Skocz do zawartości

Pasek rozrządu


Gość maciek

Rekomendowane odpowiedzi

Albo napinacz ma wadę?

Zwróć uwagę, czy występ ustalający pozycję napinacza znajduje się w gnieździe.

 

No i dlaczego napinacz się rozregulowuje?

Nie rozregulowuje się tylko tak działa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Występ, czyli ten języczek w tylnej jego części, który wchodzi w otwór w pompie oleju, tak?

Jest na miejscu. Założyłem inny napinacz i jest to samo. Poprzednio obracając silnikiem poprzez kręcenie kołem na biegu ustawiłem pasek tak jak powinien być i napinacz wrócił na miejsce, więc interesuje mnie kwestia, czemu go ściąga. Tak jakby cały obieg rozrządu miał mniejszą "średnicę" po stronie silnika, jakby wszystkie koła były stożkowe ułożone w stronę kadłuba. Może być zwichrowane któreś koło zębate? Albo skrzywiona któraś śruba? Chyba, że używany wałek wcześniej komuś np. spadł i jest krzywy?

I następne pytanie, jak przytnę obudowę, żeby nie obcierał o nią pasek a pasek zsunie się jeszcze trochę w stronę silnika to oprze się o krawężnik na pompie, czy ten właśnie krawężnik zacznie ciąć pasek?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim upewnij się, czy masz właściwą pompę płynu.

Odległości kół zębatych pomp od ich obudów są różne.

W Twoim przypadku odległość może być za mała i dlatego ściąga pasek do wewnątrz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa byłą kupowana pod dane auto, mam cichą nadzieję, że w hurtowni wiedzą co robią.

Co sie stanie jak pasek dojdzie do krawędzi pompy?

Powstrzyma zsuwanie się czy zacznie ścinać pasek?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę po obudowie, ze owszem, ale stary pasek nie ma żadnej skazy. Może być po prostu pompa z za długą osią? Jak pasek jest na swoim miejscu to i napinacz jest w dobrym położeniu, jak pasek się zsuwa to i napinacz się luzuje(idzie do góry). Interesuje mnie, czy krawężnik na pompie powstrzyma pasek czy go zniszczy? i jak ustawić napinacz, pod położenie zsunięte czy wyjściowe?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być po prostu pompa z za długą osią?

jeśli ściąga pasek do wnętrza

to prędzej koło pompy wystaje za mało

jak ustawić napinacz

jeśli wszystko byłoby o.k. to zgodnie z zaleceniami i oznaczeniami, a w trakcie pracy wskaźnik może delikatnie zmieniać swoje położenie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że dalej się już nie posunie, obudowa jest wręcz przetarta więc paska już raczej nie trzyma, dalej jest już krawężnik z pompy, który powinien powstrzymać ten proces, pasek jest niby ze 3mm zsunięty patrząc na koło wałka ale jeszcze nie schodzi z drugiej strony, więc powinno być good.

I stąd moje pytanie o ustawienie paska, ustawić go w pozycji wyjściowej i pozwolić mu się zsunąć i na zmianę położenia napinacza(jak na fotkach powyżej)czy teraz na zsuniętym wyregulować napinacz jak bozia przykazuje?

W położeniu jak na zdjęciu wydaje mi się, iż pasek jest za lekko napięty, nie chciałbym żeby np. przeskoczył.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość barteklodz

w swoim też miałem problem z paskiem, zjeżdżał w stronę silnika

i za którymś razem poluzowałem delikatnie pompę, poruszałem w gnieździe, ustawiłem naciąg, skręciłem i jest spokój. pewnie nie było osiowości w 100%

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Gość Anonymous

Siemanko:) mam pytanie co moglo sie stac;>? i czy to mogl byc rozrzad? Jechalem sobie 130km/h na 3 i zamiast 4 wjeb... 2;/ samochod zaczal kopcic i ma ciezko opalac...:mrgreen:

silnik 1.6 8v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności