Skocz do zawartości

Meriva CDTI 1,7 zapala za dokładnie drugim strzałem


Gość marekw

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam że taki objaw to niedomaganie jednak świec , ktoś mnie wprowadza w błąd. Były Seaty Ibizy z podobnym systemem że poniżej 7-8 stopni dopiero rozgrzewały teraz podgrzewanie jest także podczas pracy. Wszyscy mówią ze kontrolka (sprężynka) zapal im się i każdy szuka jej u mnie...... w instrukcji pisze jednak że raczej gdy jest zimno to błyśnie i tak jest.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

kontrolka od świec może zapalać się też jak są problemy z wtryskami,generalnie świece grzeją nawet jak kontrolka nie świeci,chodzi o normy spalania

co do paliwa,kilka razy w tygodniu mijam punkt gdzie tankowane są cysterny i w kolejce do jednego "kranu"stoją cysterny orlen,BP,shell,orlen,no name,orlen,statoil itd więc chyba nie ma co panikować i popadać w paranoje

środki do czyszczeni układu paliwowego nic nie dają przerabiałem ostatnio temat w dość mocny sposób

teraz do zwykłego paliwa leję to

http://allegro.pl/kleen-flo-wielofunkcyjny-dodatek-do-oleju-gratis-i1214891509.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ugaduję sie na wymianę świec 87 zł szt napiszę co z tego wyjdzie.

Dziś odpalanie na 4ry razy, na dworze 15 st ale auto stało ze 20 h (i w nocy było 5st)

Ftnałem tabliczkę w komorze silnika po stronie pasażera, tam sa różne wagi i numery, w kwardacie oznaczenie 1.00 nie wiem czy to ta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z odpalaniem Mery 1,7 CDTI 2004r. układ zasilania Denso. Wielu użytkowników już to przerabiało, podobno siada zawór regulacji ciśnienia paliwa w pompie wysokiego ciśnienia. Koszt zakupu ok. 570 zł. Na razie nie wymieniam zaworu bo nie jestem przekonany, że to jego wina. Podobno receptą na jego sprawdzenie jest podłączenie do zimnego samochodu kompa i sprawdzenie podczas odpalania ciśnienia w układzie wysokiego ciśnienia. Ja podejrzewam, że kłopoty może sprawiać zapowietrzanie się układu paliwowego, cofanie się paliwa do zbiornika. Im dłużej samochód stoi i im jest zimniej tym gorzej pali. Wymieniłem u siebie filtr paliwa, był bardzo zabrudzony, ale nic nie pomogło. Nie mogę znaleźć schematu układu paliwowego w Z17DTH (jeśli ktoś to ma, to proszę wrzucić na forum). Ale wydaje mi się, że nie ma w nim elektrycznej pompy paliwa niskiego ciśnienia (na pewno nie ma jej w zbiorniku), to powinno eliminować problem braku paliwa podczas odpalania. W desperacji rozważam założenie zaworu zwrotnego przed filtrem paliwa lub dodatkowej pompki paliwa. Jest jeszcze kilku forumowiczów, którzy drapią się po głowie w związku z tym problemem. Może wspólnymi siłami znajdziemy rozwiązanie zanim przyjdzie zima. :beer:

 

Problem rozwiązany - zawrór SCV wymieniony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dodatkowa pompka do dobry pomysł,może ona hamować dopływ ,a ze względu na duże ciśnienie nic chyba nie powinno być przed pompą (tak mi się zdaje)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pewien doświadczony samochodziarz powiedział mi że jeśli mam źle działające odpowietrzanie zbiornika to robi się podciśnienie i odkręcenie korka wlewu będzie skutkowało syknięciem. Jednak nie syknęło więc to nie to. Wg niego także im zimniej i dłużej auto stoi ponoć cofa się paliwo, zobaczymy....... W pewnym obleganym serwisie w Gliwicach zaproponowali mi postawienie auta na noc żeby na zimno podpiąć jak przedmówca wspomina. Terminy odległe więc też zobaczymy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytam o tych zaworach przy pompie. Nie wiem jakiej firmy mam u siebie zdaje się że występują 2 rodzaje tego Denso. Mam nadzieję że to nie to bo u mnie jak odpali na te 2 sekundy to obroty nie wariują w górę i dól , raczej ich nie ma i gaśnie. No i zawsze odpala choć na sekundę lub kilka, narazie nie było tak żeby rozrusznik kręcił bez zaskoku. Wczoraj zapalił po 2gim kopie już na stałe, 5 godzin stał i odpalił bez problemów za pierwszym. Dziwne te efekty. W sobotę serwis.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności