Skocz do zawartości

Kody błędów Vectra B


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kill3rReaper

Ale jaką sondę? Lambdę czy jakąs inną? I gdzie ją można znaleźć, przetestować?

 

0200 - Uszkodzenie w obwodzie wtryskiwacza

Przekaźnik odcinający wtrysk do wymiany.

To to już w ogóle nie mamy pojęcia z ojcem co to może być i gdzie...

 

Do czego służy ten czujnik wału? Że sprawdzić położenie, to wiem, ale on steruje wtryskami przez to? Co za rolę on spełnia?

 

MAP Sensor - też nawet nie wiemy co to jest, ale tutaj chyba chodzi o wężyki od podciśnienia, nie?

 

Co do EGRa to się za niego zabieramy niedługo http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

Dziękuję za odpowiedź, teraz wiemy wreszcie co możemy robić http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Tak, chodzi o lambdę, zmierz napięcie na niej.

Czujnik wału na razie zostaw w spokoju.

Map sensor, to czujnik podciśnienia w kolektorze, ma wtyczke 3 pinową i wężyk podcisnienia z kolektora.Powinien być na grodzi.

A przekaźnik gazownik zakłada, żeby nie leciało paliwo, jak na gazie jedziesz.

Musisz go sam poszukać, bo montują go w różnych dziwnych miejscach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Kill3rReaper

OK... Wreszcie EGR jest zaślepiony.

Właśnie siedzimy nad Vectrą i szukamy sondy lambda w naszym silniku, i znaleźć nie możemy... Map Sensor to jest to?:

Dołączona grafika

Benzyna się z gazem nie miesza, jest ok.

Dolot załatwiliśmy w taki sposób:

Dołączona grafika

i już jak się jedzie szybko to samochód nie gaśnie :?: Przedtem ta rurka była na wpół w dolocie, ojciec ją wrzucił na prawowite miejsce (czyli całą do tego wejścia) i jak sie jechało > 40km/h to samochód gasł... Teraz wyciągnęliśmy tą rurkę i nawet jak się jedzie 140 i sprzęgło/luz to wszystko jest ok ;)

 

Jak by ktoś mógł powiedzieć gdzie możemy tę lambdę całą znaleźć będę wdzięczny bardzo!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kill3rReaper

Udało się chyba!! :?:

Po za tym co już napisałem, założyliśmy osłonkę na pasek rozrządu, otworzyliśmy taki plastikowy cieńki panel z kabelkami w środku co prowadzą do każdego cylindra (to chyba ten układ wtryskowy), po lewej stronie była taka jakby kuleczka malutka, wystająca gdzieś obok tych wtrysków, i zakręcona ona była czarną zaslepką. Zdjeliśmy ją, ojciec przeczyścił ją śrubokrętem, cała była usmarowana czymś, później podłączyliśmy spowrotem ten map sensor (ta zielona wtyczka u góry na rysunku). Odpalamy. Silnik pracuje na benzynie, jałowe obroty, silnik nie szarpie :P Przełaczyliśmy na benzynę (żeby po przekrroczeniu 2200 obrotów nie przełączył się na gaz) Przegazówka, samochód w chwilkę i odcięcie, żadnych zamułek. Wsiadamy, ojciec oczywiście musiał testować, ruszył, depnął, to aż się przestraszyłem ;) Nie wiem czy to taka reakcja bo ja zwykle jeżdżę samochodem i może tak się wydaje, ale patrzę na licznik, moment i 100. Później przełaczamy na gaz, samochód stracił na mocy troszkę. Znowu przełączenie na benzynę, lekko gazu, ruszamy i gaz do dechy, oponki piszczą jak głupie ;) Innymi słowy, samochód na benzynie dostał kopa http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif Zgasiliśmy silnik, odłączenie akumulatora na jakieś 10 minut. Zapalnienie silnika, Check Engine się nie świeci ;D (Zaświecił się na ułamek sekundy zaraz po starcie) Przełączenie na gazik, Check Engine się nie świeci http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif Ja już jestem zadowolony z Vectry, mam nadzieje że wszystko jest ok, ale to tego się dowiem jak sam wsiądę i przetestuję czas od 0 do 100 ;) Ostatnio miała 17 sekund (najlepszy czas) na gazie, na benzynce tylko gorzej było. Teraz mam nadzieję że się wyrobi w około 13-14 http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif BTW: w ile wg producenta ta Viki powinna osiągnąć 100km/h? Na youtube widziałem 12,5 sekundy, ale youtube to youtube, więc wolę się znawców zapytać ;)

 

Dziękuję BARDZO wszystkim za POMOC! Szczególnie Gawlakowi i ja37 http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kill3rReaper

Dobra, teraz to ja już nie wiem co jest grane... Wczoraj zostaly skasowane błędy, nie zaświecił się check engine ani razu. Teraz ojciec z rana jechał na miasto i mu się od czasu do czasu włączył Check Engine. Teraz jak ja jechałem, to się świci już cały czas. Zczytałem błędy, to wszystkie te co były (prócz EGR) + jakiś błąd dotyczący połozenia paska rozrządu? czy cos takiego, coś z rozrządem w każdym razie. Co dziwne samochód dobrze jeździ, na benzynie i na 1 biegu to aż strach jak się depnie do końca, rakieta niesamowita ;) Mierzyłem czas do 100, ma ~13,53 sekundy - czas reakcji kumpla na moje polecenie głosowe :?: Na gazie ma 21 sekund... Na benzynie dynamika jest ogromna, zupełnie to nie jest ten samochód co był :? Ale co z tymi błędami? :D Już było dobrze, Check się nie świecił, ale zaczął. Może błędy się nie skasowały, ale kurczę, czemu zgasł Check Engine na te kilka kilometrów? A, i co jeszcze dziwnego, to Vectra teraz wreszcie pokazuje temperaturę silnika poprawną, widocznie coś kablami poruszaliśmy i łączy wreszcie. Dzisiaj miała ponad 90 stopni i aż się wentylator właczył.... Co wy na to?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności