Skocz do zawartości

Jaki olej wybrać?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 160
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

a jakie macie zdanie o amortyzatorach Delphi - tak się składa że pochodzę z Krosna i w tej firmie mam ludzi i takie amorki mogę mieć na prawdę za grosze. Na razie nie wymieniam ale za jakieś 50 tysi będę o tym myślał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie macie zdanie o amortyzatorach Delphi

Moim skromnym zdaniem to gówno. Założyłem kiedyś komplet nowych w Vectrze A. Fajnie było przez pierwsze 10 tys. km. Później wrażenia z jazdy fatalne mimo że przegląd przechodziły i to na poziomie 60% :mrgreen: Po około 20 tys. km z jednego zacząl cieknąć olej. Też noszę się z zamiarem wymiany amorów i dla mnie liczą się tylko cztery marki: Bilstein, Sachs, Kayaba, Monroe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

witam!!!

 

Mojej Asterce stuknelo 140 tys i postanowilem wymienic olej. Tyle ze tutaj jest maly problem bo nie orientuje sie co wczesniej bylo zalane. Mechanik mi powiedzial bym zalal jakis polsyntetyk co wy na to przy takiej ilosci km? Moj silnik to 1.4 c14nz codziennie jezdze do pracy tak okolo 15 minut i jest to zazwyczaj jazda po miescie wiec co mi poradzicie? Myslalem o jakims olejku GM ale nie jestem do konca pewien.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik mi powiedzial bym zalal jakis polsyntetyk

w sumie przy takim przebiegu (jeżeli oryginalny), to bardzo prawdopodobne, że chodził na półsyntetyku, jednak jak był lany minerał, to półsyntetyk tu będzie nie na miejscu :wesoly:

 

 

 

 

dodałem pogrubione

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leje olej GM polsyntetyka 10w40 ale zastanawiam sie czy nie zmienic na Valvoline MaxLife polsyntetyk 10w40. Naczytalem sie na forum wiele dobrych rzeczy na temat tego oleju i mimo, ze jest znacznie drozszy to chyba warto - w koncu olej to "krew" dla silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez nad tym valvoline sie zastanawiam ale jak dzwonilem po sklepach to mowili mi ze zadko spotykany i malo osob sie pyta ale jesli chcem to mi zamowia (119zl 4l) bo nie maja na stanie polecja mobila 1 ktorego zawsze maja na stanie za 105 zl

wiec co jest nietak do dupy olej czy jakies mylne przekonanie do mobila?

albo sie nie naja ?

 

czy zna ktos sposob na przeplukanie ukladu smarowania ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Valvoline. Jeździłem na MaxLife Tigrą (po przekroczeniu 100 tys. km) i byłem bardzo zadowolony. To świetny olej, a że jest droższy od Mobila to fakt, ale i parametry ma lepsze (studiowałem kiedyś jakieś porównanie olejów - było ich tam ze 40 - Valvoline był jednym z najlepszych). Teraz do Astry leję półsyntetyk Valvoline Durablend 10W40 i też jest fajnie (przebieg 86 tys. km).

Pozdro.

 

P.S. Po Tigrze została mi 4L bańka MaxLife lekko napoczęta - reflektuje ktoś? Proszę na PRV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności