Skocz do zawartości

Montaż tempomatu Corsa C


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 142
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ok Prosił bym o ewentualną informację lub pomoc kogoś kto rozwikłał problem z aktywacją tempomatu w Ecu. Jak bez problemowo w Module komfortu poprzez Opcom-rocznik-model-nadwozie-moduł sterujący nadwozia-programowanie-kodowanie konfiguracji-tempomat zmiana z nie występuje na, występuje pomyślnie przebiegła, to analogicznie w ECU silnika  nie występuje opcja tempomatu, natomiast po wyborze silnika z 1.2 na 1.4 taka opcja już jest ale niestety nie da się zmienić wartości. Dodam że jeszcze nie posiadam zainstalowanego tempomatu tj, wiązki i manetki oraz czujnika. 

Moja wersja Opcoma to 1.70 New Opcom.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz tak spać mi to nie dało. Zmieniałem konfigurację aut ale z tym samym silnikiem i nic. W końcu dałem Corse C ale rocznik 2006 w tedy mam informację o silniku 12XEP ja mam 12XE i normalnie program pokazał ta funkcję i zmiana z nie aktywny na aktywny powiodła się.

Pytanie teraz czy faktycznie wartości te zostały zmienione i jest wszystko ok i po prostu program ma wprowadzone tak że np silniki XE mają tylko do wyboru 3 funkcje pomimo że np sterownik faktycznie ma ich więcej (lecz program nie będzie ich pokazywał), natomiast nowszy silnik XEP już pokaże te funkcje i analogicznie (pomimo że np sterownik ma niższe oprogramowanie i nie będzie w nim tych kilku opcji więcej ino 3).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przez to że Opcom to niestety zamiennik oryginału i nie wszystko ogarnia jak trzeba.?

7 godzin temu, Michał1988 napisał:

Pytanie teraz czy faktycznie wartości te zostały zmienione

 

To powinno być widoczne w postaci błędu bo nie masz podłączone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Michał1988

Ok w końcu dorwałem się do kompa, informuję że na forach angielskich była informacja że ECU w corsach w silnikach 12XE przed liftem nie ma fizycznej możliwości ustawienia tempomatu bo tego sterownik nie obsłuży. Silniki 12XEP każdy miał taką możliwość. Dopiero coś jest napisane że te po lifcie 12XE miały możliwość by taką funkcję uaktualnić. Więc no niestety odpuszczam temat w swojej corsie. Dodatkowo bez żadnego problemu da się to wszystko ogarnąć OPCOM.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość wooosiu

Witam, jestem właśnie po udanym uruchomieniu tempomatu w corsa C 10XEP i działa wszystko jak należy według instrukcji z niemieckiej stronki. Najwięcej zabawy miałem ze zdobyciem odpowiednich pinów i demontażem wszystkich miejsc . Pierw zorientujcie się jakich  przewodów i czujników nie macie. U mnie był czujnik  hamulca (4 pin) ale brak czujnika sprzęgła i manetki oraz brak kabelków od silnika i od manetki czyli wszystko trzeba było założyć . Odpowiednie piny zdobyłem kupując całą wiązkę silnika .Reszta to już moja praca i programowanie OP-com china udane . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dzień dobry,

 

mam COMBO C 2008 Z17DTH (101KM), brak przewodu od manetki do BCM. Czujnik sprzęgła jest. Czy ma ktoś informację dla tej wersji, który PIN w BCM? Czy to nie ma żadnego znaczenia od wersji silnika i nadal PIN nr 2 w BCM? Reszta procedury OP-COM'em jak w CC, AG?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Corsa C Z12XE.
Brakowało przewodu od przełącznika sprzęgła do wtyczki ECU - dołożyłem go. Na pinie numer 8 naciskając sprzęgło odpowiednio pojawia się i znika +12V.

Przewód do manetki już był, po zaprogramowaniu BCM normalnie wykrywa naciśnięcia przycisków na manetce.
Wariant ECU zaprogramowany; normalnie też wykrywa prędkość pojazdu (BCM też ją dobrze odczytuje)

Mimo tego, tempomat dalej nie działa - jakby go nie było.. Ma ktoś może jakiś pomysł? Myślałem nad podmianą BCM na inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności