Skocz do zawartości

Jaki olej wybrać?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

bagnet jest suchy jak pieprz 5 tysiecy temu wymieniałem olej i zalałem jakiś semi syntetyk produkcji Opla 10W40.

 

Ja też kupiłem ten olej bo nie wiedziałem czym była zalana moja furka i koledzy doradzili że ten powinien być ok, po 3000 km od wymainy stan był ok nic nie wzioł, następnie sprawdziłem stan po 600 km i :wesoly: zero oleju, i od tamtej pory dolewam 1 litr na 1000 km, więc nie masz co tak panikować, teraz będę wyminiał na Valvoline MAx Life 10W40 podobno znakomity olej, jak dlaej będzie mi tyle palił to juz tylko albo zarzynanie silnika na tanszym oleju albo remoncik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 160
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Ralfik77, ...a moze od 3000 - 6000 km jezdziles w trasie, bo ponoc te silniki bardzo lubia spalac olej w takim cyklu jazdy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

no jak już porusziliście ten drażliwy temat, to może też się podłącze z pytankiem :wesoly:

 

zanosze sie ze zmiana oleju w swojej asterce, ma spory przebieg, bo 200 tys i nie wiem , co było zalane wcześniej

 

najrozsądniej będzie zalać mineralem, nic innego raczej nie wchodzi w gre, tylko jaki mineralem? jakie oleje polecacie, widze, że dobry jest valvoline, na castrola "psioczycie", a na innych forach pisza, ze "castrol rulez"

 

jak to wyglada w praniu? :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W praniu moge polecic olej TurboPlus 15W40 z beczki. Producentem jest Organika.

Smigal na nim moj poprzedni kadzio a teraz popyla na nim bus braciszka. Jak bede zmienial olej w GSi tez ten zaleje! Organika wchodzi na rynek z produkcja olejow i jakosc jest bardzo dobra!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Rodzice jezdza Octavia TDi na Castrolu 0W40 i nie ma co narzekac, bo wogole w tym samochodzie wszystko chodzi bdb. Znajomy jezdzil na full syntetyku Castrola Vectra 2.0 DTi, kiedy zmienil na pelny syntetyk Mobila stwierdzil, ze silnik zaczal ciszej pracowac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
wiem wiem.. mineral to ostatecznosc.. ale gdybyscie zobaczyli po 5 tysiacach suchy bagnet to tez byscie sie zesrali

 

W instrukcji obsługi Corsy B producent podaje jako normę zuzycia oleju 0,75 l na 1000 km /dla wszystkich wersji silnikowych/, więc nie bardzo widzę powody do "srania" ze strachu :wesoly: z powodu takiego zużcia jak u ciebie. Trzeba poprostu częsciej kontrolować jego stan i uzupełniać. No ale jak ktoś zagląda do oleju raz na 5 tys km to nic dziwnego, że ma potem niespodzianki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

z doswiadczenia wiem ze takie zuzycie oleju jakie podaje opel jest zuzyciem granicznym i wszystko ponad to kwalifikuje sie wlasnie do srania :wesoly: a nie zagladalem do niego wczesniej z 3 powodow: 5tysi robie w przeciagu 2 miechow, jestem leniwy, poprzedniego oleju nie bral wcale i nie bylo potrzeby kontrolowac :wesoly: ale co racja to racja teraz bede tam zagladal znacznie czesciej...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jak ktos chce kupic Mobil 15W-40 to pisac do mnie mam 2 banki 4l i 5l :wesoly: Nie z beczki tylko normalny z cena ze sklepu jeszcze :wesoly:

 

I sam osobiscie polecam mobila, kazde auto jakie bylo u mnie w domu jeezdzilo zawszze na mobilu i nigdy nic zlego sie nie dzialo, silniki pracowaly rowno nie zlopaly oliwy itp. Vectra teraz tez jezdzi na 10W-40 mobila (od nowosci).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja jezdze na mobilu 10W-40 a mam 220kkm zrobione, nic mi nie pije.

rox, i na jaki olej sie decydujesz? ja mam zaufanie do mobila wiec ci polecam Moja astra cale zycie na mobily jezdzi i silnik jest OK

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności