Skocz do zawartości

Jaki olej wybrać?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Ja przymierzam sie do zmiany oleju na LOTOS Diesel 15W40. Niestety z przyczyn finansowych nie biorę Castrola, Mobila itp. Ojciec w swojej Viki A też jeździ na tym oleju i nie narzeka. Za 5L w Selgrosie zapłaciłem 45 zeta (wymianę zrobię sobie we własnym zakresie).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 160
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous
Ja przymierzam sie do zmiany oleju na LOTOS Diesel 15W40.

 

A Spróbuj z tej półeczki finansowej LOTOS TURDUS SHPD. Cena jest mniej więcej ta sama a jakość lepsza . :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Najlepsze oleje to Valvoline Max life i Motul (ale cena jest też odpowiednia). I nie należy stosować oleju gorszego niż 10W40.

 

[ Dodano: Wto Kwi 10, 2007 13:06 ]

Jakby ktoś niewiedział to :

SAE (Society of Automotive Engineers = Amerykańskie Stowarzyszenie Inżynierów Samochodowych) określa stopnie lepkości w warunkach wysokich oraz niskich temperatur.

 

* Cyfry poprzedzające "W" (W: Winter = Zima), oznaczają płynność w niskiej temperaturze. Im niższa liczba, tym niższa temperatura otoczenia, w jakiej ten olej może być stosowany (tym większa płynność oleju w niskiej temperaturze).

 

 

* Cyfry, znajdujące się po "W", oznaczają lepkość w wysokiej temperaturze. Im wyższa cyfra, tym większa lepkość oleju w wysokiej temperaturze.

 

Oleje jednosezonowe (5W, 10W, 15W lub 20, 30, 40, 50) zostały zastąpione olejami wielosezonowymi (5W-40, 10W-40, 15W-40), aby dostosować się do potrzeb współczesnych silników. Oleje wielosezonowe dostosowane są do pracy zarówno w wysokich, jak i niskich temperaturach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ja mam w asterce olej GM 10W40 i jest spoko. prawie tysiąc kilometrów zrobiłem na nim i nawet barwy nie zmienił. ubyło go troszkę bo mam przeciek na misie że aż rama co się wahacz przykręca mokra jest

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dylemat :wink: Bo hmmm... odkąd kupiłem samochód olej był wymieniany raz (nie było potrzeby więcej ze względu na fakt, iż nie korzystałem zbyt intensywnie z samochodu) przez warsztat, który już nie istnieje i nie mam pojęcia co tam jest wlane... Co zrobić teraz? Zrobiłem na tym oleju jakieś 11 tyś kkm i wolałbym to zmienić na coś świeższego. Autko moje to Omega B 2.0 8v. Czym go nakarmić:wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyga, popełniłeś jeden z grzechów głównych właściciela pojazdu: właściciel pojazdu powinien zawsze, ale to zawsze wiedzieć jaki ma zalany olej :| Nie ma uniwersalnej recepty na Twoją obecną sytuację. Najlepiej wlać semi-syntetyk, ale czy w Twojej Omie przypadkiem nie ma minerala, tego nikt Ci nie zagwarantuje. A wlewać semi po mineralu to nie jest najlepszy pomysł.

 

[ Dodano: Nie Kwi 29, 2007 23:35 ]

No to skoro już tu jestem, to dorzucę trzy grosze od siebie. Zamierzam przejść z Castrola GTX Magnatec 5W40 na :wesoly: Lotos - oczywiście full syntetyk :D Jeśli nie widać różnicy, to po co przepłacać :mrgreen::wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dylemat :mrgreen: Bo hmmm... odkąd kupiłem samochód olej był wymieniany raz (nie było potrzeby więcej ze względu na fakt, iż nie korzystałem zbyt intensywnie z samochodu) przez warsztat, który już nie istnieje i nie mam pojęcia co tam jest wlane... Co zrobić teraz? Zrobiłem na tym oleju jakieś 11 tyś kkm i wolałbym to zmienić na coś świeższego. Autko moje to Omega B 2.0 8v. Czym go nakarmić:wesoly:

 

Jeśli nie wiesz to wlej najlepszy. Przynajmniej na razie. Ale na twoim miejscu zmienił bym olej w miarę możliwości szybko. Co najmniej na 10W40. Najlepiej dobrej firmy (wybór należy do ciebie :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności