Skocz do zawartości

Meriva CDTI 1,7 zapala za dokładnie drugim strzałem


Gość marekw

Rekomendowane odpowiedzi

Ten pojazd jest wyposazony w filtr spalania czasteczek stalych, przy pewnych obrotach cyklicznie odpala sie sam mechanizm oczyszczania i nie wolno wtedy zgasic silnika. Dlatego wskaznik sprezynki jest niebieski, to optyczne odroznienie tych ukladow.

Nie mam jakiejs wersji niestandardowej, ale wlasnie dlatego ze ma to cos spelnia norme Euro 4. Produkcja w DE koniec 2004 Vin juz na 2005 haczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No to ja nie wiem o co tu chodzi ale Z17DTH co ja mam nie ma filtra cząstek i też spełnia Euro4, przynajmniej w teorii.

Podzielam twoje zdanie.

Może kolega marekw rozwiąże nasze wątpliwości i poda wartość z tabliczki znamionowej swojej Mery...? :eek:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz którą tabliczkę sfotografować.Mogę się nie znać, czytam z papierów.Samochód był na rynek niemiecki, wersja Enjoy, ale czym się różni... napewno ma ten silnik nie taki jak "Hiszpanki". Zgodnie z instrukcją sprężynka zapala się gdy jest chłodno, w temperaturze jak teraz podczas nagrzewania nie ma jej (ta sprężynka na środku zegara obok kontrolki długich). Jestem powoli wkurzony, Gliwice miasto Opla a rozsądnego mechanika brak, jak coś komputer nie pokaże to niewiele z doświadczenia są w stanie powiedzieć. Będę musiał się jeszcze w parę miejsc umówić.

Dziś choroba zrobiła postęp, mimo że na dworze mrozu nie ma 3 razy zgasł po 2 sekundach za czwartym normalnie już pracował.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

No to ja nie wiem o co tu chodzi ale Z17DTH co ja mam nie ma filtra cząstek i też spełnia Euro4, przynajmniej w teorii.

Zależy na jaki rynek Twoja merii wychodziła.Moja VC jest z rynku niemieckiego i też mam DPF-rok 2004 mod 2005.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz którą tabliczkę sfotografować.

Tabliczka znamionowa powinna znajdować się na prawym słupku (strona pasażera) z przodu...W kwadraciku podana jest wartość... ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o ta chodzi myslalem ze gdzies w komorze silnika.OK zrobi sie.

Czytalem o paliwie z BP, niestety 2 razy tankowalismy tam , cholera jesli te silniki takie wrazliwe nie wiem czy nie wtopilem. Przez wiele lat mielismy benzynowca i nie bylo klopotow.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie panikuj z tym paliwem.Po prostu tankuj na firmowych stacjach,to się (raczej) nie "natniesz"...Tankowałem na BP i nie narzekałem...Obecnie staram się tankować na Lukoilu,chwalę sobie...

Nie musisz robić fotki tabliczki ; jeśli w kwadraciku jest 0.5,to masz DPF...

Pozdrawiam... ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabliczkę sprawdzę. Obecność filtru sadzy nie ma jednak związku chyba z moim zapłonem. Zastanawiam się nad nalaniem uszlachetniacza czy czegoś do przeczyszczenia układu. Ugadałem się z innym serwisem znów na badania na zimno. Oni lubią szybko zmieniać wtryski, pompki itd a może przyczyna jest bardziej prozaiczna. W kwestii świec pewnie widząc że się nie znam ktoś nie sprawdził a mnie powiedział że nie ma....???, mogę rozebrać komputer lub głośniczki, ale auta i gazu w domu nie tykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności