Skocz do zawartości

Skacze temperatura


Gość PioGor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ja od niedawna również mam problemy z chłodzeniem. Problem jednak jest w tym, że wszystkim silnik się przegrzewa, a mój... cóż, wskaźnik mówi, że jest za zimny. Z początku wszystko było ok, wskaźnik na trasie był non stop na 90 stopniach, w mieście przy ostrym ruchu wskazówka podnosiła się do połowy między 90 a 100, załączał się wentylator i spadało do 90 więc szafa gra. Ostatnio coś się stało i wentylator potrafił się załączać nawet jak wskazówka pokazywała 90. Dodatkowo na trasie potrafiła... spaść poniżej 90 tak jakby silnik był zimny! Skonsultowałem się z kolesiem, mówił, że miał to samo i, że to termostat. No to cóż, termostat poszedł do wymiany i fakt, trzeba przyznać, że teraz wentylator załącza się poprawnie. Ale na trasie przy większych prędkościach wskaźnik nadal potrafi pokazać poniżej 90. Nie jest to od niczego zależne, po prostu spada tak losowo, czasem przy 100km/h czasem przy 120, a czasem przy zwalnianiu, redukcji i zatrzymywaniu się. Zwykle spada tak poniżej 90 i za momencik znów się podnosi, a czasem spada i jest poniżej tak jakby auto stało i silnik był zimny. Powiedziano mi, że to w takim razie prawdopodobnie może być czujnik, ale nie chcę nic sugerować. Może ktoś z Was wie co to może być? Bo zwykle problemy są ze zbyt nagrzewającym się silnikiem, a nie przy zbyt dużym chłodzeniu.

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

witam,

dlaczego wskazowka temperatury ani drgnie po uruchomieniu silnika tylko dopiero po przejechaniu kilku kilometrow? jaka jest przyczyna? prosze o podpowiedzi (corsa :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CarlosMENDOZA

witam,

dlaczego wskazowka temperatury ani drgnie po uruchomieniu silnika tylko dopiero po przejechaniu kilku kilometrow? jaka jest przyczyna? prosze o podpowiedzi (corsa ???

Bo silnik jest jeszcze zimny i nie ogrzał jeszcze płynu .Dana temperatura otworzy termostat ciepły płyn wpłynie do chłodnicy i czujnik przekaże dana temperaturę na zegar ,w okresie zimowym najlepiej zastawić czymś chłodnice by silnik szybciej nabierał temperatury i mniej pracował na ssaniu.

 

ps.mogę się mylić co do czujnika przesyłającego temperaturę na zegar :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo silnik jest jeszcze zimny i nie ogrzał jeszcze płynu

Ta odpowiedź wystarczy :D

 

Co do zastawiania chłodnicy, to nie polecam, corsa szybko się grzeje i zasłonięcie chłodnicy da tyle, że cały czas silnik będzie zbyt gorący, wiem, bo sam kiedyś tego spróbowałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla przykladu wczesniej podnosila sie zaraz po odpaleniu tak jak w innych autach a teraz opiera sie na ograniczniku i dopiero zaczyna sie podnosic po przejechaniu 2-3 km;/ czyzby termostat? gdzie on sie znajduje w 1.0?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla przykladu wczesniej podnosila sie zaraz po odpaleniu tak jak w innych autach

To znaczy jak?

Odpalasz i silnik od razu ma 85*C?

Bo niższej temperatury ci nie pokaże.

Normalnie masz corso-perpetum mobile.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności