Skocz do zawartości

problem z immobilajzerem opel omega 2l 8v


Gość wojtaszak

Rekomendowane odpowiedzi

:) Witam wszystkich klubowiczów ,bardzo rzadko tu przebywam ale czasem sytuacja mię zmusza .Mój problem to Omega b rocznik 1995 2l 8v w której padł immobilajzer i auto nie odpala ,przy włączonym zapłonie miga tylko lampka diagnozy silnika .Wiem że w jakiś sposób można to gówno usunąć .Rozmawiałem z doświadczonym elektrykiem i powiedział mi żebym mu przywiózł sterownik i mi to zrobi [KOSZT 500 ZŁ] nie ukrywam że jestem gazownikiem samochodowym i na kabelkach jakoś tam się znam a zatem bym chciał zrobić to sam.Od razu powiem że niema w tym aucie sterownika od immo po stronie pasażera za schowkiem bo tam szukałem i jest tylko wtyczka w której są zrobione dwa mostki oryginalnie.A skoro ten elektryk chciał sterownik to domyślam się że trzeba coś pozmieniać w nim może ktoś z was słyszał jak to zrobić albo posiada jakiś schemat powiem też że Omega ma oddzielny kluczyk i pilot który też nie działa a na podsufitce jest jakaś czarna pluskwa zdaje się że to od immo :):hyhy::)

 

zmieniłem czcionkę/zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

padł immobilajzer i auto nie odpala ,przy włączonym zapłonie miga tylko lampka diagnozy silnika

Witam, a jesteś pewny że to immo, a nie na przykład pompa paliwa? Odczytywałeś błędy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz przeprogramować w sterowniku prawdopodobnie pamięć 93c56 i eprom 27c256, jeśli masz programator który to odczyta to możesz podesłać to obrobię te pliki żeby były bez immo, do tego jeszcze trzeba kupić nową 27c256 bo jest 1 razowego użytku, podaj numery bo może masz tylko 93c56 byłoby łatwiej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,sorki ale nie było mnie w Polsce i dlatego tak długo nie odpisywałem .Immo naprawione przez usunięcie ,dałem sam sterownik gościowi który to zrobił i auto pali bez zastrzeżeń .Koszt to 250 zł .Ale muszę powiedzieć że nie jestem zadowolony bo nie zrobiłem tego sam ,nie chodzi tu o kasę 250 zł ale o świadomość że sobie z tym nie poradziłem a jestem mechanikiem i w dodatku montuję gaz do aut gdzie jest też kupa elektroniki.Może gdybym był w kraju z twoją pomocą bym to zrobił .Dziękuję za informację jakie otrzymałem ale i tak chciałbym się dowiedzieć na przyszłość jak to można zrobić z tym sterownikiem [PRZEPROGRAMOWAĆ ] no i oczywiście czym ,proszę o podpowiedz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności