Skocz do zawartości

Jaki olej wybrać?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Wczoraj zauważyłem że autko zaczeło głośniej pracować, więc zaglądam pod maske, sprawdzam olej i tu niespodziewanka: bagnet jest suchy jak pieprz !!! 5 tysiecy temu wymieniałem olej i zalałem jakiś semi syntetyk produkcji Opla 10W40. Okazało się że to shit nieprzeciętny! Poprzedniego oleju nie ubyło prawie nic przez 6 tysiecy (jak kupilem auto już był zalany, podobno Castrol z beczki). Wycieków nie ma napewno, wymienione uszczelki i miska olejowa. Auto nie dymi, pracuje równo. Dolałem dzisiaj tyle co mi tego Opla zostało i jak silnik go wypije to będę zmieniał na coś lepszego i droższego niż 59pln za 5L :roll: Zastanawiam się nad przejściem na mineralny, ew. półsyntetyk, najchętniej na Valvoline albo Castrola, napewno coś co nie przechodzi przez nasze polskie brudne łapy tylko przyjeżdża zapakowane ze wschodu.

 

Czy ktoś z was jeździł na mineralu CASTROL GTX HIGH MILEAGE 15W-40 ??

Albo na półsyntetyku VALVOLINE MaxLife 10W40?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 160
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

wiem ze motul jest poza konkurencja tylko sporo kosztuje...

 

co do valvoline to jest to polsyntetyk a ja wlasciwie zastanawialem sie juz nad mineralem. nie wiem czy znowu nie zje mi go pare litrow !!!

 

aa wie ktos cos na temat mineralnych quaker state? bo tesz dobre opinie slyszalem :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Hej.Jateż polecam Valvoline.Od kilku lat użytkuję oleju tej firmy.Jeżdżę naprawdę dużo (60 000 km rocznie) i valvoline świetnie się spisuje.Castrol odradzam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

mam kumpla ktory handluje Quakere na wieksza skale.Wiele firm transportowych kupuje ten olej-podobno jest niezawodny.Moge cos wiecej dowiedziec sie co do ceny ale dopiero na czwartek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja mam obecnie Quakera SEMI 10W40, bo poprzedniego Shella wylalem po 500km - myslalem ze mi silnik rozwali, a do tego kopcil jak parowoz, pierwszy raz spotkalem sie z tak syfnym olejem. Co do Quakera to powiem ze na mineralu BP Visco, ktory tez mialem wczesniej, auto sie lepiej spinalo, mialo lepszego "kopa", ale za to na Quakerze jest nieco ciszej.

 

Mimo wszystko chcialem kupic Castrola GTX SEMI i w sumie zaluje ze go nie wzialem. Quaker kosztowal mnie 80zeta za 4L z beczki, a Castrol prawie 30zet wiecej. Prawda jest taka ze mialem olej Castrola w testach najpierw w swojej Astrze i chodzila na nim latem pieknie ... eeeeech ... a u rodzicow zalalem tez niedawno Castrola i nie to auto ... cicho, nic nie kopci, i ciagnie pod kazda gore nawet z niezlym obciazeniem. POLECAM Castrola!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mam obecnie Mobil 1 10W40 Super S. Przy nastepnej wymianie wleje Valvoline MaxLife 10W40, bo slyszalem o nim dobre opinie. Jesli chodzi o ceny to ja placilem 79zl za 4 litry Mobila, a Valvoline byl po 86 zl. Byly to oleje oryginalnie zapokaowane - nie z beczki. Na Twoim miejscu sprobowalbym wlac takiego Valvoline lub cos podobnego - warto sprobowac zredukowac jakos zuzycie oleju przed przejsciem na mineral.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

wiem wiem.. mineral to ostatecznosc.. ale gdybyscie zobaczyli po 5 tysiacach suchy bagnet to tez byscie sie zesrali :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
wiem wiem.. mineral to ostatecznosc.. ale gdybyscie zobaczyli po 5 tysiacach suchy bagnet to tez byscie sie zesrali :wesoly:

Dobrze ujales efekt zdziwienia :wesoly: Sprawdzaj czesciej olej. Ja to robie co jakies 500km, ale dopiero po 3500km dolalem z 150-200ml.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności