Skocz do zawartości

Astra IV- pytania związane z zakupem tego auta


Gość mario-wasz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 180
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

 

ktoś pytał mnie o tylne lampy, czy są przyciemniane ale była już odpowiedź więc nie zabierałem głosu, przyznam szcerze że ja osobiście nie sprawdzałem ale postaram się to zrobić. Jeśli chodzi o to jak długo czekałem na odbiór samochodu, to zamówienie złożyłem 1 lutego a odbiór był 18 marca, zgodnie z tym co przy zamówieniu było zapisane i powiedziane, odbór miał być do końca marca. Spalanie cały czas około 9.7 litra na 100 km, tak mi ostatnio pokazuje komputer średnie spalanie, silnik 1.4 T. Niestety jazda cały czas w korkach. Jeśli będę miał chwilę zrobię kilka zdjęć i tu wrzucę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamawialem 8 lutego, umowa 3 miesiące.

 

paranoja Panowie, paranoja...

my zamawialiśmy 1 lutego samochód odebrany 31 marca, a może zamówiłeś czujniki parkowania do przodu?? Bo podobno ich nie ma i trzeba na nie długo czekać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przedłużenie terminu odbioru auta zakładamy że do Gliwic gdzie jest montowana astra przysyła dostawca np uszkodzona ramka, siedzenie , ekran od radia co kolwiek i w tym przypadku Gliwice nie mogą złożyć do końca twojego auto bo uwierz mi oni nie mają tej części zapasowej może ewentualnie śrubki bo to by się pracownikom opla nie opłacało "kraść". Jeżeli twoje auto trafia na produkcje 10 marca to w dostawie od producentów podzespołów np z Niemiec są one dostarczane góra 2 dni przed rozpoczęciem składania auta i nie mają żadnych dodatkowych zapasów i muszą jak znam życie w takich dużych firmach teraz chłopaki wykonać zdjęcia i wysłać protokół reklamacyjny wraz z uszkodzonym elementem do np fabryki pod Berlinem tam po tygodniu JA JA JA to polakom z rąk nie wypadło tylko nam się coś szajse zepsuło na produkcji i wtedy po 3 tygodniach wysyłają ten element nowy do twojej kochanej Asterki. :lol:

 

[ Dodano: Sob Kwi 17, 2010 21:14 ]

FAZA10 wielkie dzięki za zdjęcia faktycznie nie ciekawy ten "czop" na siedzeniu ale zadzwoniłem do salonu i domówiłem podłokietnik który to mi w serwisie zablokuja po otwarciu i nie będą sobie zawracać głowy montowaniem tego czegoś. Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mario-wasz

chyba i na mnie przyszedł czas i otrzymałem informację, że samochód dotarł do salonu z czwartku na piątek... i mooooże w tym tyg bedzie do odbioru..jescze krata i blokada skrzyni...i rejestracja...szkoda, że nie wpadłem na pomysl z tym podłokietnikiem tak jak kolega wyżej na 100% byłoby estetyczniej...a tak to pewnie nie za specjalnie bedzie wygladalo...ech ale w salonie żeby coś podpowiedzieli to można zapomnieć...no cóż na włąsne oczy sie niedługo przekonam jak to bedzie wygladalo...

 

[ Dodano: Pon Kwi 26, 2010 09:26 ]

Samochód odebrany :wink: zrobiłem jakieś 500km i wrażenia z jazdy narazie pozytywne. Silnik 1.6 Turbo dynamiczny, ale szału nie robi. Oczywiście jest na dotarciu, więc pełnych możliwości nie sprawdzałem. Narazie spalanie średnie zatrzymało się na 11.2 L/100km 200km miasto-300km trasa. Mam nadzieję, że będzie maleć...i tu moje pytanie o "docieranie" silnika. Jakie metody polecacie?W salonie powiedzieli mi,że pierwszy bak paliwa tj wlasnie ok 500km delikatnie, natomiast 2 bak dynamicznie. Co Wy na to??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam Mario Ja za moją Astrą poczekam jeszcze miesiąc a póki co chciał bym się od ciebie dowiedzieć jak wygląda w tej chwili spalanie czy coś spadło czy nadal pali jak smok, i ogólnie czy jesteś zadwolony z tego silnika czy te 180 koni nie zachowuje się przy wadze auta jak stado mułów. I może na koniec wyposażenie jakie masz z czego jesteś zadowolony a co tobie osobiście nieodpowiada?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mario-wasz

Spalanie takie samo jak było :D a staram się jeździć oszczędnie...no może czasem mnie fantazja poniesie ;( zrobiłem jakieś ok 1500km więc silnik chyba "dotarty" także tyle odnośnie spalania...jeżeli chodzi o osiągi to muł to nie jest. Ale jakaś straszna rakieta też nie, no chyba, że kręci się go powyżej 4500 obrotów, wtedy jest dobrze!!! ale spalanie w takich momentach to strach w portfelu :D, jeżeli chodzi o wyposażenie to w tym momencie zastanawiałbym sie nad funkcją z flexride...tak to się zwało chyba... ale nie miałem okazji przetestować tej funkcji, jedynie z opisu myślę żeby się przydało, bo auto sporo wychyla się na zakrętach, przy większych prędkościach...noi nawigacja, ale bez tego można żyć... poza tym jestem zadowolony...troche za takie pieniadze brakuje np. osłony silnika (do dokupienia za bagatela 2tys...szok!!!) ale to dla lubiących czystość nawet w takich miejscach

;( to narazie tyle, jak chcesz wiedzieć jakieś konkrety to pytaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Właśnie przeglądałem forum i na szybko przeliczyłem że za autem czekałeś około 6 tyg? Ja zamawiając w drugiej połowie marca odbiur mam zapowiedziany na początek czerwca więc musiała się troche produkcja ruszyć poczekam w sumie około 8 tyg. zawieszenia flexi testowałem w insigni i jest to napewno fajna sprawa ale obawiałem się że przy naszych drogach i moich przebiegach mogło by dojść do szybkiej wymiany amortyzatorów bo to właśnie one odpowiadają za cały układ a obawiam się że nie należą do najtańszych. Co do spalania nie liczyłem przy zamówieniu żę będzie ono paliło to co jest napisane w katalogu ale myślałem że przy noormalnej jezdzie będzie to poziom około 9-10l/100 a przy dozie fantazji czy też przy dobrym spuźnieniu do 13l ale też nie mamy co nażekać znów wróciły dla nas dobre czasy z odliczaniem paliwa. Powiedz mi jak wyglądało u ciebie dotarcie ? Bo ja jestem zwolenikiem teori że od 1 kilometra na ostro a po 5 tyś km wymiana oleju z filtrem i póki co chyba się sprawdza ta toria (w skrócie poprzednia astra 1.7 cdti tak dotarta przy obecnym przebiegu 150tyś bieże znikome ilości oleju radzi sobie na starcie z mocniejszymi silnikami i predkość maksymalna sięga bagatela 210km/h i co ważniejsze nie miała żadnych napraw w silniku). Jeszcze też ważne pytanie czy masz skrzynie manualną czy automatyczną ? A co do prywatnej fotki super się autko prezentuje czarny daje efekt jeszcze z tymi ciemnymi lampami z tył .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mario-wasz

Niestety ja czekałem na auto 11 tyg!! zamówione 08.02 a odebrane 23.04... a przy zakupie obiecywali 4-5...Z paliwem masz rację, ale nie wiadomo jak długo potrwa możliwość odliczania vat-u...u mnie skrzynia manulana. Docieranie jak doradzili mi w salonie...1 bak spokojnie, drugi na ostro, a później już normalnie. Co do zużycia amortyzatorów ja wziąłem opcję serwisowania auta przez 3 lata lub 100 tys km, ale fakt, później mogłoby to trochę czesać po kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności