Skocz do zawartości

Kolizja, odszkodowanie z oc sprawcy a opony letnie


Gość Pawel1924

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj miałem wypadek moją Astrą...

 

Jechałem do domu i przed zakrętem, patrze że jedzie mój kumpel (niestety za szybko jedzie), wpadł w poślizg wyjechał na mój pas i mieliśmy zderzenie czołowe... oczywiście jego wina.

 

Spisaliśmy oświadczenie i zgłosiłem szkodę do ubezpieczyciela sprawcy.

 

Mam więc pytanie, czy mogą się przyczepić o to że mam letnie opony?

 

Niby to nie ja zawiniłem ale muszę mieć pewność bo jak by z tego powodu miały by być problemy to załatwię sobie zimowe i założę...

 

Samochód powiem wam że mocno rozwalony... był u mnie znajomy lakiernik i powiedział że naprawa powinna wynieść około 3000 +/- ale to tylko tak powierzchownie zobaczył.

 

Zderzyłem się z pasatem combi, i ten raczej na złom pójdzie bo belki się pogięły (czy coś).

 

u mnie też jest lekko ruszona.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość GmsMetallica

Pawel1924, jesli nie masz lysych to nic nie powinni sie przyczepic,

 

ja jechalem w te zamiecie do szczecina i spowrotem i mialem 2 kontrole zaden policjant ani slowem (procz tego ze 100zl 4 pkt :wesoly: )ze letnie, tylko sprawdzali glebokosc bieznika ale nie wiem czy trafilem na poblazliwych czy tak jest zawsze, tu reki uciac nie dam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bieżnik ma mieć min.3mm??

 

Z jednej strony trochę ma ścięty bieżnik ale na środku powinno być ok...

 

chodzi mi o to czy jak jest odszkodowanie z oc sprawcy a nie z ac to czy biorą pod uwagę opony, bo w sumie to nawet jak bym miał zimowe to by mnie nie uchroniło przed zderzeniem...

 

ahh...

 

szkoda mi astry bo zrobiłem nią od kupna (sierpień) z 8000km i zero problemów nawet w te mrozy dawała dobrze radę, a teraz to nie wiadomo jak ją poskładają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nie ma przepisu prawnego nakazującego posiadanie opon zimowych

2. minimalna wysokość bieżnika jest wskazywana na oponie poprzez wskaźnik TWI i rzeźba bieżnika w chwili zrównania się z TWI kwalifikuje opone na śmietnik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisu nie ma ale czy sprawdzą zależy od ubezpieczyciela - jak ostatnio zgłaszałem szkodę z OC sprawcy (HDI) to likwidator przy oględzinach sprawdzał mi opony i na protokole oględzin zaznaczył markę, rozmiar i "na oko" głębokość bieżnika. Ubezpieczyciele kombinują jak mogą by nie wypłacić/obnizyć odszkodowanie więc starają się przyczepić do wszystkiego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GmsMetallica można można ale ile czasu się potem na to traci :wesoly:

Jako przykład kontaktu z ubezpieczycielem odwołując się do historii z HDI - szkodę miałem w pażdzierniku, potem oględziny i kosztorys wysłany do likwidatora (caly czas ten sam od oględzin) potem 2 tygodnie oczekiwania, zero kontaktu bo pana ciągle nie było, wreszcie łaskawie info o akceptacji kosztorysu ale nie do mnie tylko do zakładu naprawczego, potem znowu faktura przesłanie, czekanie, przed sylwestrem wysłałem maila co z odszkodowaniem bo dodzwonić się jak zwykle nie byłem w stanie, nagle 30.12 pieniądze na końcie, 6 czy 7 stycznia dostałem list od HDI (nie od likwidatora) a w ten poniedziałek (11 stycznia) maila od pana likwidatora, że pieniądze wypłacone :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności