Skocz do zawartości

Za duzy poziom oleju


Gość maarcin8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zostałem szczęśliwym posiadaczem Astry G X20DTL. Dziś pojechałem na wymianę oleju. Było kilka minut przed 17 no i panowie już mieli kończyć, ale zabrali się za wymianę oleju. No i jak przyjechałem do domu, sprawdziłem stan to jest na maximum. Wydawało mi się, że mechanik się śpieszył i nawet nie odczekał Az olej dobrze spłynie i od razu wlał 5,5 litra Teraz się boje i zastanawiam się czy nie odessać kilka setek. Nie chciałbym żeby puściły uszczelniacze, tym bardziej, że od spodu jest suchutka. Jak myślicie czy jest sens odessać czy zostawić jak jest?

 

Poprawiłem literówkę w tytule/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Wydawało mi się, że mechanik się śpieszył i nawet nie odczekał Az olej dobrze spłynie i od razu wlał 5,5 litra Teraz się boje i zastanawiam się czy nie odessać kilka setek. Nie chciałbym żeby puściły uszczelniacze

Odessij jak masz czym bo 5.5 l. to wchodzi do pustego obiegu.Pzdr,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sięgnąłem do historycznych postów. Pojechał na jazdę próbną, rozgrzałem silnik i ze stoperem odczekałem 2 minuty. Bagnet wskazywał około 3mm ponad minimum. Przestawiłem auto na wypadek gdyby krzywo stal, ale poziom był ten sam. Wcześniej mierzyłem około godzinę po zatrzymaniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Bagnet wskazywał około 3mm ponad minimum. Przestawiłem auto na wypadek gdyby krzywo stal, ale poziom był ten sam.

Spokojnie możesz odessać 0.5 l. oleju.Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jasności, napisałem posta bo przed wczoraj kupiłem autko, dziś pojechałem wymienić olej. Po około godzinie od powrotu z warsztatu sprawdziłem stan i wskazywało maximum. Wtedy właśnie napisałem posta. Dalej zacząłem szperać na forum i znalazłem dyskusje z której wynikało że prawidłowo należy mierzyć min. 2 minuty po zatrzymaniu silnika (silnika rozgrzanego do temperatury pracy). Tak wiec po napisaniu posta tak zrobiłem. Na rozgrzanym silniku po ponad 2 minutach wskazywał około 3mm ponad minimum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

maarcin8 napisał/a:

Bagnet wskazywał około 3mm ponad minimum.

 

Teraz to się sam zgubiłem.Coś nie doczytałem :wink:

 

[ Dodano: Pon Sie 23, 2010 22:07 ]

Tak wiec po napisaniu posta tak zrobiłem. Na rozgrzanym silniku po ponad 2 minutach wskazywał około 3mm ponad minimum.

To jest poziom prawidłowy oleju .Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zmartwiła mnie inna sprawa. Mianowicie wczoraj dzwoniłem do byłego właściciela i on mi powiedział, że należy mierzyć na zimnym silniku jak sobie postoi, i dziś rano tak zmierzyłem i było niemalże sucho. Skoro on tak sprawdzał to jeździł z za małą ilością oleju. Bo jak sprawdzałem przed wymianą rano, to był bardzo niski stan. Ale tłumacze to sobie, że kiedyś słyszałem opinie, że na smarowanie silnika wystarczy mniej niż pół ilości przewidzianej do zalania. Pozostała część „wspomaga chłodzenie silnika” no i zapas do takich sytuacji jak jazda pod górkę czy ostro pokonywane zakręty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności