Skocz do zawartości

zakup CB-radio


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Podepnę się pod temat "Jakie radio..."

 

Proszę doświadczonych użytkowników o podpowiedź jakie radio w budżecie około 300 zł, ale żeby grucha miała przełączanie kanałów i najlepiej wyświetlacz kanałów (chcę zamontować radio w miejscu niewidocznym - półce nad głową kierowcy).

Wydaje mi się, że warto mieć RFgain, a z tego co czytałem to odnośnie ASC zdania są podzielone. Choć chyba wolałbym mieć, bo jeśli nawet w jakichś warunkach się nie sprawdzi, to zawsze mogę wyłączyć.

 

Czy w tej cenie bądź zbliżonej do 300 zł są w ogóle sensowne radia z RFgain i z ASC? Co warto wybrać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale żeby grucha miała przełączanie kanałów i najlepiej wyświetlacz kanałów

Co do przełączania kanałów w mikrofonie to duża ilość sprzętu oferuje takie rozwiązanie.

Wyświetlacz kanałów w mikrofonie to jakieś nieporozumienie, nie stosuje sie takich wynalazków.

Jedyne znane mi takie rozwiązanie posiadał transceiver Cobra 75 WX ST. Nietypowa konstrukcja gdzie m.in. cały panel sterujący jest zlokalizowana w mikrofonie, reszta w małej metalowej puszce. Tyle, że cena tego urządzenie jest wyższa niż Twój próg.

 

Co warto wybrać?

Poczytaj troszkę i sam zdecyduj http://cbradio.devrise.com/wybor :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena tego urządzenie jest wyższa niż Twój próg.

 

Poczytaj troszkę i sam zdecyduj http://cbradio.devrise.com/wybor :lol:

 

Dzięki. Wiedziałem, że dobrze spytać mądrzejszych.

Zaraz biorę się za lekturę podesłanego linka.

 

Pytałem o wyświetlacz w gruszce, bo jak zamontuję radio nad głową to go nie będę widział. Gałkami mogę kręcić na pamięć po przyzwyczajeniu. Ale najchętniej użyłbym dobrze działające ASC i gałek niemal nie używał. A kanały przełączał z gruchy. Dlatego chciałbym widzieć wyświetlacz na gruszce, żebym wiedział na jaki kanał przeszedłem. Spoglądanie na półkę nad głową jest w czasie jazdy nierealne.

 

A może moje wyobrażenie o ASC jest błędne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Czesc.

Co do radyjka z wyswietlaczem w gruszce- nie pomoge.

 

Ale jezeli chodzi o ASC...

Zdaje sie, ze sa 3 najpopularniejsze radyjka z ta funkcja.

I w necie jest film jak to dziala. http://www.cb-radio.info.pl/pl/cb_radio_poradniki/118.html

W twoim przypadku chyba najepszym bylby MAXON CM 70 .

Co prawda posiadam tylko Maxon CM 10, ale jestem z niego zadowolony. CM 70 zbiera takze dobre opinie. Jest bezobslugowe. Wszystko co potrzebne masz w gruszce .

Z doswiadczenia z CM 10 wiem, ze ich ASQ dzala bardzo dobrze. Z reszat widac tez na tym filmiku, ze daje rade.

 

Poprawiłam post/Tajga

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość adam1344

Witam!!!

 

Co sądzicie o tych radyjkach:

 

- YOSAN 120 PRO

- Lafayette ATENA

- Maxon CM70

 

A może polecicie coś innego do ceny 300 zł??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jimixxx1

Trudno cokolwiek doradzać;każdy z przedstawionych przez Ciebie modeli ma swoje wady i zalety.Ja np. używam Unidena 520 z SIRIO AS 100 MAG i chwalę sobie...Poprzeglądaj forum,jest dużo na ten temat. :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam i tu forumowiczów. Od dziś jestem dumnym właścicielem Astry II 2.0 DTI z 2000 roku.

Powiedzcie mi, we wcześniejszym aucie miałem Alana 109 z Sirio ML 145 i byłem zadowolony. Moje pytanie brzmi: czy nie będzie tu zakłóceń od silnika słyszanych w radiu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt wróżką nie jest. Wszystko również zależy od stanu instalacji elektrycznej auta. Najlepiej podjedz do sklepu niech ci to podłączą, posłuchasz sobie i ewentualnie kupisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności