Skocz do zawartości

Pasek rozrządu


Gość maciek

Rekomendowane odpowiedzi

do października chłopak wsuwa chleb z dżemem i kawę zbożową. Jak widać, nie warto.

W życiu bym się tak nie poświęcał dla samochodu :D Postawiłbym na kołeczkach, bo jedzonko i :/ to jednak podstawa :(

No jasne. Ale on nie traktuje auta tak jak trzeba, czyli jako przedmiot użytkowy :) Swoją drogą, zobaczyłbyś te alfę - wygląda jakby własnie z fabryki wyjechała. Cóż, ale za cenę dżemu i świecących parówek z lidla 5 sztuk za 1 PLN, chyba faktycznie nie warto :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam wszystkich Oplo-maniaków http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif

Mam do was ogromną prośbę gdyż zakupiłem Corse C 1,7 DTI - Isuzu od znajomego z silnikiem po pęknięciu paska i potrzebuje rady dotyczącej ustawienia kól rozrządu + pompy wtryskowej w tym dieslu...na szczęście już po remoncie innych rzeczy http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/cwaniak.gif

 

Z góry dziękuje za wszelką pomoc...mój mail [email protected] - gdyby trzeba było przesłać jakieś skany...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam,

Mój pasek miał przejechane tylko 40 tys od ostatniej wymiany,ale auto stało praktycznie dwa lata pod chmurką niejeżdzone. Materiał niestety jest wrażliwy również na ząb czasu, więc profilaktycznie wymieniłem. I dobrze zrobiłem, bo okazało się, że miał widoczne pęknięcia.Przy okazji wymieniłem wszystko co napędza, czyli rolki i pompe wody.Koszt z częściami jakies 450 zł. Moja rada: jeśli pasek napędza też pompe wody- wymień ją profilaktycznie.Szkoda robić 2 raz robotę za pół roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciało by się powiedzieć "stary a głu...piiii"

rozrząd się po prostu wymienia i koniec. nie oszczędzisz tak jak na gumach. wymienia się też rolki bez względu na to czy szumią czy nie.

jeżeli zdejmiesz pasek i ma on jakies pęknięcia znaczy że dawno miał być wymieniony. pasek do wymiany nie powinien mieć mechanicznych uszczerbków. żadnych pęknięć ani naderwań. czyli na oko jest ok a i tak trzeba wymienić.

przebieg licznika tez może byc niewiarygodny bo pokręcić przeciez tez się zdarza.

więc zasada jest prosta: kupujesz - wymieniasz rozrząd chyba że kupujesz od znajomego tak jak ja włąsnie sprzedaje teściowi a rozrząd wymieniłem w wakacje. w innych przypadkach nie warto ryzykować.

 

ps. to twoje pierwsze auto? nie jestes juz taki młody!!! jak na pierwsze auto!!!

 

pozdrawiam wymieniających rozrząd zaraz po tym jak sie urwie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Witam Wszystkich

Chciałbym się poradzić w sprawie kompletnego rozrządu znalazlem taki na allegro http://moto.allegro.pl/item377205177_kompletny_rozrzad_opel_astra_vectra_1_4_1_6_16v.html i nie wiem czy na 100 % bedzie pasowal Mam opla vectre carawan 1,6 16v z 1998r.

Prosze o porade

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
mkgucio, najlepiej zrobisz jak znajdziesz symbol swojego silnika w papierach albo na jego obudowie wtedy bedziesz mial 100% pewnosci czy pasuje czy nie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zdaje mi się że możesz mieć tylko jeden z dwóch silników X16XEL lub Z16XE a ten zestaw pasuje do obydwu wg opisu.

 

Swoją drogą na tych aukcjach zawsze są teksty że te elementy są renomowanych firm, a nazwy na każdej aukcji inne. Dużo tych renomowanych firm jest ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam

 

 

 

... Dużo tych renomowanych firm jest ;)

Jakie są Wasze preferencje co do producentów pasków rozrządu i pomp wody?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności