Skocz do zawartości

Meriwa długo schodzi żeby się nagrzała


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Normlane że nagrzewa się bardzo długo, jak każdy nowoczesny diesel, zasłaniać chłodnicy nie ma sensu...

są takie osłony na wlot powietrze - firma co to produkuje nazywa się heko

podejrzewam że przy temp -10 taka osłonka by sie przydała - samochód powinien się szybciej nagrzac i trzymać wyższa tempetarurę na pewno nie zaszkodzi

ale jak temp jet powyżej zera to może to już przeszkadzać a nei wiem czy tąosłonkę szybko i sprawnie sie demontuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dziwi mnie jedno co nie którzy pisza za głupoty ze mu wskaznik temp. silnika pokazuje 50 lub 55 stopni jak wskazniki w Merivie zaczynaja sie od 70 stopni . no i wiadomo ze silniki diesla nagrzewaja sie wolniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiekk

No wiem ,że wolniej ale powiem wam że tego się nie spodziewałem>myślałem,że jak wymienię termostat to coś to pomoże ale jest kicha. Merivą jeżdżę pierwszy rok,kupiłem w marcu, i jak do tej pory byłem bardzo zadowolony.Ale jak przyszły mrozy to jestem niemile zaskoczony.Dzisiaj bawiłem się kilka godzin z wymianą termostatu i właśnie wieczorem wracałem do domu ponad 15 km przy mrozie ok -14 i normalnie temperatura silnika ledwo podniosła się na 70 stopni.Przy takiej temperaturze silnika, oczywiście nagrzewnica grzeje ciepłym a nie gorącym powietrzem.Wcześniej jeździłem Fabią i tam po przejechaniu 5km i -25 stopniach mrozu grzało naprawdę gorącym powietrzem i trzeba było po jakimś czasie skręcać pokrętło z ogrzewaniem. Natomiast w Merivie pokrętło na full czerwone ,dmuchawa 4 bieg i grzeje tak sobie.Przy większych mrozach trzeba będzie chyba jeździć w czapce.Wydaje mi się ,że silnik skonstruowano na potrzeby afrykańskie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety tak jest pisałem że też po wymianie nic się nie zmieniło

 

co do tego że by 2 biegu zobaczyć ,to na pewno pomoże bo płyn w nagrzewnicy będzie wolniej się wychładzał więc silnik będzie nabierał temperatury

powietrze z nawiewu też będzie cieplejsze bo wolniej przelatuje i bardziej się nagrzewa

 

benzyny zawsze lepiej i szybciej się grzeją,było już o tym ,diesel ma dużą wydajność,jak będziesz pod górę na 4 biegu 40km/h jechał to szybko się nagrzeje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

co do tego że by 2 biegu zobaczyć ,to na pewno pomoże bo płyn w nagrzewnicy będzie wolniej się wychładzał więc silnik będzie nabierał temperatury

powietrze z nawiewu też będzie cieplejsze bo wolniej przelatuje i bardziej się nagrzewa

gawon, i tu masz rację bo na takiej zasadzie działa dmuchawa w trybie auto. Po ustawieniu np. zadanej temperatury 21* nadmuch działa na początku słabo by stopniowo zwiększać swą intensywność nawiewu. http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz oslone pod silnikiem ?

jestem ciekaw czy z oslona sie szybciej nagrzewa , teoretycznie powinna.

ja w swojej mery oslony nie mam, zastanawiam sie czy nie zalozyc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności