Skocz do zawartości

Jaki olej wybrać?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 160
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous
JA jeżdze na MOBIL 1 5w50 i nie narzekam cena też umiarkowana podobno dobry syntetyk

 

Też na takim śmigam. Co ważne: przy 190kkm nie pożera go prawie nic. Aż dziwne bo przeciez ecotek lubi sobie zjeść troche oleju. Chyba ten moj to jakiś ewenement :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

DaQla, a moze uzupełnia sobie poziom naprzykłąd ze zbiorniczka wyrównawczego... :wesoly:... ecotak póki nie bedzie czuł wysopkich obrotó oleju nie weżmie, ale jak zaczniesz go troche wyzej kręcić to zaraz będzie chłeptał po trochu i dobrze że bierze przynajmniej wiadomo ze jest olej i żyje..:?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno sie zalewac taki olej jak zaleca producent auta. Jesli zaleca mineralny np 15W/40 to nie ma sie co napalac na super syntetyki. Lepiej wlac to co zalecaja.

Co do marki to juz jak uwazasz. Ja uzywam Lotosa :!: Zrazilem sie do Castrolu. Uzywalismy wczesniej w poldku rodzicow i w silniku zrobil sie straszny syf juz po 30tys km :!: (przeglady co 10tys robione)

 

Jesli kupiles auto i nie wiesz jaki olej byl wczesniej uzywany to wlej mineralny. Bo jesli wczesniej byl mineralny a zalejesz to syntetykiem to wypluczą sie wszelkie osady i moze zaczac kapac z silnika (albo zapcha sie smok oleju :wesoly: ).

 

Poza tym olej mineralny tworzy grubsza powloke niz syntetyk i po zmianie z mineranlego na syntetyk silnik moze troche stukac (minimalnie wieksze luzy). To akurat gdzie wyczytalem :?:

 

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę, że najwazniejszą rzeczą jest przebieg Twojego autka, napisałeś, że nie ma wycieków, uszczelki wymienione. Ale są jeszcze uszczelniacze zaworowe, po przebiegu ok.100 tyś, a przy polskim paliwie i olejach nieco szybciej są poprostu wypalone i twarde- należy je wymienić. Jkai olej, napewno dobry tzn. drogi, POLECAM Midland, sprawdzony, szwajcarski olej. Jeżeli jeździsz na półsyntetyku, to wymieniając możesz po wlać tylko półsyntetyk i mineralny, nigdy nie syntetyk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekawy jak to jest, ze oleje tej samej klasy, tak roznia sie jakoscia??

ma ktos moe jakies wyniki testow porownawczych olejow??

niby tak samo smaruja, ale po 300kkm jest roznica

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prowadzę z ojcem warsztat w Bytomiu, testy testami, mamy poprostu pełen obraz, jalepszy midland, największy syf CASTROL, nie mówiąc już nic na temat polskiego shitu

 

[ Dodano: Pon Kwi 10, 2006 21:56 ]

POMOCY: http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=958 , napiszcie coś na ten temat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem wam, że nie znam tego oleju midlnd, na prawde taki dobry jest? nie drogi nawet.

Ja jezdze na mobilu 10W40 i jak wymienialem uszczelke miski to silniczek w srodku byl czysciutki i ogolnie wygladal OK. Wogole to mam ksiazke serwiswa i tam sa wpisy, ze od nowosci (nie liczac gwarancji, byl lany mobil, wiec caly czas na mobilu (222kkm)

 

[ Dodano: Sro Kwi 26, 2006 20:26 ]

rox i co ostatecznie zalałeś? jestem ciekawy czy pomogło twojemu silnikowi.

 

a tak na boku: ostatnio koleś opowiadał mi, jak sprawdzał jaki ma olej (kupił auto i nie wiedzial jaki jest zalany). Mówi, że wsadził słoik z olejem do zamrażarki (takiej dużej sklepowej i elektroniczny termometr wsadził do oleju). Przy -25 jeszcze pływał, więc wynioskował, że pewnie półsyntetyk (syntetyk odpadał z racji 250kkm przebiegu). Nie wiem na ile jest wiarygodny ten test, ale pomysł jest ciekawy.

Szkoda, że kupując stare samochody trzeba się zastanawiać jaki jest tam olej, handlarze powinni się tym zainteresować, żeby co nieco wiedzieć o samochodach, które sprzedają, a nie trzeba zalewać minerałem, bo nie wiedomo. A może można było 10W40?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności