Skocz do zawartości

Problem z Automatem?> Czy ten typ tak ma?


Gość shadowene21

Rekomendowane odpowiedzi

Gość shadowene21

Witam.

Niedawno kupiłem Vectre C GTS, i dziwnie zachowuje się automat, tj. jeździłem już automatami ale w VC np. jak jade na mieście powiedzmy 50 km/h puszcze pedał gazu i odrazu obroty spadają mi na minimum(tzw.wolne obroty), a jak dodam gazu czuć jest lekkie szrpnięcie jakbym wrzucił D... Więcie o co tam może chodzić? Może spotkaliście się z takim zachowaniem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Niedawno kupiłem Vectre C GTS, i dziwnie zachowuje się automat, tj. jeździłem już automatami ale w VC np. jak jade na mieście powiedzmy 50 km/h puszcze pedał gazu i odrazu obroty spadają mi na minimum(tzw.wolne obroty), a jak dodam gazu czuć jest lekkie szrpnięcie jakbym wrzucił D... Więcie o co tam może chodzić? Może spotkaliście się z takim zachowaniem...

Witam Kolego ja mam to samo na rozgrzanym aucie szarpie po zatrzymaniu auta,podobno ten typ tak ma? ale sprawdze poziom oleju.nara

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Witam.

Nie wydaje mi się by ten typ tak miał. Dobrze mówisz by sprawdzić olej.

Te auta mają trochę przebiegu i czasem warto wymienić olej bo to może pomóc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety koledzy ale objawy o których wspominacie świadczą o uszkodzeniu automatu. Na forum już opisywałem sytuację z automatami w VC. Powtórzę dla potomności kolejny raz, wymieniajcie olej w skrzyni biegów regularnie zanim pojawią się problemy, mimo to że GM nie przewidział takiej operacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55
Besiek, Nie zawsze można wszystko znaleźć więc warto to powtarzać że olej należy wymieniać, a jeśli jest taka możliwość to filtr też. Z tym że nie we wszystkich skrzyniach jest możliwość wymiany filtra.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą całkowicie, dlatego cały czas to powtarzam. Nie wiem czy we wszystkich VC były montowane te same automaty, w tej z którą ja walczyłem była japońska skrzynia. Spec od automatów u którego naprawiałem twierdzi że to są dobre i trwałe skrzynie pod warunkiem regularnej wymiany w nich oleju. Niestety większość użytkowników dowiaduje się o tym za późno. Jeśli chodzi o filtr, to da radę go wymienić tylko przy okazji rozbiórki skrzyni. Wymieniajcie regularnie olej w automatycznej skrzyni biegów nawet jeśli ASO lub producent twierdzi że nie potrzeba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy we wszystkich VC były montowane te same automaty, w tej z którą ja walczyłem była japońska skrzynia.

wszystkie automaty w oplu sa japonskie

zaczynajac od vectry A ,senatora i omegi A

nie wiem jak wczesniejsze modele ze skrzyniami 3 biegowymi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności