Skocz do zawartości

Problem z zamkiem klapy bagażnika Vectra B


Rekomendowane odpowiedzi

Nie chciało się koledze szukać tematu . Tym razem przeniosłem.

Ale następnym razem nie stosowanie się do czerwonej tabliczki która wali po oczachh podczas tworzenia nowego temtu a szczególnie do tego co na niej napisane ,uważam za olewanie forum.

Więc będzie kosz

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłownik zamka elektryczny padł, cięgło mogło spaść. Jak wali się bagażnikiem to potrafi się przesunąć mocowanie i może się nie chcieć zamknąć ponownie lub zblokować się. Nie działa to trzeba wejść i spróbować otworzyć od środka przez fotele przejść do bagażnika. Zamek potraktować WD-40 tak aby zjadł rdzę, przy psikaniu próbować rozruszać kluczykiem delikatnie na wszystkie strony może jeszcze nie zjadło go całkowicie. Jak odpuści to nasmarować odpowiednim preparatem/środkiem do konserwacji zamków, choć trzeba o tym pamiętać, że jak jest nasmarowany i wkłada się tam klucz a później do stacyjki to zaczyna zbierać się tam cały syf i po czasie zblokuje nam stacyjkę w najmniej odpowiednim momencie. Jak u mnie zamek mroziło to nie psikałem żadnym WD-40/Gerwazy tylko rozgrzewałem grot zapalniczką i przy 1-3 próby zamek się poddawał, później czyściłem klucz z sadzy/nalotu po płomieniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Wiktor.123449
W dniu 6.12.2020 o 12:35, rafalgrzegorz napisał:

Jaka pompa - przecież ople mają elektryczne zamki nie pompki.

A co z kluczem?

Nie używane nie konserwowane po prostu korodują.

Może to coś ci pomoże.

 

Otworzyć klapę mogę normalnie przyciskiem to otworze, kluczyka nie moge włożyć, i też klapa się nie zamyka na centralkę i jak zamknę całe auto klapa jest otwarta nie da się zablokować klapy, a z tą pompka to się przejęzyczyłem bo miał być siłownik więc go słychać więc prąd jest 

W dniu 6.12.2020 o 19:01, adam1954 napisał:

Nie chciało się koledze szukać tematu . Tym razem przeniosłem.

Ale następnym razem nie stosowanie się do czerwonej tabliczki która wali po oczachh podczas tworzenia nowego temtu a szczególnie do tego co na niej napisane ,uważam za olewanie forum.

Więc będzie kosz

 

Nie było tam mojego rozwiązania

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wiktor.123449 napisał:

Nie było tam mojego rozwiązania

Ale był temat a Ty chyba czytać ze zrozumieniem  potrafisz i tworząc nowy temat powinieneś się stosować do zaleceń panujących tutaj zasad.

 

 

Co do klapy. 

Moczyć zamek dobrym penetratorem ( nie WD 40 prędzej rezultat da Cola) potem smar biały i próby otwarcia kluczykiem

 

Co do zamykania impulsem.

Sprawdzić czy sygnał zamykania jest  jeżeli nie to szukać od zamka do centralnego .

Gdzie jest przerwa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2020 o 12:24, Wiktor.123449 napisał:

Vectra b 2.0dti 1999 kombi, błąd tkwi w zamku bagażnika pompkę centralnego zamka słychać że coś chodzi ale nie otwiera, ale klucza nie mogę wlozyc do zamka nie wchodzi cały klucz więc nie da się go przekręcić, wygląda że prąd w klapie jest jak chodzi pompka, czyli błąd tkwi w czymś innym. 

Kolego to jest twój pierwszy post w tym temacie - więc według tego dajemy tobie poradę.

A dopiero teraz piszesz że chodzi ci o to że zamek się nie zamyka z centralki.

Jedna rada jaka mi przychodzi do głowy to żeby zrobić z tym porządek to - proponuję: wymontować zamek z klapy, rozebrać na części, wyczyścić i jeżeli wszystko jest sprawne zmontować z powrotem.

Jeżeli nie czujesz się na siłach to pozostaje zakup na znanych portalach zakupowych innego sprawnego zamka - ale wtedy będziesz miał inny klucz.

Wszystko co człowiek robi można naprawić trzeba tylko trochę sprawności i cierpliwości.

 

Ja myślę że kluczy został wyciągnięty w pozycji odblokowanego zamka i tak zastygł, wtedy centralka nie zamyka zamka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wiktor.123449
W dniu 15.12.2020 o 17:46, rafalgrzegorz napisał:

Kolego to jest twój pierwszy post w tym temacie - więc według tego dajemy tobie poradę.

A dopiero teraz piszesz że chodzi ci o to że zamek się nie zamyka z centralki.

Jedna rada jaka mi przychodzi do głowy to żeby zrobić z tym porządek to - proponuję: wymontować zamek z klapy, rozebrać na części, wyczyścić i jeżeli wszystko jest sprawne zmontować z powrotem.

Jeżeli nie czujesz się na siłach to pozostaje zakup na znanych portalach zakupowych innego sprawnego zamka - ale wtedy będziesz miał inny klucz.

Wszystko co człowiek robi można naprawić trzeba tylko trochę sprawności i cierpliwości.

 

Ja myślę że kluczy został wyciągnięty w pozycji odblokowanego zamka i tak zastygł, wtedy centralka nie zamyka zamka.

Dzięki, postaram zalać czymś i później nasmarować smarem do zamków i zobaczymy co dalej 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że zalanie nic nie pomoże....

Lepiej naprawić siłownik .

Próbowałem kiedyś reanimować zamek klapy w CB   nie udało się.

Ale za to zamykanie i otwieranie działało.

Otwieranie z pilota tez.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności