Skocz do zawartości

Brak mocy powyżej 140km/h Astra GTC


Gość emilio1007

Rekomendowane odpowiedzi

Gość emilio1007

Witam,

Jestem zadowolonym właścicielem Astry H GTC 1.9 101 km. Autko mam od roku i nie było żadnych problemów. Ostatnio jadąc w trasie powyżej 140 km/h zapaliła mi się kontrolka ( wygląda jak od imobilaizera) a autko zaczęło zachowywać się jak muł. dopiero gdy zgasiłem silinik i odpaliłem jeszcze raz wszystko wróciło do normy. Dziś odczytałem błędy z komputera, metodą na dwa pedały :wink: byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi je rozszyfrował :beer:

ECN 161600

ECN 161450

 

Jeśli ktoś z was miał podobny problem lub wie co to za awaria, chętnie poczytam co to może być :beer:

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Wto Sie 24, 2010 02:13 ]

zaczyna robić się wesoło z moim autkiem. W zeszły czwartek odstawiłem auto do ASO. Dzwoni do mnie pan i mowi mi, że mam problem z DPF-em. Problem polegał na tym, że nie czyścił się sam, jak powinien. Próbowali wypalić go za pomocą kompa nie dało rady. Stwierdzili jakoś? że mimo to filtr jest mechanicznie sprawny i zafundowali mu czyszczenie. Przyjechałem nastepnego dnia. Oczywiście Pan przedstawił mi sytuację i powiedział, że filtr był zanieczyszczony w 82%, że po czyszczeniu tym roztworem alkaicznym komputer zażądał próby drogowej.( dodam, że wymienili mi jeszcze olej :beer: )

Wsiadłem w autko i zrobiłem kurs z Warszawy do Płońska i z powrotem- około 100 km. Na 30 kilometrze postanowiłem sprawdzić czy jest ok, więc przycisnąłem auto do 150 km/h. po chwili znów wyskoczyła mi kontrolka ( auto z kluczem ) i samochod momentalnie stracił moc. prędkość max 130-140 ale ze świateł zbierał się gorzej jak traktor.

Dziś odstawiłem znów auto, serwis nie wie już co ma robić, rozkładają ręce. Wysłali dziś podobno parametry do GM'a a jutro mają podpiąć mi filtr z innego samochodu żeby się upewnić czy DPF jest na pewno do wymiany. Słyszałem, że nowy kosztuje dużo :beer:

 

Dodam, że filtr nawet się nie wypalił w czasie próby drogowej, zero dymu.

 

Może ktoś z was Panowie zna podobny przypadek ? Pomocy, bo tracę już pomału cierpliwość do tego auta...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

niech sprawdza czy czujniki/czujnik cisnienia przy DPF jest ok i czy przewody do nich idace sa cale... czasem pekaja/wycieraja sie i potem takie hece...

poza tym po wyczyszczeniu filtra nie robili wypalania techem?

filtr był zanieczyszczony w 82%,

przy takim poziomie auto normalnie jezdzi, albo inicjuje sie wypalanie w trasie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość emilio1007

próbowali, ale zażądał próby drogowej. 82% tak mi powiedział typ z serwisu. Czytałem trochę o DPFie i też się zdziwiłem. A z kompem tez coś przekombinowali bo po czyszczeniu tym roztworem i ponownej instalacji chcieli go oszukać ze włożyli nowy filtr i pewnie przez to nie chciał się wypalić z techa. auto stoi od poniedziałku w ASO i nie dzwonią w ogóle... dziś chyba sam do nich zadzwonie i zapytam się o te wężyki, dzięki :idea:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emilio1007, wyglada ze cos pokombinowali i nie wiedza sami co i jak z tego wybrnac... :idea: powodzenia... czy w trybie awaryjnym migala kontrolka swiec zarowych?

 

[ Dodano: Czw Sie 26, 2010 12:14 ]

to czytales?

http://forum.opel24.com/astra-iii-combi-19-cdti-101km-blad-ecn-161600-vt33663.htm?highlight=1614

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość emilio1007

Nie, tylko auto z kluczykiem się paliło. Heh oby tylko to naprawili bo urlop się zbliża a ja nie mam czym jechać :idea:

 

Co do tamtych tematów to je czytałem, ale na techu nie wyskoczyły im te błędy bo nic nie mówili.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo nie chcieli mowic :idea:

w przypadku zapchanego dpfa, problemow z wypalaniem powinna pojawic sie kontrolka swiec zarowych... przynajmniej tak mi mowiono... wiec moze mechanica robia nie to co powinni?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

w przypadku zapchanego dpfa, problemow z wypalaniem powinna pojawic sie kontrolka swiec zarowych..

U mnie nie załącza się ta kontrolka ponoć w pierwszych modelach z DPF nie ma tej opcji z kontrolką, wiec zwracam uwagę na chwilowe spalanie.

jutro mają podpiąć mi filtr z innego samochodu żeby się upewnić czy DPF jest na pewno do wymiany. Słyszałem, że nowy kosztuje dużo

Coś koło 6 a 7 tys.Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbyszek670, nie mowie tym razem o automatycznym rozpoczeiu wypalania podczas jazdy a o sygnalizacji problemow z wypalaniem podczas jazdy (czyt problem zapchanego dpf'a) wtedy toz powinna pojawic sie kontrolka swiec zarowych podczas jazdy i nie mrugac...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość emilio1007

odebrałem znów samochód z serwisu. Tym razem wymienili mi czujnik temperatury znów w okolicach DPFu, podobno teraz ma być dobrze, czekam, aż mi się zacznie proces w trakcie jazdy i zobaczymy czy jest dobrze. W przyszłym tygodniu jadę na urlop to będę wiedział, czy diagnoza "centrum doradczego w niemczech" była prawidłowa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiek0215

witam

U mnie żadna kontrolka sie nie zapaliła tylko pewnego pięknego dnia samochód stanąl na drodze i po zawodach.Objaw to dpf który usunąłem zmiana softu i zero problemów.Nie kupujcie zadnych emulatorów bo to kasa wyrzucona w błoto i same z tym problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności