Skocz do zawartości

Astra IV- pytania związane z zakupem tego auta


Gość mario-wasz

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę powiedzieć na temat 1,7 cdti 110 KM. nie pali tyle co w danych technicznych ;p po przejechaniu 750km. średnie spalanie ma 7,7 l/100km. 50% miasto, 50% trasa :/ to dużo za dużo od tego co podawały dane techniczne przed zakupem auta :) mam tylko cichą nadzieję, że spalanie troszkę spadnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 180
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mam tylko cichą nadzieję, że spalanie troszkę spadnie.

nie ludz se tym

przyjdzie lato i jazda z wlaczona klima to bedzie jeszcze wiecej

co prawa silnik na dotarciu na razie - ale ja zancznej poprawy tych wynikow bym nie oczekiwal

te dane w ksiazce to sa w kanale aoredynamicznym zmiezrone i z rzeczywistoscia nic wspolnego niestety nie maja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal czeka na osoby które mają doświadczenie ze spalaniem i ocenią dla mnie ten silnik 1.6 turbo 180 konny czy było warto, a tobie kolego powiem że musisz się uzbroić w cierpliwość mam w garażu insignie 2.0 cdti według producenta powinna spalać około 5.8 l /100km pierwszy tys. km spalanie 9-10 pózniej było coraz lepiej aż po około 5 tys. brzebiegu spalanie zatrzymało się na poziomie ok. 7,5 l/100km przy dynamicznej jeździ 50/50 trasa/miasto ale jeśli chodzi o 1.7 cdti mam taki w astrze którą właśnie zmieniam co prawda jest to jednostka 100 konna ale ze spalaniem zejść poniżej 6 litrów jest trudno ale latem z klimatyzacją nie spaliła mi nigdy więcej niż 7.5 l/100km. A wracając do mojej benzyny spalanie według producenta na poziomie 6.8 oszacowałem na realne 10.5l/100km i to własnie spalanie brałem pod uwage przy ocenie co bardziej się opłaca benzyna czy diesel jednak gdzieś na niemieckim forum przeczytałem że może to nawet wynieść 14l/100 przy czym niemiecki nie jest moją mocną stroną i nie bardzo mogłem doszukać się czy była to jednostka z automatyczną skrzynią i czy kierowca jeździ tą astrą po autostradach czy po zwykłych drogach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

jak pisałem już wcześniej tu na tym forum jestem uzytkownikiem Asttry IV 1.4T, samochód odebrałem 18 marca, niedługo minie miesiąc odkąd nim jeżdżę. Przejechałem trochę więcej niż 1000 km w większości w mieście. Niestety w Warszawie jeździ się w korkach i to prawie ciągle i właśnie ja tak jeżdżę. Z tego tysiąca kilometrów około 250 km było po trasie gdzie można się trochę rozpędzić i spokojnie pojechać bez ciągłego zatrzymywania się na światłach. Co do spalania to okazuje się, że średnią spalania mam teraz 9,6 litra na 100 km, po dłuższej przejażdżce spadło mi nawet chwilowo średnie spalanie do 9,2 ale potem ciągła jazda w korkach i jest już 9,6 i chyba wygląda na to że w tych okolicach przy spokojnej jeździe może tyle być. Ale jeśli chce mocniej ponaciskać pedał gazu to i spalanie rośnie powyżej 10 litrów. Chyba będzie palił poniżej 10 litrów na 100 przy normalnej jeździe. Pierwsze 1000 km spalanie pewnie jest trochę większe, potem może będzie lepiej. Ale ogólnie frajda z jazdy jest wielka, jak chcemy przyspieszyć to jest z czego. Silnik super przyspiesza z niskich obrotów, ja jestem b. zadowolony z wybory zarówno silnika jak i wersji czyli cosmo, mam nawigację czujniki cofania, które się przydają, polecam jesli ktoś się zastanawia. Tak jak pisałem wcześniej ogólne wrażenie super samochód.

 

POzdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zenons mam do ciebie pytanie czy w wersji cosmo masz tylne światła przyciemniane czy zwykłe? Bo z tego co się dowiedziałem w salonie tylko w wersji sport którą zamówiłem występują takie, ale za to na allegro z tego co przeglądałem zdjęcia w wersji cosmo także widać że są ciemniejsze od podstawowej wersji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wersji sport również sa przyciemniane klosze przednie przynajmniej u mnie a w wersji cosmo tylko tylnie, nie jest to takie przyciemnienie, ze sa one czarne dosłownie. Są przydymione ale ładnie wyglądaja, a przy czarnym lakierze to bajlando. Jak bedzie pogoda to zrobie zdjęcia i dodam do galerii, samochód odebrany dwa tygodnie temu i jakoś jeszcze się nie pozbierałem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dopowiedź bo niestety w folderach i cenniku nie ma ani słowa o tylnnych lampach tylko jest wzmianka w wersji sport o przednich lampach w oprawach czarnych. Czekam w takim razie na zdjęcia i mam jeszcze kilka pytań.1 masz może wersje cd 500 navi jeśli tak ile i jakie mapy dostałeś? 2 czy to prawda że na tylnych siedzeniach są czujniki zapiętych pasów ? 3 czy masz pakiet dobrej widoczności jeśli tak czy tylko wewnętrzne lusterko jest monohromatyczne czy także zewnętrzne? 4 czy masz jaki kolwiek bez dopłaty na tylnej kanapie podłokietnik?

A reasumując czy kolege nie rozśmieszyło przy zakupie że za takie elementy jak halogeny czy tylne szyby elektryczne jest dopłata i to nawet w najwyższych wersjach wyposażenia:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dopowiedź bo niestety w folderach i cenniku nie ma ani słowa o tylnnych lampach tylko jest wzmianka w wersji sport o przednich lampach w oprawach czarnych. Czekam w takim razie na zdjęcia i mam jeszcze kilka pytań.1 masz może wersje cd 500 navi jeśli tak ile i jakie mapy dostałeś? 2 czy to prawda że na tylnych siedzeniach są czujniki zapiętych pasów ? 3 czy masz pakiet dobrej widoczności jeśli tak czy tylko wewnętrzne lusterko jest monohromatyczne czy także zewnętrzne? 4 czy masz jaki kolwiek bez dopłaty na tylnej kanapie podłokietnik?

A reasumując czy kolege nie rozśmieszyło przy zakupie że za takie elementy jak halogeny czy tylne szyby elektryczne jest dopłata i to nawet w najwyższych wersjach wyposażenia:)

1. mam wersje dvd 800

2. są czujniki zapiętych pasów tylko one jakoś dziwnie działają, jak siadasz z tyłu i nie zapniesz pasów to nie pipają, a jak jedziesz w zapiętych i sie rozepniesz to pipają. Nie wiem o co chodzi :?: ale nie przeszkadza mi to.

3. Wewnetrzne jest napewno, (dobra sprawa) zewnetrzne chyba nie, aż zwróce uwege ale na 99% nie

4. Mam podłokietnik bo to auto z kratką :?: montują odrazu taki wielki podłokietnik żeby nie siadała piąta osoba.

 

Ja mam tylne szyby elektryczne bo wziąłem pakiet gdzie one były tylko zamieniłem cd 500 na dvd 800 które w tym pakiecie było i odrazu jest połączenie telefonu blutut.

No halogeny to fakt mogły by byc ale co zrobic takie życie.

 

Jak masz jakies pytania jeszcze to śmiało.

P.s

W którejś z tych książek o tej astrze jest napisane jak wół że w wersji cosmo sa tylne lampy przyciemnione moge ci zeskanować i wysłać :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kolego to mnie ale dobiłeś z tym podłokietnikiem nikt mi ani słowa nie powiedział o czymś takim a też zamówiłem z kratką wiec kolego wielka prośba zrób mi zdjęcie tego czegoś jak to wogóle wygląda i czy można z tym coś zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności