Skocz do zawartości

Jak dostać sie do pompy paliwa w corsie B


ja37

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam za odkopywanie tematu ale mam problem, który na pewno przyda się osobom przeglądającym ten wątek.

 

Otóż wczoraj wymieniałem sobie pompę paliwa. Jakimś cudem udało mi się ją wyszarpac ze zbiornika paliwa ale przy zakładaniu był już problem :beer:

W chwili obecnej pompa sobie tam delikatnie pływa i jak jadę samochodem to wskazania poziomu paliwa również pływają od minimum do maksimum :beer:

 

Niestety nie udało mi się nasadzić odpowiednio obudowy pompy na zaczepy znajdujące się na dnie zbiornika paliwa.

 

W związku z tym mam pytanie - w którym kierunku dokładnie ma być odwrócona obudowa pompy (koszyk) przy jej zakładaniu i które zaczepy obudowy mają wejść w zaczepy na dnie zbiornika paliwa???

Jak to ze sobą połączyć, żeby nic nie latało? :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

uuuuuu, to złoooo narobiłeś.....

Niepotrzebnie cały kosz wyciągałeś......

Ja tego nie wyciągałem, ale coś kojarzę, że kosz się wkłada w gniazdo i

trzeba przekręcić go.

Czemu wyjmowałeś całość?

 

Tak jest niebezpiecznie jeździć, bo jak on lata jak żyd po sklepie, to

może się zdażyć, ze się obróci tak, że pompa zapracuje na sucho i się

zatrze...

Jak najszybciej to napraw.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłem całość bo nie wiedziałem jak dostać się do pompy.

Na zewnątrz było łatwiej i na spokojnie.

 

Koszykiem trafiłem w gniazdo znajdujące się na dnie zbiornika paliwa i próbowałem nim kręcić w celu zablokowania lecz bezskutecznie :help:

Być może kosz jest źle ustawiony i już podczas celowania w gniazdo musi być odpowiednio odwrócony. Hmm... tylko jak?

Właśnie w tym problem że nie wiem jakimi zaczepami się sugerować i które mają się zakleszczyt w gnieździe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, jak będę miał chwilkę żeby się za to zabrać to wezmę aparat i udokumentuję wszystko. O ile w ogóle uda mi się założyć ten koszyk w odpowiednie miejsce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze go najpierw obejrzyj, bo może wyłamałeś jakiś zaczep i będziesz musiał kupić inny......

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z pompa paliwa w mojej corsie ,mianowicie jak sprawDzic czy w 100% ona chodzi , prad dochodzi do niej ale czy ona pompuje tego niewiem moze jestem gluchy :wink: i jaki koszt bedzie wymiany jej w warsztacie, z góry dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyć ciśnienie paliwa.

A po co do warsztatu?

Do wymiany potrzebna tylko pompa i oring.

Oring teraz chyba 11zł kosztuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności