Skocz do zawartości

calibra bierze olej.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przekaźnika aby nie lało paliwem w cylindry

 

nafta w przypadku zasyfionych, zapieczonych pierścieni może by coś miała pomóc

(ale z praktyki wiem że jak się zrobi spiek to tylko mechanicznie go ruszysz)

 

pomiar, w skrócie :

aku naładowany

przekaźnik odpięty

pedał gazu w podłogę

jeden kręci a drugi mierzy - w pojedynkę trochę lipa czasami jest

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

czyli wychodzi ze mi ja zalało tak całkiem bo on przekażnika nie odpinał a robił to z bratem. czyli jak poczekam i paliwo odparuje to mi zapali? czy trzeba coś zrobić zeby jej pomóc w odpaleniu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie nawet myślę, że jak nie odpiął przekaźnika, to cały pomiar do niczego, bo jakaś ilość benzyny do cylindra się dostała, przez co pokazało większą kompresję.

Myślę, że jeśli zaczął od pierwszego, to drugi cylinder nie żyje, trzeci tak sobie i czwarty też nie żyje.

Miejmy nadzieję, że pierścienie pomogą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie miejmy nadzieje, bardzo bym chciał aby to pomgło ta wymiana i żeby już nie bylo kłopotów ale to sie okaże. ze nie odpalił to już doszedłem uszczelke pod głowica wydmuchało, a pierścienie prawdopodobnie zmienie dopiero koło środy a jak to zrobie to sie odezwe tutaj i dzieki za pomoc:) a i jaki panowie doradzilibyście olej aby go zalać:?: miałem elf sporti zalany 15w40, tym go znow zalać czy innym?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzasz sam wymieniać pierścienie? Od razu mówię,że uszczelka pod głowicą przy wymianie tych pierścieni to pikuś. Potrzebne są specjalne narzędzia. No i pozostaje druga kwestia, czy to się opłaci bo jeżeli dasz do mechanika on policzy za robotę + koszt pierścieni , to byś spokojnie nowy silnik kupił. Pamiętaj,że stare auto to jest skarbonka. Jak masz czas i mnóstwo kasy to powodzenia. Ja już zrezygnowałem z naprawy swojej calibry. Włożyłem 2tyś złotych w nią. Myślałem,że już nic się nie popsuje, a dziś mi przeguby poszły do piachu i wracałem na holu 40 km. Tak to jest jak się kupi zakatowana calibrę , a człowiek chciał by pojeździć. Ale pamiętaj jak kupisz Calibre za 4 tyś. to bądź gotów , ze 5tyś może nie starczyć by ją zrobić przyzwoicie.

Tyle w temacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co za specjalne narzędzia?

Szeroką opaskę zaciskową się kupuje i do pierścieni starczy.

Tyle, że trzeba luzy na zamkach dobrze zmierzyć.

Reszta to pikuś.

Jak nie robiłeś, to nie strasz innych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nikogo nie straszę, tylko mówię jak jest. Zrobi jak uważa , ale ja chciałem się podzielić moim doświadczeniem w topieniu kasy w podobnego trupa. Pozdro i powodzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu, ty tez nie demonizuj

 

popatrz na to z tej strony:

 

wiesz co trzeba zrobić, jakie mieć umiejętności i jaką wiedzę, bo robiłeś

 

teraz zadaj sobie pytanie:

 

czy dałbym radę gdybym robił to pierwszy raz a nie znał kruczków?

 

to według mnie wystarczy

 

poza tym znasz konsekwencje złego wykonania czynności wymiany pierścieni :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności