Skocz do zawartości

Corsa przerywa szarpie przy ruszaniu.


Gość dzac4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od niedawna zauważyłem problem podczas ruszania lub też redukcji biegu na niższy.

Silnik pali i odpala normalnie, obroty ok a gdy ruszam zaczyna przerywać jakby świeca i za chwilę złapie i jest ok.

Świece zmieniłem na NGK i przez kilka dni było ok teraz znów to samo.

Przerąbane podczas ruszania na skrzyżówaniu jak trzeba to zrobić szybko.

Błędów nie ma żadnych chek się nie zapala ani nie świeci.

Proszę o jakąś podpowiedź.

Myślałem o pompie paliwa, przepływomierzu.

Jakieś inne sugestie...

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zloteziele

Ja miałek podobnie ...gdy stałem na skrzyżowaniu i dodałem gazu to najpierw silnik zaczął przerywać i dopiero po pewnym czasie dostał mocy ...byłem u mechaniki i wymienił mi cewki bo były ponadpalane :drunk: ...koszt w moich stronach to 500zł. bez robocizny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość pawełheniu

Okurzam temat, bo mam podobny problem, ale nie dokońca.

 

Moja korsina 1.0 z 98 roku po odpaleniu chodzi ok. Nawet na smym początku jedzie płynnie, póki nie dobije do 90 stopni. Wtedy czasem przerywa czy to przy delikatnym przyspieszaniu, lub np. kiedy jadę równą czterdziestką. Na wyższych biegach nie objawów.

 

Tak czy siak w czwartek jedzie na zmiane oleju, filtrów i świec, ale jak to z corsiarkami bywa - mozna szukać, zczytywac błędy i wymieniać części do us...... lub wyczyszczenia portfela (wątłego - dlatego corsa i dlatego mały silnik)

 

Jeśli ktos już tak miał i znalazł rozwiązanie - proszę o sugestie - mam znajomego mechanika - nie obrazi się jak mu podpowiem :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jeszcze raz pytam.

Odpala normalnie błędów 0 podczas ruszania szarpie(przerywa) przy wciśniętym pedale gazu też przerywa jakiś czas i ustaje.

Czy to pompa, filtr paliwa, cewka? ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawełheniu

No dzięki za odp., ja moją corsykę odstawiam jutro rano. Z racji, ze niedawno ją kupiłem i tak czeka ją wymiana świec, oleju i filtrów.

 

Zastanawiam sie jednak nad rozrządem, bo juz trzech mechanikow mi mówiło - nie słychać - nie tykać, a ja jestem w kropce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki za odp., ja moją corsykę odstawiam jutro rano. Z racji, ze niedawno ją kupiłem i tak czeka ją wymiana świec, oleju i filtrów.

 

Zastanawiam sie jednak nad rozrządem, bo juz trzech mechanikow mi mówiło - nie słychać - nie tykać, a ja jestem w kropce.

Jak masz kasę to zmieniaj rozrząd tylko ok 1000zł. :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawełheniu

Hej. Wymieniłem świece, wszystkie filtry, a także olej. Problem pozostał - w poniedziałek jadę na diagnostykę.

 

PS. 1000? Nieee, ja mam taniej,nie jeżdżę do ASO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności