Skocz do zawartości

Kolizja, odszkodowanie z oc sprawcy a opony letnie


Gość Pawel1924

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, warta wyceniła samochód na 13.100 zł ???

Jak ja za niego dałem pół roku temu 16.000 zł

 

Wartość naprawy wycenili na 14.200 zł.

 

Chcą mi wypłacić 8000 niby nie jest źle ale mogło by być więcej jak by nie zaniżyli ceny samochodu, powiedzieli że mogą odkupić samochód za 5000 czyli razem wyjdzie mi 13000.

 

Jeżeli bym chciał napisać odwołanie to co i jak zrobić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jeżeli bym chciał napisać odwołanie to co i jak zrobić?

ja bym zażądał szczegółowego kosztorysu w rozbicu na materiały i robocizne

te buce liczą malowanie 1 elementu w metaliku na kwotę 360zł podczas, gdy naprawdę kosztuje 450zł

rzekomo z tytułu amortyzacji... tylko nasuwa mi się pytanie:

lakier uzywany da sie kupić tak jak elementy mechaniczne?

 

żądałbym wyszczególnienia wszystkich pozycji na kosztirysie i gdybym zauważył, że rżną na czymś, to odżałowałbym 300zł na niezależnego rzeczoznawcę celem wyceny

potem nawet do sądu bym poszedł, bo sprawa jest wygrana

samochód zgodnie z prawem ubezpieczeniowym ma zostać przywrócony do stanu pierwotnego przed zdarzeniem, co oczywiście jest niemozliwe mając niższa kwotę do dyspozycji niz koszty jakie trzeba ponieść

 

ewentualnie daj to na naprawę bezgotówkową i wymagaj, aby naprawiali jak nowego maybacha ???

 

niech właściciel warsztatu potem sie z nimi szarpie :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już napisałem do Pani prowadzącej sprawę...

 

Swoją drogą tak sobie myślę że bardziej się opłaca kupić samochód powypadkowy, byle był za grosze bo np. w przypadku wypadku tak jak u mnie, nie straciło by się pieniędzy.

 

Bo jak według nich samochód jest wart 13000, a ja dałem 16000 i był to dobry zakup, to gdybym kupił sobie jakiegoś szrota za 12000 to jeszcze bym na nim zarobił...

 

w przypadku wypadku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szymon87

Mam taką sprawę. Otóż wczoraj w prawy bok naszej Astry G wjechał VW Transporter. Kolizja z jego winy, dostał mandat mam kwit z policji. Dziś byłem w PZU i na 99% szkoda całkowita. I teraz co dalej samochód miałem od 14 miesięcy kupiony za 17500 zł 2001r. Mam też wykupione AC w Uniqa czy w związku z tym mam prawo ubiegać sie o dodatkową kasę ze swojego AC? Bo domyślam się że Pzu zaniży wartość przed wypadkiem i nie starczy na nowy wózek? Jak to rozegrać żeby nie stracić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to rozegrać żeby nie stracić?

odczekać, aż podejma decyzję o wypłacie - będziesz wiedział ile wogóle proponują

jeśli twoim zdaniem wraku nie dasz rady sprzedać za kwotę brakującą do wartości auta, to zażądaj szczegółowego kosztorysu naprawy w rozbiciu na najmniejsze drobiazgi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pawel1924

Ja zażądałem kosztorysu i mi przysłali nic nie mówiący mi "papier" z wypisanymi popsutymi częściami w dziwnych skrótach i zero cen tych części i robocizny...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie był kosztorys

kosztory to rozbicie na drobne...

 

przykład:

 

"błotnik przedni - 1 sztuka - 50zł

demontaż błotnika przedniego - 1rbh - 25zł

pasowanie błotnika - 0,5rbh - 12zł

przygotowanie błotnika do malowania - 0,5rbh - 12zł

lakier akryl L474 - 0,2l - 35zł

podkład antykorozyjny - 0,3l - 17zł

malowanie błotnika - 1rbh - 25zł

montaż błotnika - 0,5rbh - 12zł"

 

to jest demontaż starego błotnika i montaż nowego z malowaniem

rbh - roboczogodzina

łącznie błotnik wychodzi np 500zł zgodnie z takim kosztorysem, a buce mogli ci zanizyć koszty pomijając etapy pośrednie wyszczególnione wyżej

zagryzłbym ich

 

ja walczyłem 4 miesiące z gnojami, bo mi wyliczyli 6800,-

powołałem rzeczoznawcę na własny koszt i wycenił 8900,- robiąc kosztorys na takiej zasadzie jak wyżej

zagroziłem oddaniem sprawy do sądu - wypłacili mi 8900,- plus poniesione przeze mnie koszty rzeczoznawcy 300,-

montaż błotnika - 0,5rbh - 25zł"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pawel1924

Czy jest w stanie ktoś mi mniej więcej napisać ile może wynieść naprawa mojego samochodu?

 

zdjęcia w pierwszym poście.

 

Na pewno do wymiany mam:

zderzak

chłodnica wody, klimy, intercooler

zderzak z belką

lampy

pomalowanie jednego boku (nad kołem)

 

+ zrobienie elektryki (po przecinane niektóre przewody)

 

Proszę o podanie ceny tak mniej więcej, może jest na forum ktoś kto mniej więcej będzie wiedział.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

( ..."Ubezpieczyciele kombinują jak mogą by nie wypłacić/obnizyć odszkodowanie więc starają się przyczepić do wszystkiego".)

 

W ubezpieczalni zawsze sprawdzają markę , rozmiar i głębokość bieżnika. Ale nie po to aby oddalić ci roszczenie alo po to aby prawidłowo dokonać ocenty technicznej przedmiotu szkody (pojazd)

 

Więć nie wierz w bzdury, które ci koledzy piszą.

 

Towarzystwo może dokonać zmiarkowania odszkodowania tylko w przypadku kiedy twoje zachowanie mogło mieć wymierny wpływ na powstanie kolizji.

A tak jak napisał kolega powyżej . Nie ma obowiązku " opon zimowych " :twisted:

więc zapinaj pasy ;)

 

Podpis usunąłem/ andrzej_m55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności