr, vernet, valeo

 

p.s.

2 linki są błędne - nie chodzą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam.Po jakim przebiegu wymienia się rozrząd Astra III 1.6 105KM twinport 2006r,obecnie przebieg 65000km jestem trzecim właścicielem przebieg sprawdzony w serwisie u znajomka.W książce serwisowej napisali że po 150000km-10lat ale podchodzę do tego z przymrużeniem oka.Z góry dziękuję za odpowiedz :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Książka serwisowa to nie zbiór dowcipów, żeby patrzeć na nią z przymrużeniem oka.

Tyle powinien rozrząd wytrzymać, ale tak naprawdę, to czas pokaże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Astra F C14NZ.

Koledzy mój problem wygląda tak:

Wymieniłem wałek rozrządu(używka), upg i przy okazji cały rozrząd.

Robiłem wszystko sam, a że dużego doświadczenia nie mam to martwią mnie pewne sprawy, może niepotrzebnie.

Mianowicie po wymianie rozrządu pasek jest ciepły już po chwili pracy, na dodatek ściąga go w stronę silnika, w pewnych miejscach trze o tylną obudowę. Jak można go ustawić, aby chodził jak bozia przykazała?

Na dodatek po chwili pracy silnika napinacz całkowicie zmienił swoje położenie, ząbek z wycięcia pogonił ku górze. Dodam, że pompa mocno siedzi i to nie ona popuszcza pasa.

Czy jest to może normalne zjawisko związane rozszerzalnością termiczną?

Postaram się wrzucić foty.

Z góry dzięki.

 

[ Dodano: Sro Sty 13, 2010 19:34 ]

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obudowa nie jest powyginana? jej mocowania nie popękane?

zsuwa się z koła/wystaje poza nie - z tyłu? powierzchnie styku napinacza, pompy były oczyszczone/czyste? sprawdzając wycięcie napinacza masz koła na punktach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam koła na punktach, położenie zwrotu zewnętrznego.

Z tyłu pasek nie spada bo go obudowa trzyma. Spróbuje ją zdjąć i pokręcę trochę bez niej i zobaczymy czy dalej się zsuwa, jak nie to po prostu obudowę trochę przyszlifuje.

Może to być zwichrowanie któregoś kola zębatego? Albo napinacz ma wadę? Może któraś śruba?

No i dlaczego napinacz się rozregulowuje?:wesoly:

Jeszcze jedno małe pytanie, przy okazji. W astrze F C14NZ czujnik temp. wody w kolektorze jest tylko do wskaźnika czy tez do kompa?(udało mi się go urwać:beer:, i myślę, że zamiast znów to ściągać i wiercić po prostu wrzucę trójnik na przewód od nagrzewnicy i do tego trójnika nowy czujnik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności