Skocz do zawartości

calibra bierze olej.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

witam panowie mam jeszcze jeden problem mam calibra 2.0 16v z gazem. a problemem jest pobór oleju na 1000km bierze litr oleju, gdzies czytałem ze one pobieraja olej ale tu coś jest pewnie nie tak bo to zbyt duza ilośc na tyle km, są wycieki ale nie duże. prawdopodobna przyczyna sa pierścienie olejowe, z tego co wyczytałem na necie ale chce jeszcze tutaj zapytać. prosze o jakieś porady, mam zamiar zmierzyć cisnienie tylko nie wiem jakie ma być, o to też bym prosił zeby ktoś mi napisał jeśli może, z góry dziekuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Pierścienie, uszczelniacze, wycieki - wszystko ma znaczenie

Zmierzyć możesz, może coś się dowiesz choć niekoniecznie, przyjmij że np 12-14bar,

najważniejsze żeby było prawie równe - z ew dopuszczalną niewielką różnicą między cylindrami

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok posprawdzam i wtedy napisze co i jak, a tak na marginesie nie wie ktoś jaki jest koszt pierścieni olejowych do calibry??? reszte cen znam typu uszczelki i uszczelniacze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samych pierścieni olejowych nie dokupisz - chyba że ktoś Ci dorzeźbi lub rozkompletuje

Pierścienie są pakowane w kpl. na cylinder

i tak należy wymieniać, łącznie na wszystkich cylindrach jednocześnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie o komplet na jeden cylinder mi chodzi lub na wszystkie jaki to koszt? zmierzyłem ciśnienie i na:

-1 cylindrze jest-12

2-9,5

3-13

4-11,5

tylko ze teraz jej nie odpale albo całkowicie ja zalało albo nie wiem bo po sprawdzeniu jak próbowałem odpalić to dwa razy zacieło mi ja na rozruszniku i nie wiem co jest jeszcze jutro spróbuje ja zapalic. pare razy wykręcałem świece i czysciłem i ciagle bły mokre. iskra jest. zobacze jeszcze jutro czy zagada jak nie to znow bedzie trzeba szukać przyczyny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lipa z tym ciśnieniem

Rozumiem że pomiaru dokonałeś zgodnie ze sztuką i opisem zawartym na forum

 

Pierścienie jak i również możliwość np zarysowanych cylindrów bierzesz pod uwagę?

właśnie o komplet na jeden cylinder mi chodzi lub na wszystkie jaki to koszt?

nigdy nie wymienia się tylko na jednym

koszt - policz sobie za pierścienie po około 50/60 zł od kpl na tłok, czyli x4

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za cennik. pomiar robił mi znajomy wykrecił świece sprawdził pozniej strzykawka wlał olej na kazdy cylinder no i teraz nie odpali. nie wiem czy dobrze to zrobił ja sie nie znam a on mówił ze sie niby zna wiec sprawdził. pare razy sie odezwal ale słabo, jak pulsacyjnie dodawałem gazu to dwa razy rąbnął we filter tak strzeliło bo mam stożkowy założony, i nie wiem co jest mozliwe jest takie zalanie paliwem ze nie odpali? czy może na rozrzadzie przeskoczył jak zrobiło to ciśnienie po tym dolanym oleju? mógły przeskoczyć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pare razy wykręcałem świece i czysciłem i ciagle bły mokre

To do pomiaru nie wyjąłeś przekaźnika???

Chłopaki wszystko ci napisali, nie mam nic do dodania.

 

No, może spróbuj jednej rzeczy, ale nie gwarantuję, że zadziała.

Wykręć świece.

Zalej naftę do garów(tak z 5cm3), każdemu się przyda.

Jak ci się przypomni, idź do auta i zrób obrót wałem, uzupełniaj naftę.

Tak ze 3 dni nawet.

Potem zmień olej i odpal.

Jak się zagrzeje zobacz kompresję, może da się uratować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiego przekażnika? kurcze mnie przy tym nie było jak znajomy to robił. pierścienie olejowe wymienie tylko, czemu ona nie zapali? a ta nafta ma pomóc w odpaleniu autka? bo nie dokońca to zrozumiałem co napisałeś

 

[ Dodano: Czw Kwi 15, 2010 22:29 ]

już zrozumiałem pierścienie wymienie, tylko pomóżcie mi odnośnie tego czemu ona nie zapali bardzo prosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności