Skocz do zawartości

Meriwa długo schodzi żeby się nagrzała


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam Merivę 1,7CDTI i mam dokładnie taki sam problem z nagrzewaniem się silnika.

Przeczytałem w książce "Sam naprawiam samochód Opel Corsa i Meriva" że silniki wysokoprężne są wyposażony w urządzenie do ogrzewania dodatkowego.

Znajduje się on po stronie kierowcy za przednim zderzakiem.

Być może to urządzenie nie działa prawidłowo i nasze Merivy są niedogrzane.

Jeżeli wiecie jak sprawdzić czy ono działa prawidłowo prosiłbym o podzielenie się z nami tymi wiadomościami.

Pozdrawiam wszystkich :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Witam.

Meriva 2006 1,3 CDTI dokładnie ta sama przypadłość.

Radzę z tym sobie tak, że pierwsze kilka km nie włączam ogrzewania, nawiew tylko na "2" i pokrętło od regulacji tem. skręcone na niebieskie pole.

Jak już drgnie wskazówka wtedy przekręcam pokrętło regulacji na czerwone i "już" jest ciepło:-) Ale faktycznie nie do przyjęcia jest że układ działa bardzo powoli.

Nie wspomnę nawet że zużycie paliwa zimą jest na poziomie 6,5 do 7,5 litra/100 km. Autko jeździ po mieście niestety czasem nie nagrzeje się do normalnej temperatury, a może coś jest nie tak ze zużyciem paliwa, macie jakieś doświadczenia? Podzielcie się proszę.

Pzdr. Krzysiek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma byc nie tak ze zuzyciem paliwa, zima, autko jeżdzonego po miescie do tego silnik słabiutki to zużycie 7,5 nie jest wcale dziwne....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam ja mam też problem z meriva 1,7CDti 2004r. 101km fakt faktem pokonuje krótkie dystanse i się nie nagrzewa to rozumiem ale nie rozumiem jednego. Ostatnio przejechałem 100km! i ciepłe powietrze było ale wskazówka ani nie drgnęła. Jak wyłączyłem wentylator nawiewu to się podniosła jak załączyłem z powrotem to opadła. do 0 a osiągała max 50

 

Poprawiłem/voodoo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zartujcie,

to normalne ze po przejechaniu 100km auto sie nie zagrzeje wiecej jak 50? dla mnie to dziwne. wydaje mi sie ze powinien sie zagrzac, fakt ze to moze trwac dluzej...

powiedzcie mi przy jakiej temp swiece przestaja grzac?

bo slyszalem ze kolo 40-50, czy to by znaczylo ze swiece wam grzeja caly czas? a co z optymalna temp silnika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm a jak moge go sprawdzic i gdzie on sie znajduje ten termostat jutro jade do mechan ika zapytam sie co moze byc powodem. Tak jak mowie cieplo jest niby sie nagrzewa dzis sie ruszyla wskazuwka ale jak uruchomiłem nawiew to spadla do zera a cieplo było moze płyn musze wymienic na nowy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności