Skocz do zawartości

Jaki olej wybrać?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

"Wszyscy wiedzą, że coś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi."- Einstein Albert

Super z kad to wzioles?

A wracajac do oleju to w mojej Corsie od samego poczatku mam shell helix semisynthetik 10W40 no kosztuje (kilka miesiecy temu) chyba okolo 90zl ale z tego co wiemo silnikach to na oleju nie powinno sie oszczedzac bo to wlasnie olej chyba w najwiekszej mierze decyduje o "zdrowej" pracy silnika:)

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 160
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...
Gość Anonymous

koledzy mam do Was pytanko odnośnie oleju. Kupiłem Corse i od razu wymieniałem olej i mechanik wlał mi mineralny, chociaż ja chciałem półsyntetyk bo nie wiadomo było jaki tam jest olej, teraz jestem przed wymianą oleju i zastanawiam się właśnie nad półsyntetykiem bo oleju dolałem minimalnie, wziął przez 10tys może ze 150ml oleju, (fakt że jeżdżę dużo bo w tyg ok 1000 km robie) więc myślę że miał prawo tyle wziąć teraz pytanko czy lać półsyntetyk i jeżeli tak to jaki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artur-lbn, trzeba było zapytać mechaniora, czym się kierował wlewając mineral. Może były to istotne powody? Pamiętaj, że wiele aut zakupionych w niemieckim ASO od nowości miało lany mineral. Smutne, ale prawdziwe. Dlatego też teraz - jeśli chciałbyś przejść na półsyntetyk, to musiałbyś mieć bardzo konkretne powody.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam inne pytanie w moim corsolocie 1.3 CDTi - Z13DT najpierw był przy 30 000 km wymieniony olej na Opel GM 5W-30 później przy 60 000 na Opel GM 5W-40 a przy 90 000 na Mobil1 5W-50 mechanik mówił, ze dobry czy jest lepszy od poprzednich czy ewentualnie jesli gorszy to można wrócic to poprzednich ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze gorszy wejdź na allegro zobacz ile kosztuje. W serwisach zazwyczaj sugeruja wymianę na olej na którym maja lepszy utarg.

 

Wrócić możesz, ja na twoim miejscu bym nie przepłacał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Chciałem prosić o porade kolegów, nie dawno kupiłem Opla corse B City 1,0 12 V 1997 r. z przebiegiem 150000 tyś. km i chciałem uzpełnić olej do silnika, jaki mi możecie zaproponować najbardziej popularny ( nazwa ) i płyn do chłodnicy ( nazwa ) oraz płyn hamulcowy będe bardzo wdzięczny pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem corse to jezdziłem na oleju MOBIL 1, płyn chłodniczy TEXACO , płyn hamulcowy DOT - 3. Ale niech się jeszcze inni wypowiedzą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności