Skocz do zawartości

Problem z zamkiem klapy bagażnika Vectra B


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po przejrzeniu forum niestety nie znalazłem rozwiązania problrmu z moim autkiem wię założyłem nowy temat.

A więc w skrócie: Po otwarciu zamków centralem mam problem z otwarciem bagażnika - muszę wcisnąć przycisk na siłę, czasami nawet bardzo mocno w niego uderzyć - w tym momencie mogę już klapę otworzyć lecz przycisk "zostaje" w środku, nie wraca na swoje położenie, co skutkuje brakiem możliwości zamknięcia klapy - zamek nie zaskakuje. Rozebrałem tapicerkę od środka i wygląda to tak:

 

http://naforum.zapodaj.net/f34f1233731d.jpg.html

 

Czerwona strzałka wskazuje problematyczne miejsce- czarna "tuleja" powinna się przekręcić trochę bardziej w lewo a niestety tego nie robi. Po przekręceniu jej w lewo ręcznie wszystko wraca do normy do momentu ponownego użycia centralnego zamka.

Widok jak powinno być:

 

http://naforum.zapodaj.net/79d42774e103.jpg.html

 

W związku z tym pytania:

1. Co mogło się zepsuć?

2. Na pierwszym zdjęciu zieloną strzałką zaznaczyłem element w kolorze złotym, który nie jest połączony z zamkiem w żaden sposób i czy przypadniem nie powiniem być?

 

Zaznaczam że obfite spryskanie zamka WD-40 z każdej strony nie przyniosło żadnej poprawy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam,

mam irytujący problem z klapą bagażnika w Vectrze (sedan).

Otóż klapa po otwarciu sama opada.

I moje pytanie brzmi, czy za to "odpowiedzialne" są sprężyny, czy teleskop.

Dodam, że teleskop mam jeden (z prawej strony), natomiast z lewej go nie ma - nie wiem czy tak jest w każdej Vectrze, czy tylko u mnie.

Proszę o pomoc co wymienić/dokupić - sprężyny czy teleskop.

Dziękuję i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przełożyć sprężynę w inny otwór mocowania (napięcia sprężyny) w bagażniku, powinno być ich tam kilka. Dla obu sprężyn z lewej i z prawej, u mnie to wystarczyło.

Co do teleskopu przy klapie bagażnika (w mojej VB lift 99r) takich niema, są same sprężyny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość kuba89.wawa

Witam, pojawił się u mnie pewien problem z klapą bagażnika(Opel Vectra B 2001r. 2.0 Turbo Diesel COMBI). Otóż tak:

Kilka miesięcy temu pierwszy raz było tak, że nie mogłem domknąć klapy, ale po jednej, dwóch próbach majstrowania ręcznego przy zamku(nie tam gdzie kluczyk wsadzam, tylko tam na dole gdzie powinien bagażnik się trzymać zamknięty). udało się wtedy zamknąć, od tamtego czasu nie było problemów raczej. Przez styczeń stał mój samochód nieużywany i nie mogłem otworzyć bagażnika, myślałem, że przymarzła klapa, bo było dużo mrozów. Dziś próbowałem i nie mogłem, ale po chwili się udało otworzyć. Ale jak otworzyłem tak nie mogę zamknąć, nawet jak kombinuje przy tym urządzeniu na dole o którym pisałem... Nie wiem co zrobić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...
Gość Wiktor.123449

Vectra b 2.0dti 1999 kombi, błąd tkwi w zamku bagażnika pompkę centralnego zamka słychać że coś chodzi ale nie otwiera, ale klucza nie mogę wlozyc do zamka nie wchodzi cały klucz więc nie da się go przekręcić, wygląda że prąd w klapie jest jak chodzi pompka, czyli błąd tkwi w czymś innym. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności