Skocz do zawartości

Problem z odpalaniem na zimnym silniku ASTRA 2.0 DIESEL


Gość eku86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, do tej pory byłem niezarejestrowanym uczestnikiem forum i powstałe usterki w mojej Asterce często likwidowałem za pomocą tego forum za co bardzo wszystkim dziękuje.

 

Tym razem mam problem z którym mało osób się spotkało a mianowicie:

Nadeszła zimna, wymieniłem akumulator, wszystkie świece żarowe, wszystkie filtry, olej, płyn chłodniczy problem polega na tym, że rano wstaje i mam problem z odpaleniem auta. Podgrzewam świece na 3 razy, kręcę i nic. Muszę go kręcić kilkakrotnie około 10 sekund, powoli zaskakuje aż do odpalenia. Problem pojawił się dopiero przy minusowych temperaturach, gdy było ciepło palił normalnie. Auto jak już odpali i pochodzi kilka minut później odpala normalnie. Chciałbym nadmienić że kolega ma identyczny problem. Nie wiem czy ma to jakiejś znaczenie ale robię trasę około 90 km i temperatura wody nie przekracza na moje oko 80 stopni.

 

Bardzo proszę o jakieś porady, sugestie. Z góry dziękuje za każdą wypowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Muszę go kręcić kilkakrotnie około 10 sekund, powoli zaskakuje aż do odpalenia.

Kiedy wymieniałeś przewody zwrotne/przelewowe. Przy temperaturze ujemnej guma robi się twarda, wówczas może się zapowietrzać przez te przewody. Dotyczy to się również uszczelniaczy trawersów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody przelewowe wymienione około 2 miesięcy temu, myślisz że wina tkwi w zapowietrzonym układzie ? Powiem że przeszło mi to przez myśl, bo skoro auto pali to nie stawiałbym na pompę paliwa. W ciepłe dni zdarzało się że odpalając za pierwszym razem kręcił 1 sek jakby za długo ale nigdy nie zdarzyło się że nie odpalił. Wczoraj przyjechałem z trasy około 100 km ok godz 23, dzisiaj rano około godz 9 autko zapaliło po czym po chwili zgasło. Pokręciłem trochę i widząc że mu ciężko podgrzałem świece 2 razy i ładnie odpalił. Zastanawiałem się czy są jakieś czujniki które mogły by mieć z tym coś wspólnego takie jak czujnik dolotu powietrza, czujnik temperatury cieczy. Jest jakaś metoda na sprawdzenie zapowietrzonego układu ? Oczywiście postawienie diagnozy na zapowietrzenie układu może być mylne ale nie mam pojęcia co może być przyczyną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw autko na noc przodem do dołu, jeśli rano odpali lepiej szukaj przyczyn w cofaniu się paliwa. Napisałeś iż wymieniłeś filtry, czy ta sytuacja zaczęła się po wymianie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem mam problem z którym mało osób się spotkało a mianowicie:

Nadeszła zimna, wymieniłem akumulator, wszystkie świece żarowe, wszystkie filtry, olej, płyn chłodniczy problem polega na tym, że rano wstaje i mam problem z odpaleniem auta. Podgrzewam świece na 3 razy, kręcę i nic. Muszę go kręcić kilkakrotnie około 10 sekund, powoli zaskakuje aż do odpalenia. Problem pojawił się dopiero przy minusowych temperaturach, gdy było ciepło palił normalnie. Auto jak już odpali i pochodzi kilka minut później odpala normalnie.

 

Mam to samo. Od środy mam problem z porannym odpaleniem. Muszę kręcić ze 4-8 razy aż odpali. Potem już odpala bez problemu do czasu aż postoi kilka godzin. Dziś sprawdzaliśmy świeczki (mają z 2 miesiące) i są OK. Zapomniałem aby mechanik sprawdził czy w ogóle do nich dochodzi prąd.

Mechanik mnie nastraszył abym sprawdził kompresję :beer::beer::) W następnym tygodniu jak już nie znajdę innej możliwości to chyba będę musiał to zrobić i zobaczymy czy nie będzie to wyrok :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamontujcie pompe podajca i bedzi epo problemie- taka 0,5 barowa

Możesz rozwinąć tą myśl ??

 

 

 

********* EDIT ********

 

Byłem teraz sprawdzić i po ok 5 godz. odpalił od razu przy pierwszym grzaniu świec. (temp. -9 stopni). Ciekawe co będzie rano :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Celius widzę że mamy podobny problem. Jak już odpalę to później nawet jak będzie temperatura w dużym minusie i spróbuje znowu po 6 godz to pali bez problemu. Jeżeli chodzi o sytuacje po zmianą filtrów ciężko mi jest określić. Filterki wymieniłem około miesiąca temu i autko paliło normalnie, problem zaczął sie przy minusowych temp. Zastanawiam się czy mechanik przy zmianie filtru paliwa nie zaciągnął powietrza i tak już zostało tylko z drugiej strony czy objaw nie ukazał by się od razu ?

 

Jak jeden z kolegów powiedział spróbuje postawić go z górki, tylko w zimę takie małe ryzyko :piwo:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Celius widzę że mamy podobny problem. Jak już odpalę to później nawet jak będzie temperatura w dużym minusie i spróbuje znowu po 6 godz to pali bez problemu.

Możliwe ale tak jak pisałem zobaczę rano.

Byłem teraz sprawdzić dlatego, że w środę (a problem mam od wtorku) jak go postawiłem przed 15 to o 19 znów za 6-7 razem zapalił, więc teraz jest jakby lepiej ale jak narazie poczekam do jutra będzie odpalana po jakiś 12-13 godz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak na coś wpadniesz. Ja w najbliższym czasie wybieram się do mechanika, znając życie w jego oczach diagnoza będzie powalająca, że to ciśnienie i od razu prosto z mostu powie : pompa paliwa siada :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności