Skocz do zawartości

wymiana silnika


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

A to czytałeś?

http://forum.opel24.com/wymiana-silnika-da-sie-nie-da-sie-vt41837.htm

 

Wiem że skrzynia podejdzie lecz będzie krótka,

To jeszcze mało wiesz :shock:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A widzisz posta czytałem lecz początek, nie wiem czemu reszta mi umknęła - pewnie ze stresu :shock:

 

Czyli przód do wymiany, nie robi sie ciekawie, nawet 1.8 125KM Z18XE nie podejdzie a 115KM wygląda marnie w 1.8 :shock: Że też nie może to być plug&play :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest plug&play, ale smallblock - smallblock

bigblock - bigblock

 

Jest do tego stopnia plug&play, że ja miałem silnik złożony z kilku :D

c20ne, 16sh, 18E, c20xe, 20seh :):D

I to nawet jeździło :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Bałem sie tego co mi sie stanie z autem (poważnego remontu sie bałem, głowica itp), poszły zawory do wymiany bo nie było kompresji :wesoly:

 

A ja już kombinowałem z wymianą silnika...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam posiadam astre F 1.4 benzyna na jednopunktowym wtrysku więc moje pytanie brzmi:

1 czy dało by założyć wtrysk wielopunktowy i jakie to mogą być obciążenia dla silnika

2 czy dało by założyć pełny wtrysk i jakie to mogą być obciążenia dla silnika

czekam na szybką i konkretną odp pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dało by założyć wtrysk wielopunktowy

czy dało by założyć pełny wtrysk

więc tak:

 

czekam na szybką i konkretną odp

szybka i konkretna odpowiedź brzmi:

 

- ustal czym się różni wielopunktowy wtrysk od pełnego wtrysku

- poczytaj trochę forum opel24, google, do FAQ na naszym forum zajrzyj

- jak już się dowiesz rzeczy o których napisałem i odnajdziesz tematy związane z zagadnieniem, a ponadto bedziesz wiedział przynajmniej pobieżnie o czym piszesz, to wtedy zadaj to samo pytanie ok?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Mkwiatusz3K

Witam, pękł mi pasek rozrządu w Kadziu :beer: Smutne

Mechanik mi powiedział 600zł za naprawę

I tak się zastanawiam czy by nie kupic nowego silnika.

Obecnie mam 1.4 a myslałem o 1.6 16V lub 1.8 16V oba w cenie do 800zł z osprzetem. Skrzynia biegów jest dobra, wszystkie silniki są SMALL więc raczej nie powinno byc problemu

 

czy mam rację?? Czy wszystko pójdzie gładko, co trzeba kupic po za samym silnikiem...

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, nie chcę zakładać nowego tematu bo ten jest bardzo powiązany z moją intencją :twisted:

Posiadam Astre F 91r. hatchback 3D z silnikiem 1.4 V8 60Km C14NZ. Silniczek już trochę przeszedł, na zegarze 270 tys km...póki co nie narzekam. Ale myślę chciałbym nieco zwiększyć moc mojej bestii :zawstydzony: Nie mam zamiaru póki co bawić się w filtry stożkowe i inne bajery, bo wiem że to dużo mi nie da, ba nawet tego nie poczuje...dlatego korci mnie aby wymienić silnik na 1.6 V16 a dokładnie na C16SE. Z tego co już wcześniej czytałem na tym forum, i innych stronach to zbytniej różnicy nie ma w obydwóch, pomijając że C16SE ma wielopunktowy wtrysk paliwa + jeszcze parę "pierdół". Jak czytałem we wcześniejszych postach, to nie powinno być problemów z wymianą, ponieważ oba silniki należą do SMALL BLOCKów, racja? Jakiś osprzęt bym musiał wymienić oprócz przewodów, komputera? Chodzi mi głównie typu, skrzynia, rozrząd, hamulce etc.? Silniki te tzn. C16SE jak patrzyłem są w cenie od 500 do 1000zł. Jaki generalnie może mnie taka zabawa kosztować, zamknę się do 4000zł?

Poradźcie koledzy proszę ;)

 

P.S- ewentualnie czy opłaca się również rozwiercić cylindry aby tłoki większe tłoki wrzucić? Jest to dobra ideaa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności