Skocz do zawartości

opel omega a '88 manual kilka pytan technicznych


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

dzieki ja37, na Ciebie zawsze mozna liczyc :mrgreen: flaszka sie nalezy heh ???

mam jeszcze jedno pytanie, po co sa te rzeczy:

1. jakas wtyczka, do czego niemam pojecia, we wczesniejszym baku byla tylko nasadka i przewodzik zwisa teraz bo nieda sie podlaczyc, bez tego bedzie dzialac ?

2. Wieksza dziura na waz ???

3. Mniejsza dziura na waz

4. Nastepna kostka, pisze na niej "POM" domyslam sie ze chodzi o wskaznik paliwa, ale moge bladzic

 

te wezyki podlacze, ale ta elektryke raczej niemam szans bo mam przewodziki a nie kostki i nie wiem jak to przerobic, bez tego odpali ? bardzo to wazne ?

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 - to będzie wężyk do pompy paliwa,

3 - wężyk przelewowy z listwy wtryskowej

4 - jeśli są 2 piny, to na bank wskaźnik paliwa.

 

a z 1 .......

Ile kabelków masz w instalacji dochodzącej do zbiornika?

Bo może ta wtyczka 1 jest od kontrolki rezerwy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

tak miales racje , to od rezerwy

ale teraz pojawil sie drugi problem, niech mi ktos powie zanim wywale kase w serwisie

wlozylem nowa pompe nowy filtr paliwa nowy bak, podpialem tak jak powinno byc wszystko dobrze

nie chodzi na benzynie, pompa paliwa slychac ze dziala ale chodzi bardzo glosno, neichce jej spalic ...

na gazie odpala przelaczam na benzyne i gasnie, ta pompa ma tak glosno chodzic ?

i czego nie pali na benzynie ku#$$ ?

czy to nie trzeba jakos odpowietrzyc, zeby ta pompa zassala ta je!#!$ benzyne ?

moze trzeba ja zalac ? niemam pojecia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

+ - jest dobrze podlaczony napewno

 

oddalem do serwisu :D wtryski zapieczone i trzeba przeczyszcic, takze akurat podlaczenie dobre

 

mam jeszce pytanie

1. co sie moze wiecej psuc w reduktorze gazu niz tylko gumy ? bo tu mi mowia ze jak sie zmieni gumy to tak jakby kupilo sie nowy reduktor, to prawda ?

 

2. dzisiaj zauwazylem w astrze ojca ktory tez ma gaz ze ma zdjeta rure, dolot powietrza do obudowy, nie wiem jak to nazwac :mrgreen: ta co doprowadza powietrze do filtra powietrza, i on niema wogole jej polaczonej, takze powietrze zasysa hm... z wnetrza pod maski :mrgreen:

zamotalem ale pewnie wiadomo o co chodzi :mrgreen:

natomiast ja w omedze mam ten dolot caly polaczony i zasysa powietrze z przodu, kto ma dobrze i czemu to ma sluzyc ? jeden juz mowil mi ze na gazie nie moze zasysac powietrza z przodu i ze powinienem sciagnac ta rure, ze przez to moze strzelac gaz , i ze przez to moze gasnac na wolnych, akurat ojcu gasnie co ma zdjeta rure :wesoly: a mnie nie

 

[ Dodano: Pią Lip 27, 2007 21:44 ]

3. moja instalka jest tak zrobiona ze jak chodzi na gazie to wylaczone sa wtryski, czego te barany tak to zrobili ? czy to mozna zmienic ? czy jak pojade do niech i powiem ze chce zeby caly czas wtryski chodzily bo mi sie zapiekaja to cos to da ? i czy duzy bedzie tego koszt

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.......nie kumasz za bardzo o co biega.... :mrgreen:

Wtryski muszą być odłączane, żeby nie lały benzyny razem z gazem.

Dolot - samo zdjęcie rury nie wystarczy, trzeba dorobić jakąś rurkę do zdjętego dolotu i skierować ją w bok, na gazie nie może brać powietrza z przodu, wtedy są kłopoty z gaśnięciem silnika i dziwną pracą.

A w reduktorze tylko gumy się psują, sprężyny wytrzymują znacznie dłużej.

A na wtryski jest lekarstwo :)

Trzeba czasem parę autek skillować na benzynie ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

wtryski odetkane i omega zapie.... na benzynie jak glupia ;)

tylko martwi mnie jesce dwie rzecze

1. swieci sie na benzynie, w czasie jazdy jak troche jej bardziej pocisne do 7 tys obrotow :D zapala sie kontrolka silnika i nie gasnie :> lambda ? z tym mozna jezdzic ?

2. pompa paliwa podaje paliwo boomega jezdzi itd, ale strasznie buczy, w baku mam 20 litrow benzyny, slychac ze w miare rowno chodzi pompa ale podczas jazdy slychac ja strasznie buuu buu buuu :jupi:

jest nowa

czy nei zatrze sie znowu ? z nowymi tak jest ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności