Skocz do zawartości

Problemy Z Moim Tygryskiem


Gość FolcikBB

Rekomendowane odpowiedzi

Gość FolcikBB

Witam mam problem z oplem tigra 1.6 16v.

auto nabyte jakies 2 tyg temu.

wiec zaczne od auto bierze olej i chcialbym wiedziec czy to beda uszczelniacze na zaworach czy pierscienie, bierze okolo 0.8l na 1000km wiec calkiem sporo swiece sa troche zaczadzone.

Kolejne to na luzie dziwnie swiszczy na pierwszym i piatym biegu to najbardziej slychac, kolega mowil ze to raczej bedzie lozysko sprzeglowe.

Next czasem auto muli do 3.1tys obrotow a pozniej dostaje kopa, wyglada jakby zawor ktorys sie zawieszal i nie palil na wszystkie cylindry :wink:

Problem z hamowaniem polega na tym ze przy wiekszej predkosci zaczynam hamowanie na skraju zblokowania kol zaczyna szczelac cos i normalne bicia na pedale hamulca czuc;/ moze to byc od wybitej koncowki drazka kierowniczego?

 

z gory dziekuje za pomoc:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierze okolo 0.8l na 1000km wiec calkiem sporo

To nie jest całkiem sporo-norma to 0,7l/1000 km.

 

czy to beda uszczelniacze na zaworach czy pierscienie

Mamy strzelać?

Napisz coś więcej, czy dymi, jeśli tak to jakiej barwy jest dym.

 

kolega mowil ze to raczej bedzie lozysko sprzeglowe.

Zużyte łożysko oporowe sprzęgła hałasuje po wciśnięciu pedału-wtedy pracuje.

U Ciebie prawdopodobnie hałasuję skrzynia biegów.

 

moze to byc od wybitej koncowki drazka kierowniczego?

Sprawdzałeś luz końcówki drążka?

Przecież nie zrobimy tego za Ciebie a strzelać nikt nie będzie bo zaczniesz wymieniać połowę samochodu.

Jeśli chcesz pomocy to opisz problem dokładniej, jakie objawy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FolcikBB

Dym jak ja sprawdzalem to byl normalnego koloru, ale jak zbieralem sie z piskiem to kumple z pracy mi powiedzieli ze kopcil znaczy ze na ciemno;/

 

a co do tego oleju to tigra bierze normalnie tyle oleju?

 

ale skrzynia biegow by nie swiszczala na luzie a u mnie swiszczy

 

bylem z nim u kumpla w firmie oni tam prrzeglady robia to tak n a szybko obejrzeli i powiedzial ze koncowki drozkow sa wybite.

 

a ja poprostu chce zasiegnac rady od czego moze sie dziac dana rzecz nie mowie o tym ze odrazu jesli mi ktos napisze cos to ja polece i bede to wymienial :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności