Skocz do zawartości

Filtr cząsteczek stałych-DPF


Gość zylmarcin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość zbyszek670

Witam mam takie pytanie od którego roku montowany jest DPF w Astrze III i w Corsie D?

To zależy z którego kraju pochodzi samochód. Sprawdź na słupku od strony pasażera na naklejce w lewym dolnym rogu jest cyfra zapisana w kwadracie.

0,5-filtr DPF.Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Na zachodzie europy były montowane w silnikach które spełniały emisje spalin euro4.Pzdr.

Na nasz rynek ponoć nie miały DPF te silniki.Od 09.2010r. wszystkie silniki diesla spełniające emisje spalin euro5 maja filtr DPF.Poszukaj na forum w dziale Vectry i Zafiry tam pisze o DPF.Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Mam tak mały problemik w Astrze H 1.9 cdti 101 KM, otóż podczas automatycznego wypalania się filtra musiałem wyłączyć silnik. Za pierwszym razem nie miało to żadnych skutków ubocznych, ale niestety za drugim razem coś się zepsuło. Komputer podtrzymuje obroty na takim poziomie jak przy wypalaniu ale nie wypala, czyli zamiast normalnych 8000 wolnych obrotów jest 9000. Niestety nie mam komputera pokładowego i nie widzę spalania ale po wskaźniku nie wygląda to za ciekawie, chyba że to są objawy zimy. Czy wiecie co to może być?

 

Zdrówko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli silnik zimny to so to objawy zimy

zrob sobie wycieczke za miasto i przegon auto...

jakby byl dpf zapchany na amen to by albo migala kontrolka swiec zarowych albo nie dalbys rade zapalic...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

zrob sobie wycieczke za miasto i przegon auto...

jakby byl dpf zapchany na amen to by albo migala kontrolka swiec zarowych albo nie dalbys rade zapalic..

kicaj, z tą migającą kontrolką to nie wszystkie modele tak mają, mój nie ma tego ponoć było dopiero od 2006 roku. szczykus, jak u siebie rozpoznajesz wypalanie filtra DPF ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kicaj, z tą migającą kontrolką to nie wszystkie modele tak mają, mój nie ma tego ponoć było dopiero od 2006 roku. szczykus, jak u siebie rozpoznajesz wypalanie filtra DPF ?

wiem, nawet ostatnio mialem z kims scysje na forum (tym albo zafiry) odnosnie tej kontrolki :beer:

ja u siebie rozpoznaje wypalanie poprzez inny, charakterystyczny, dzwiek silnika (nawet zona to rozpoznaje a siedzi z tylu :) ), podwyzszone obroty jalowe, i troszke inaczej zbiera sie auto :beer: wiec pewnie szczykus w ten sam sposob...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

ja u siebie rozpoznaje wypalanie poprzez inny, charakterystyczny, dzwiek silnika (nawet zona to rozpoznaje a siedzi z tylu :beer: ), podwyzszone obroty jalowe, i troszke inaczej zbiera sie auto :beer:

Teraz też już to odróżniam jak się zaczyna wypalanie + patrze na chwilowe zużycie paliwa :) ostatnio w środę przegoniłem go po trasie i się wypalanie zainicjowało :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznaje właśnie po tym co napisał kicaj, czyli podwyższone obroty biegu jałowym i charakterystyczny stukot, podobny do stukania pompy wtryskowej tylko głośniejszy. Kiedyś jak stałem w korku i wypalał mi się filtr, gościu stojący za mną zwrócił mi uwagę, że coś mi się pod samochodem kopci. No i faktycznie dymiło się nieźle. Kiepsko tylko że przy dzisiejszych warunkach pogodowych nie ma jak autka przegonić. Coś mi się wydaje, że skończę jednak w serwisie, z podłączonym autkiem do kompa i zobaczę co jest grane.

 

Zdrówko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności