Skocz do zawartości

Pasek rozrządu


Gość maciek

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak pisał pasek powinno sie wymieniac co około 60tys a jesli chodzi o sprawdzenie to na pasku sa napisy jesli sa bardzo wytarte lub wcale ich nie widac na wymiane przyszedł czas

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Witam .

 

Mam Opla Astrę II 1.6 v16 od niedawna . Niedawno wymieniałem pasek rozrządu , napinacz itp. wymiana nastąpiła po ok.118.000 tyś. (pierwszy pasek po 65.tyś) . Po wymianie przy odpalaniu silnika ( nie zawsze ale dość często ) , słyszę jakieś "pykanie" , jednak po przejechaniu kilku kilometrów "pykanie" milknie . Myślę że to napinacz ale nie jestem pewny co do swojej diagnostyki . Proszę o szybką pomoc ;) z góry dziękuje .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Raczej szklanki odpadają , bo to zaczęło dziać się po wymianie właśnie paska . Niedawno znów sprawdzałem jak pracuje . teraz mogę nazwać to grzechotaniem , ponieważ hałasuje coraz bardziej . Mechanik stwierdził że to się ułoży , ale teraz zaczyna mnie to niepokoić , boje się że będę musiał wymieniać silnik .. Na początku tak jak wspomniałem było sporadyczne "pykanie" przy prawie każdym odpalaniu silnika , teraz jest coraz głośniejsze i zaczyna mnie niepokoić . Może jakaś część jest wadliwa , ale części są firmowe i nie powinny mieć wad. z góry dziękuje za pomoc . ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbieraj po kolei i badaj elementy

jeśli grzechotanie to może jakieś łożysko na rolkach czy altku

Firmowe, niefirmowe, różnie z tym bywa czasami zdarza się feler - tym firmowym zazwyczaj rzadziej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wielkie dzięki , dziś jadę z nim do serwisu , mam nadzieje ze naprawa będzie w znośniej cenie . Jeszcze raz dziękuje ;) Pozdrawiam .

 

[ Dodano: Czw Cze 25, 2009 18:52 ]

Samochód już sprawny . Otóż , całym sprawcą tego zamieszania był nie wyregulowany napinacz . Teraz Astra chodzi wspaniale . :wesoly: Co do szklanek , mechanik właśnie myślał że to one , ale po usłyszeniu "pykania" jednak zmienił zdanie . Pozdrawiam ;D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość asterix27

paski: Gates PowerGrip lub GoodYear

Ja nie polecam pasków GoodYear. Mam do nich uraz od kiedy to po 3000 km urwał mi się pasek od alternatora w golfie. Strata oczywiście niewielka ale uraz pozostaje. Może wada fabryczna, może za bardzo był naciągnięty - jednak opinia pozostała ;) Wcześniej zawsze używałem pasków Contitecha i opinie o nich mam bardzo dobrą. Pasek od alternatora tej firmy wytrzymał 30.000 km, pasek rozrządu w golfie ponad 60.000 km i kiedy go wymieniałem nie był jeszcze popękany.

 

Teraz stoję przez wymianą rozrządu w Astrze i będzie to na pewno pasek Contitech. Waham się co do pompy wody. Czytałem że najlepszą firmą jest SKF. Nie zdecydowałem też jakiej firmy rolki.

 

Proszę o użytkowników silnika Z16XE o ewentualne wypowiedzi w tym temacie. Jakich firm elementy Wy polecacie jeżeli chodzi o rozrząd do tego silnika. Cena nie gra roli.

 

Jeszcze przy okazji chciałbym ściągnąć pokrywę rozrządu (tą plastikową) żeby tam zajrzeć jeszcze przed oddaniem do mechanika. Czy w prosty sposób można to zrobić bez większego rozbierania silnika ? Widziałem tam chyba 3 albo 4 śruby ale nie wiem czy ich odkręcenie wystarczy aby oczom ukazał się fragment paska.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem że najlepszą firmą jest SKF

ja wiem czy najlepszą?

po prostu mają np dobre łożyska, a są one ważnym elementem składowym w pompie.

Poza tym asterix27, użył byś tej funkcji - http://forum.opel24.com/search.php

O elementach, o które pytasz było niejednokrotnie wspominane.

Zalecani producenci zarówno pasków, rolek, napinaczy, jak i pomp, byli niejednokrotnie wymieniani i nie ma tu znaczenia czy silnik to c14nz, czy z16xe, x30xe, czy może inna marka ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość asterix27

Może więc zapytam inaczej: Jacy producenci Twoim zdaniem są najlepsi jeżeli chodzi o kompletny rozrząd do tego samochodu.

 

- Pasek

- Rolki

- Napinacz

- Pompa

 

Cena nie ma znaczenia. Po użyciu wyszukiwarki każdy ma inne zdanie na ten temat. Zapewne Ty masz wyrobioną opinię z doświadczenia i taka jest właśnie dla mnie najcenniejsza.

 

W jednej z Twoich wypowiedzi przeczytałem że najlepszą pompą jest SKF, teraz twierdzisz że nie. Sam widzisz że takie porady są bezwartościowe więc prosiłbym o Twoje zdanie na dzień dzisiejszy. Jakieś wypowiedzi sprzed dwóch lat mogą być już zupełnie nieaktualne, np. firma straciła renomę, firma nie produkuje już tak dobrych części jak 2 lata temu itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności