Skocz do zawartości

Jaki olej wybrać?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 160
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Najprawdopodobniejszym powodem jest to, ze oficjalnie nie jest dostepny w Polsce poprzez glownego dystrybutora, ale jako, ze zyjemy w "globalnej wiosce" fakt ten nie jest problemem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to niechodzi oto ze na stronie nie bylo ttego oleju (strona po angielsku) tylko jak wybralem dobor oleju to niestety tam sie nie znalazl max life

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje, tyle ze przelecialem sie dobrze po tej stronce i sprawdzilem kilka silnikow, nawet diesela i do zadnego nie zalecano oleju silnikowego maxlife. Robilem wiele kombinacji i nic, wiec nie ma sie co tym kierowac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem w serwisie opla powiedziano mi tak :

opel przewidzial ze najnizsza klasa oleju dla opla to 10w40 i ponizej tego nie powinno sie schodzic mowie mu ze mam 150 k przejechane on mowi zeby zalac polsyntetykiem

 

ja mu mowie ze proponowano mi lac mineralny on mowi (wczesniej skwasil mine) ze mineral to naprawde gdy juz nic sie nieda zrobic, a wlasciwie nie powinno sie go lac, bo samochod ma hydrauliczne kompesatory luzow (popychacze) jesli zacznie palic olej przeciekac to trzeba zrobic remont a nie lac mineral bo tym tylko sie zaszkodzi samochodowi i pózniej to remont moze nie pomóc

 

acha w aso zalewaja castrolem gtx magnatec 10w40 (dobry olej?)

wymiana oleju wraz z filterm w przypadku castrola 105 zl

 

co do olejow GM mowil ze sa to bardzo dobre oleje tylko trudno dostepne i ze jak ma sie np castrola to na stacji czy w tessco albo gdzie indziej sie dostanie a oplowski tylko w serwisie i wybranych sklepach

 

 

prosze o wypowiedz

 

 

poprawiłem orty i kolejność liter/blowal

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mialem corollke to jezdzilem na Castrolu GTX high mileage, nigdy nie zrobilem dolewki oleju miedzy wymianami (nie dlatego, ze zapominalem :mrgreen: )- a jak ja sprzedawalem to miala ponad 350tys. przebiegu - silnik chodzil jak zegarek. Wiec moge powiedziec, ze mam dobre wspomnienia z Castrolem.

O olej GM (lub Valvoline) zapytaj w jakims sklepie motoryzacyjnym i nawet jak nie bede mieli na sklepie, to moga Ci zamowic i bedzie nastepnego dnia. Filtr kup w aso, a olej wymien w byle zakladzie tylko patrz im na rece jak to robia zeby przypadkiem "nie zapomnieli" zmienic filtra oleju (ja za wymiane ze swoim olejem placilem ostatno 10zeta).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o Mobil 1 10W40 Super S lub Valvoline MaxLife 10W40, slyszalem o nich dobre opinie.Pamętaj zawsze kupuj oleje oryginalnie zapokaowane.[shadow=green][/shadow][glow=olive][/glow]miałem kiedyś znajomego z serw.VW i mówił mi co nie raz się robi by zarobić to chore ale prawdziwe!:mrgreen:!!!Nic nie piszesz czy twój opel ma turbinę i ile ma przejechane to też jest ważne bo to co napisałeś ,że ci wypił olej to są już oznaki zużycia silnika powodó moż być dużo ale mogą też być banalne jak wyrobione uszczelniacze zaworów tylko mnie zastanawia brak dymienia(może nie zauważyłes)na zimnym tak nie widać ale na pracy w normalnej temp.powinno być już coś widać(ciemny dym to wtryski a siwy to olej przy założeniu ,że rozmawiamy o dieslu)czasami jest tak ,że zaczyna padać turbina przy dodawaniu gazu jest czarna chmurka przez chwilę.Te oleje które ci napisałem stosuje zawsze w samochodach którymi jeżdzę oba są syntetyki jeżeli dalej będzie palił to przejdz na mineralne 15W40(pierwsza to lepkość ,druga gęstość)ja nie stosuje pół-środków.I trzymaj się zasady częsta wymiana oleju dłużej żyje twój silnik(nie dotyczy to nowej generacji silników)ja robię tak syntetyk 15tys.mineralny10tys.Te oleje to rząd wielkości 80zł.Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

Ja do tej pory zalany miałem Castrol GTX Magnatec 10W40. I nie narzekam tylko drogi 120zł

4 litry. Po 14 tys. km dolałem może 300 ml. :wink: Wczoraj wlałem GM oplowski 10W40 i zoboczymy co bedzie :beer::mrgreen: 59 zł 5 litrów. Ciekawe dlaczego baniaki 5 litrów a nie 4 czyżby dawali zapas na 1,5 litra na dolewki. :mrgreen:

 

[ Dodano: Pon Mar 26, 2007 13:28 ]

P.S.

Przebieg 147tys. km. (I oczywiście przy okazji filtr oleju i powietrza nowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności